Czy jest zdrowa dieta oczu?

Przez alias hoyt

Kiedy miałem 15 lat, wszedłem prosto w ścianę, bo jeszcze wczoraj nie spotkałem się z innymi. Dwa łamane rany później, moja matka wyrzuciła we mnie niezgrabny palec i powiedziała znowu, że powinnam zjeść więcej marchwi rosnącej. Jak się okazuje, chociaż marchewki są wysokie w karotenoidach roślinnych, które produkują witaminę A - która jest pomocna w utrzymaniu zdrowia oka w każdym wieku - nie są one wcale na szczycie listy supergwiazdowych oczu. Przeczytaj, które produkty są najbardziej korzystne dla Twojego wzroku:

Szpinak

Szpinak to przekąska, która sprawiła, że ​​popeye była silna, ale jeśli kreskówka została zrobiona dzisiaj, prawdopodobnie dałaby mu super-wzrok. Szpinak i jego kucyna kale zawierają duże ilości luteiny odżywczej, co związane jest z mniejszym ryzykiem operacji chirurgicznej zaćmy. Plus zawiera karotenoidy beta-karoten i zeaksantynę, z których oba są ważne dla zdrowia oka.

Ostrygi

Te slimy małe ssaki są zapakowane w cynk, minerał, który często jest niedoceniany i niedoceniany. W rzeczywistości zawierają więcej cynku niż prawie jakiegokolwiek innego środka spożywczego. 'Cynk pomaga przynieść witaminę A z wątroby, gdzie jest przechowywana, do siatkówki oka, aby wyprodukować melaninę, ochronny pigment oczu', mówi Caroline Kaufman, MS, RDN oraz jedna z diet dietetycznych i ekspertów od żywieniowych. Mają prawie 500 procent dziennej wartości cynku ', dodaje.

Zielona herbata

Zielona herbata to coś więcej niż tylko smaczny napój. To rzeczywiście oferuje potężne możliwości ochronne dla Twoich peeperów. 'Zielona herbata jest bogatym źródłem wielu flawonoidów', mówi david katz, MD, MPH, dietetyk i specjalista od odżywiania, upwawiający i autorka chorób: niezwykła prawda o tym, co czyni nas dobrze. 'Ta rodzina przeciwutleniaczy pomaga chronić siatkówkę przed uszkodzeniem promieniowania słonecznego', mówi. W badaniach na zwierzętach spożycie zielonej herbaty wiązało się również z niższym ryzykiem niektórych jaskry. Więc zrób jeszcze kubek. Dziękuję mi, kiedy osiągniesz złote lata, bez problemów z oczami.

orzechy włoskie

Może nadszedł czas na przechowywanie dzbana świątecznego przez cały rok. Orzechy włoskie są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 opartych na roślinach, które różnią się od odmiany występującej w owocach morza. Mogą też pomóc w utrzymaniu zdrowia naczyń, takich jak przepływ krwi i poziom lipidów, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania oczu, a także dla reszty ciała.

Dynia

luteina i karotenoidy zeaksantyny są uważane przez wielu ekspertów za niektóre z najważniejszych składników odżywczych w celu zapobiegania chorobom oczu związanym z wiekiem, ponieważ chronią one plamkę oczu. 'To szczególnie ważne w przypadku osób starszych, których dieta nie zawiera składników odżywczych, które czynią je bardziej podatnymi na zwyrodnienie macularne związane z wiekiem', mówi Kimberly reed, OD, FAAO, dyrektor kliniki żywieniowej oczu na południowo-wschodnim uniwersyteckim uniwersytecie optometrii. 'Dynia jest naprawdę dobrym źródłem luteiny i zeaksantyny, przeoczonej żywności, która jest łatwo dostępna w formie puszki'. Ten cudowny owoc jest także fantastycznym źródłem witaminy A. Wiele osób dodaje dynię do wypieków, takich jak babeczki i ciasteczka, ale to Może również poprawić odżywianie i smak zupy, gulaszu lub chili, w małych i umiarkowanych ilościach.

jagody Goji

Łatwo znaleźć w suszonej formie w azjatyckiej części większości supermarketów, jagody goji są półproduktami dla zdrowia oczu. 'Mają największą zawartość zeaksantyny w każdej żywności, którą znamy', mówi trzcina. 'Można je odwodnić przez zanurzenie ich na noc w herbacie lub wodzie i dodawać je do płatków zbożowych lub płatków owsianych rano'. Niektórzy ludzie lubią je żuć i wysuszone, więc spróbuj jagody goji, aby dowiedzieć się Preferencje osobiste.

Łosoś

Nie ma powodów, dla których kwasy tłuszczowe omega-3, powszechnie znane jako oleje rybne, przyciągają tyle uwagi - stosują się do supermocarstw związanych ze zdrowiem. W przypadku oczu zdrowia, omega-3 znaleziono w owocach morza stabilizują strukturę komórek i ułatwiają komunikację z komórkami. 'Kwasy tłuszczowe, które znajdują się w rybach takich jak łosoś pomagają obniżyć ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej u dorosłych', wyjaśnia kaufman. Jako dodatek, składniki odżywcze w łososiu chronią również przed jaskry i suchym okiem.

Pod koniec dnia jedzenie w celu utrzymania zdrowia oka nie różni się od regularnego zdrowego odżywiania. 'Te składniki odżywcze pochodzą zazwyczaj z zrównoważonej diety, w szczególności bogatych w jasno barwione rośliny', wyjaśnia katz. 'Jednym z najlepszych sposobów ochrony oczu jest dobre jedzenie całego ciała w ogóle', mówi.

Bon appétit. Wyjeżdżam, aby uczcić oczy na miły puchar szpinakowy.