Fibromyalgia punkty przetargu i punkty spustowe: miejsca bólu w diagnostyce

Fibromialgia Zespół jest częstym zaburzeniem charakteryzującym się wieloma punktami przetargu, szeroko rozpowszechnionym bólem mięśni, zaburzeniami snu, zmęczeniem i depresją. Termin fibromialgia pochodzi od słowa łacińskiego w odniesieniu do tkanki włóknistej ( fibro ) i greckich terminów dotyczących mięśni ( myo ) i bólu ( Algia ).

Jakie są oferty?

Punkty przetargowe to punkty bólu lub miejscowe obszary tkliwości wokół stawów, ale nie stawów. Te punkty przetargu boli po naciśnięciu palca.

Punkty przetargowe często nie są głęboko bólami. Są to obszary powierzchowne pozornie pod powierzchnią skóry, takie jak obszar nad łokciem lub ramieniem.

Czy punkty przetargu są duże obszary bólu?

Nie. Rzeczywista wielkość punktu najbardziej czułości jest zazwyczaj bardzo mała, o wielkości grosza. Obszary te są znacznie bardziej wrażliwe niż inne pobliskie obszary. W rzeczywistości ciśnienie na jednym z punktów zaopatrzenia palcem spowoduje ból, który sprawia, że ​​osoba obraca się lub cofa. Punkty przetargowe są rozrzucone po szyi, plecach, klatce piersiowej, łokcie, biodrach, pośladkach i kolanach.

Co powoduje punkty przetargowe?

Przyczyny tych punktów nacisku nie są znane. Nawet jeśli wydaje się, że te obszary mogą się zapalić, badacze nie znaleźli szczególnych objawów zapalenia podczas badania tkanki. Wiadomo, że lokalizacje punktów przetargowych nie są przypadkowe. Występują w przewidywalnych miejscach na ciele. Oznacza to, że wiele osób z fibromialgią przeżywa podobne objawy z punktami przetargu.

Czy mój lekarz zdiagnozuje fibromialgię z punktów przetargowych?

Lekarz może przetestować bolesne punkty przetargowe podczas badania. Nawet jeśli masz pytania, musisz poinformować lekarza o dokładnym bólu, jaki czujesz w tych okolicach. Należy również poinformować lekarza o innych objawach fibromialgii, takich jak głęboki ból mięśni, zmęczenie, problemy ze snem, depresję, zespół jelita drażliwego i inne.

Gdy lekarz przetestuje punkty przetargowe na ból, sprawdzi też punkty kontrolne lub inne punkty nie będące przedmiotem przetargu na ciele, aby upewnić się, że nie reagują na te problemy.

w celu rozpoznania fibromialgii, objawy szerokiego bólu musiały być obecne przez trzy miesiące.

Czy jest leki na receptę, które łagodzą ból punktów przetargowych?

Zarządzanie bólami w miejscach przetaczania z fibromialgią polega na wieloaspektowym programie terapeutycznym, który stosuje zarówno konwencjonalne, jak i alternatywne terapie. Podczas gdy przyczyna nie jest do końca jasna, ból fibromialgii i zmęczenie czasami reagują na niskie dawki leków przeciwdepresyjnych. Leczenie fibromialgii i punktów przetargowych obejmuje leki, codzienne zarządzanie stresem, ćwiczenia fizyczne, hydroterapię z użyciem ciepła i lodu oraz odpoczynek. Można również zastosować inne środki zaradcze dla objawów.

Jakie leczenie w domu może pomóc w leczeniu bólu przetargowego?

Alternatywne zabiegi lub domowe środki zaradcze są ważne w leczeniu fibromialgii i bólu punktów przetargowych. Jako przykład masaż terapeutyczny może manipulować mięśniami i miękkimi tkankami ciała, aby złagodzić ból, napięcie mięśni, skurcze i stres.

Dwukrotnie dzienne, wilgotne aplikacje ciepłownicze są również pomocne w złagodzeniu głębokiego bólu mięśni i sztywności. Aby korzystać z wilgotnego ciepła, możesz użyć wilgotnego podgrzewacza, ciepłego prysznica lub ciepła 'przytulnego', które rozgrzewasz w kuchence mikrofalowej. Można też zrelaksować się w jacuzzi.

W przypadku fibromialgii jest to niezwykle ważne, aby zarządzać harmonogramem i kontrolować poziom stresu, pamiętaj, aby codziennie odpocząć i odpocząć, unikaj podejmowania zbyt wielu zobowiązań, które mogą zwiększyć stres i zmęczenie, Możesz wykonywać ćwiczenia relaksacyjne, takie jak zdjęcia z przewodnikiem, ćwiczenia głębokie oddychanie lub reakcja relaksacyjna, aby sprostać stresowi.

Równie ważne jest regularne rutynowe spania. W ten sposób można odpocząć i naprawić ciało. Ponadto, regularne ćwiczenia są niezbędne do leczenia bólu, depresji i innych objawów fibromialgii.

Co może powodować objawy fibromialgii i ból punktów przetargowych?

Wiele czynników może powodować pogorszenie objawów fibromialgii. Obejmują:

  • niepokój
  • Zmiany pogody - na przykład zimno lub wilgotność
  • depresja
  • Zmęczenie
  • Wahania hormonalne, takie jak PMS
  • Zakażenia
  • Brak snu lub niespokojny sen
  • Okresy stresu emocjonalnego
  • Wyczerpanie fizyczne
  • Siedzący tryb życia

Punkty przetargowe w fibromialgii