Wewnętrzne czynniki powodujące alergie: roztocza, pleśń, drapieżniki zwierząt i karaluchy

Po powrocie do domu po kilku dniach, wejdź do domu i objawy dotknęły: wodnistych oczu, zarysowanego gardła, zatoru. Czy to alergie wewnętrzne?

Alergie są bardzo częste. Szacuje się, że 50 milionów Amerykanów jest uczulonych na wszystko, od kurzu, dendera, pleśni i roztoczów

Ale co z tobą? Jak możesz mieć pewność, że masz alergie wewnętrzne - i wskaż, co ich powoduje? Aby pomóc zrozumieć, co kryje się za twoimi objawami alergii, WHTT otrzymali wskazówki od ekspertów, jak rozpoznawać wspólne alergie i uzyskać prawidłową diagnozę.

Alergie wewnętrzne: po pierwsze znać objawy

Połowa walki o alergie wewnĘ ... trz jest rozpoznawaniem, że masz ich, mówi alergolog asriani chiu, MD, profesor pediatrii i medycyny (alergia / immunologia), w wisconsin. Objawy alergii mogą być trudne do określenia, ponieważ często naśladują zimne objawy. Istnieją jednak różnice.

Typowe objawy alergii wewnętrznej obejmują:

 • nosek makowaty z wodnistymi, wyraźnymi wydzielinami
 • swędzenie oczu
 • Objawy utrzymujące się przez wiele tygodni

Zimne objawy różnią się w kilku ważnych sposobach, w tym:

 • Wydzieliny nosa są przebarwione (żółte lub zielone)
 • Masz dreszcze i bóle ciała
 • Objawy trwają tydzień lub 10 dni

Pomaga również zrozumieć najczęstsze czynniki powodujące alergie wewnętrzne.

Alergie wewnętrzne: 5 typowych alergenów

Każdy dom kryje potencjalne alergeny, rzadkie i wszechobecne, ale te pięć jest najczęstszymi wyzwalaczami alergików domowych:

 • Pył: kurz może składać się z kilkudziesięciu rzeczy, w tym drobnych kawałków roślin, skóry, gleby, owadów, żywności, włókien i materii zwierzęcej. Każda - lub więcej - tych minutowych substancji mogłaby wywołać alergie wewnątrz budynków.
 • Roztocza kurzu: , jak się domyślasz, roztocza kurzu rozkwitają na kurzu. I, roztocza kurzu są najczęstszym powodem alergii i objawów astmy, zgodnie z amerykanskiej akademii alergii, astmy, immunologia. Chociaż w całym domu znajdują się roztocza kurzu, koncentrują się w obszarach bogatych w ludzką skórkę (martwe płatki skóry) i dużą wilgotność: sypialnie, dywany, dywaniki łazienkowe.
 • Forma pleśni: pleśń i pleśń rozwijają się w wysokiej wilgotności, np. W domowej łaźni lub chłodnej, wilgotnej podpiwniczonej. Kiedy one się chwytają, pleśń i pleśń wydzielają małe zarodniki - i te zarodniki powodują wewnętrzne objawy alergii.
 • Drednik dla zwierząt: jeśli masz alergie na zwierzęta domowe, nie jesteś uczulony na koty lub włosy psa. Zamiast tego, reakcja alergiczna jest spowodowana przez małe białko w śliny zwierzęcej. Nawet domy bez zwierząt domowych mogą zawierać dandę. To dlatego, że dander zwierząt jest lepki i lekki. Przylega do ubrań, butów i włosów. Więc zwierzaki domowe można znaleźć w salach konferencyjnych i salach lekcyjnych, a także w domu.
 • Karaluchy: jak kurz, karaluchy można znaleźć prawie wszędzie. Jak w przypadku zwierząt domowych, to nie sam karaluch, który powoduje alergie wewnętrzne. Zamiast tego, potencjalnym alergenem jest białko znalezione w odchodach karalucha.

Diagnozowanie alergii wewnątrz

Dander, odchody, kurz - jeśli każdy dom ma ich, jak można zawęzić, co wywołuje alergie w domu? Istnieją zasadniczo dwa sposoby: poprzez próbę i błędy oraz poprzez testy alergologiczne.

W podejściu prób i błędów wyszukiwanie wzorców jest kluczowe, chiu mówi WHTT. Być może odwiedzasz swoją siostrę i jej koty co drugi dzień. Przedwcześnie zauważasz co poniedziałek, że jesteś zablokowany, dmuchanie nosa i trzepotanie oczu. To nie potrzeba długo na tę wnikliwość: jesteś uczulony na koty.

Oczywiście odkrycie tego, co wywołuje alergie w domu nie zawsze jest takie łatwe. Dlatego 'najlepszym sposobem na znalezienie tego, na co jesteś uczulony jest dostrzeżenie alergika', mówi alan goldsobel, adiunkt w klinice uniwersytetu w stanford i rzecznik amerykanskiej akademii alergii, astmy i astmy, Immunologia.

Algierista potrafi przetestować testy i testy, sprawdzając, co kryje się za twoimi wewnętrznymi objawami alergii, goldsobel mówi WHTT. Alergicy zazwyczaj diagnozują alergie na trzy sposoby:

 • Historia osobista i medyczna: dzięki pytaniom o historię osobistą i medyczną, alergolog zauważy Twoje objawy i zawęzi ich możliwe przyczyny.
 • Badanie: w celu dalszego określenia objawów i przyczyn, alergolog będzie również przeprowadzał badania lekarskie, zwracając szczególną uwagę na oczy, nos, gardło, klatkę piersiową, uszy i skórę. Test może obejmować także promienie rentgenowskie płuc lub zatok.
 • Skóra, plaster lub testy krwi: Dla wielu osób testy skórne są najdokładniejszym i najmniej kosztownym sposobem potwierdzenia podejrzenia alergenów, zgodnie z astmą i podstawą alergii ameryki. Wyniki mogą trwać zaledwie 20 minut i ogólnie pojawiają się jako zaczerwienienie, obrzęk i świąd w miejscu wstrzyknięcia lub zadrapania igły.

Dzięki testom poprawek lekarz umieszcza potencjalnego alergenu na skórze, pokrywa go bandażem i sprawdza reakcję 48 godzin później. Jeśli wystąpi wysypka, jesteś uczulony na ten alergen.

Krew (RAST) są stosowane, gdy badania skórne nie są możliwe, np. Gdy pacjent przyjmuje leki lub ma stan skóry. Twój alergolog weźmie próbkę krwi i wyśle ​​do laboratorium. Laboratorium dodaje podejrzany alergen do próbki krwi i mierzy ile przeciwciał ma krew twojej krwi na atak alergenu.

Leczenie alergii wewnątrz

Chociaż nie ma jeszcze lekarstwa na alergie na świeżym powietrzu lub na świeżym powietrzu, istnieją sposoby postępowania z nimi, gdy znasz przyczyny. Trzy główne sposoby leczenia alergików domowych obejmują:

 • Unikaj wewnętrznych czynników powodujących alergie.

'unikanie jest najlepszym sposobem leczenia alergii', mówi chiu. Oznacza to uniknięcie narażenia na jak największą liczbę alergenów. Jeśli jesteś uczulony na kota, na przykład możesz zabronić puszystości z sypialni. Lub jeśli masz alergię na roztocza kurzu, możesz usunąć dywan i meble tapicerowane, plamki, w których roztocza kurczą się dobrze.

 • Kontrolowanie środowiska alergii.

Być może nie chcesz wyrywać dywanu ani wyrzucać ukochanych zwierząt. Kluczowymi wskazówkami do zarządzania alergiami w pomieszczeniach jest czyszczenie; Obniżając wilgotność w domu; Oraz zminimalizować kontakt z alergenami. Na przykład, poduszki i materace w poduszce blokującej alergen.

 • Szukanie terapii medycznej.

Lekarstwa na alergie obejmują kontrolę objawów alergii wewnątrz przez leki, zdjęcia alergii i terapie domowe, takie jak nawadnianie nosa. Urazy alergii mogą być bardzo skuteczne w leczeniu alergii wewnątrz - mówi goldsobel.

Może okazać się, że wykrycie alergenów wywołujących alergie w domu może zająć wiele czasu, ale wyniki są warte wysiłku. Wiedząc, że Twoje wyzwalacze są kluczem do zarządzania - a nawet zapobiegania - alergie wewnętrzne są objawami dnia i nocy.