Opieka nad dziećmi: jak uzyskać pomoc potrzebną

Możesz być żonglugiem swojej rodzinie lub karierze podczas opieki nad rodzicem. A może zarówno rodziców, jak i własnych potrzeb zdrowotnych, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, nie musisz robić tego sam.

Włącz sieć na początku

Nie poczekaj, aż potrzebujesz pomocy, by ją odnaleźć. Zacznij od kręgu znajomych, rodziny i członków społeczności, do których możesz się dowiedzieć, kiedy ich potrzebujesz.

Zacznij tworzyć listę osób, na których możesz liczyć. Gdy osoba oferuje pomoc, natychmiast umieść je na swojej liście.

Inni mogą chcieć pomóc, ale nie wiedzą, jak zaoferować, więc zapytaj samych siebie, czasami e-mail jest łatwiej niż osobiście zadawać pytania, a także daje czas na zastanowienie się, w jaki sposób chcieliby pomóc i kiedy. / P> 'Pomoc przychodzi w tak wielu formach, może nawet być kimś, kto' gromadzi informacje dla Ciebie, więc wiesz, jaka jest pomoc '- mówi suzanne mintz, założycielka opiekuna rodzinnego i autor rodziny Opiekun rozmawia przez telefon

W swoim przypadku mintz poprosił kilku mocnych sąsiadów, aby byli w stanie gotowości, jeśli jej mąż, który ma stwardnienie rozsiane, spada i nie może wstać.

Sprawdź grupy wsparcia i tablice ogłoszeń opiekunów, zasoby kościoła i opłacone opcje, takie jak pomoc domowa. Agencja lokalna ds. Starzenia się może połączyć się z obsługą grup i zasobów w Twojej społeczności.

Podaj konkretne zadania

Kiedy ludzie mają ochotę pomóc, poproś, aby zrobili coś konkretnego, kiedy tylko będzie to możliwe. Czy mogą przynieść posiłek, umówić się na spotkanie z lekarzem lub przyjść i spędzić godzinę na rozmowie z Twoim bliskim? Sprawdź, które dni i godziny są dostępne, więc wiesz, kiedy możesz na nich liczyć.

Psycholog kliniczny Barry J. jacobs, autor Poradnik przeżycia emocjonalnego dla opiekunów, znał opiekuna, który sporządził listę szczegółowych obowiązków domowych gotowych do pracy. 'Wyjęła pudełko kart indeksowych i powiedziałaby:' wybierz jeden '- mówi. 'Ważne jest, aby naśladować ludzi do konkretnych zadań'.

Dlaczego nie robić tego samego? Kiedy masz czas, zrób listę lub użyj strony internetowej lub aplikacji, aby nagrać wszystkie rzeczy, które musisz zrobić. Obejmują wszystko od sprzątania domu, aby pomóc twoim bliskim ubrać się w płacenie rachunków. Pomogą Ci przygotować się do pracy, gdy następnym razem ktoś prosi o pomoc.

Pomoże to również zrozumieć, ile się robi i dlaczego tak ważne jest, aby uzyskać pomoc.

Zrób urlop dla opiekunów

Czasami potrzebujesz dłuższego przerwy w opiece nad dzieckiem - być może kilka dni lub tygodni, kiedy możesz się zająć samym sobą. Rozważyć wytchnienie - krótki odpoczynek, podczas gdy twój ukochany otrzyma wsparcie, którego potrzebują. Może to być w domu lub w wykwalifikowanej placówce pielęgniarskiej.

'pielęgnacja dba o to, aby opiekunowie odświeżyli trochę trochę czasu i zaczerpnęli energii,' kontynuuje jacobs. Kiedyś miał chorego, który nie chodził nigdzie, wykorzystywała przerwę, żeby nadążyć za snem i wyczyścić swój dom.

'ten okres czasu umacniał ją i pomógł jej poczuć się jak istota ludzka ponownie, gdy naprawdę się spuściła,' mówi jacobs. 'Wielu opiekunów jest naprawdę odpornych na [wytchnienie], ponieważ czuje się winna, ale to bardzo dobry pomysł.'

W celu zachowania regularnej opieki w ciągu dnia, rozważaj opiekę nad osobami dorosłymi. Niektóre centra prowadzą działalność społeczną, dzięki czemu starsi dorośli mogą spotykać się z ludźmi, uczyć się nowych rzeczy i wychodzić na wycieczki. Inne skupiają się na opiece medycznej lub alzheimera, celem jest zapewnienie bezpiecznego, przyjemnego miejsca dla ukochanej osoby.