Co zrobić, jeśli podejrzewasz alergię w pomieszczeniach

Nie musisz ruszać się na zewnątrz, aby mieć objawy alergii, jeśli jesteś wypchany, kichasz lub podrażnij oczy w zaciszu własnego domu, może wystąpić alergia w pomieszczeniach. To wyzwalane przez takie rzeczy, jak szorstki zwierzę, roztocza, zarodniki pleśni i karaluchy.

Niektóre znaki ostrzegawcze:

Objawy przez cały rok. sezonowa katar sienna jest problemem tylko w określonych porach roku. Alergie wewnętrzne mogą powodować objawy, które nigdy nie przeminą.

Objawy, które pogarszają się w chłodniejszych miesiącach. kiedy jest zimno, spędzasz więcej czasu w pomieszczeniach, więc masz większą szansę na skontaktowanie się z powodami alergii. Domowy system grzewczy może również powodować problemy. Alergeny wewnątrz kanałów mogą wydmuchać powietrze.

Porozmawiaj z lekarzem

Trudno powiedzieć samodzielnie, co powoduje alergie w pomieszczeniach. Istnieje wiele możliwości.

Planuj spotkanie z alergologiem. Może być konieczne przeprowadzenie testów, aby dowiedzieć się, co powoduje objawy.

Kiedy już wiesz, co jest uczulone, lekarz może zaproponować leki lub inne leczenie.

Inne wskazówki dotyczące identyfikowania alergenów domowych

Prowadzenie rejestrów. , gdy objawy wybuchają, zauważ, gdzie i kiedy i co się dzieje. Czy wokół potencjalnych alergenów? Czy twoje problemy pogorszyły się po zalaniu piwnicy, co mogło spowodować wzrost pleśni? Czy były lepiej, gdy byłeś na wakacjach? Te informacje mogą pomóc lekarzowi określić przyczyny alergii.

odporność na alergie w sypialni. zacznij od wprowadzania zmian. Spędzasz więcej czasu w tym jednym pokoju niż gdziekolwiek indziej. Oczyścić bałagan. Trzymaj swoje zwierzaki. Pozbyć się zasłon i dywanów, które przykryją kurz. Jeśli zmiany te wydają się pomocne po kilku tygodniach, podejmuj podobne kroki w innych pomieszczeniach.