5 objawów alergii nosowej, których nie należy ignorować

Jeśli pacjent ma alergie nosa, może być używany do kichnięcia i przekrwienia, które trwają przez cały dzień. Ale nie musisz się z tym pogodzić. Czy jesteś uczulony na roztocza kurzu, pyłki drzew czy zwierzęcy dander, możesz znaleźć ulgę w objawach alergii nosowej.

'Niektórzy ludzie cierpią na alergie sezonowe na wiele lat, zanim dowiedzą się, że istnieją skuteczne kuracje' - mówi James James, lekarz naczelny alergii pediatrycznej na uniwersytecie szkoły louisville w kentucky. Ale istnieją powody, dla których nie należy poczekać na leczenie alergii.

'Jeśli objawy alergii nie są leczone wcześnie, mogą się pogorszyć w czasie', mówi sublett.

Oto pięć objawów alergii, których nie należy ignorować i co możesz zrobić z nimi.

Symptomy alergii nosa 1: katar lub zatkany nos

Wysypka lub wyciek nosa jest jednym z najczęstszych objawów. 'Najlepszym sposobem na zażegnanie jest leczenie uczulenia, która go powoduje', mówi marshall plaut, MD, szef ds. Mechanizmów uczuleniowych na astmie, alergia i stan zapalny krajowego instytutu alergii i chorób zakaźnych (NIAID) P>

Zacznij od próby uniknięcia wywoływania alergii. Jeśli nie wiesz już, jakie są Twoje uczulacze, lekarz może pomóc zidentyfikować ich.

Chociaż trudno jest całkowicie unikać niektórych powodów, możesz zmniejszyć narażenie na nie. Na przykład, jeśli pyłek jest wyzwalaczem, pozostań w środku, gdy liczebność pyłków jest wysoka. Jeśli psy lub koty pędzą, umyj ręce i zmień ubranie po graniu z nimi.

Niektórzy uważają, że nawadnianie nosa przy użyciu naczynia nerkowego lub płukania nosa powoduje wyraźne przekrwienie. Bez recepty, leków przeciwhistaminowych, środków zmniejszających przekrwienie, a także sprayów do kropli cromolynowej sodu mogą pomóc w kontrolowaniu objawów alergii nosowej. Nie używaj jednak sprayów do nosa przez ponad trzy dni w danym czasie. Należy przeczytać i postępować zgodnie ze wskazówkami na etykiecie dla leków dostępnych bez recepty.

Jeśli te środki zaradcze nie oferują ulgi, lekarz może zalecić inne leczenie.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu 7 dni lub pogorszyć się po około 5 dniach, nadszedł czas skontaktować się z lekarzem.

Symptomy alergii nosa 2: Ciśnienie zatokowe

Twoje zatoki są niewielkimi jamami za czoło, policzkami i oczami. Jeśli śluz gromadzi się w tych obszarach z powodu alergii, może wystąpić ciśnienie lub ból.

Możesz zmniejszyć przekrwienie zatok, nakładając wilgotną, ciepłą szmatką do twarzy lub wdychając parę kilka razy dziennie. Można również spróbować użyć solanki do nosa. Jeśli czujesz ból i ciśnienie zatokowe przez ponad tydzień, zadzwoń do lekarza.

Symptomy alergii nosa 3: kichanie

Jeśli kiedykolwiek miałeś kichanie nie do opanowania, wiesz, jakie jest uciążliwe. Niektórzy ludzie mają tak ciężkie kichanie epizodów, że ingerują w ich codzienne życie. Ale kichanie nie musi być takie poważne, aby znaleźć ulgę.

Jeśli nie możesz uniknąć alergenu powodującego kichanie, lub jeśli tak nie pomoże, spróbuj użyć anty-ami bez recepty. Należy przeczytać i postępować zgodnie ze wskazówkami na etykiecie dla leków dostępnych bez recepty. Jeśli to nie pomoże, lekarz może przepisać spray do nosa do sterydów.

Symptomy alergii nosa 4: swędzenie oczu

Stłuczenie lub wodniste oczy są częstym objawem alergii. Chociaż mogą być irytujące, objawy oczu zwykle nie powodują poważnych problemów ze wzrokiem lub wzrokiem.

Ponownie, unikanie powodów powodujących alergie jest najlepszym sposobem zapobiegania swędzeniu oczu. Na przykład, jeśli jesteś uczulony na pyłki, nie zamykaj okien, gdy jesteś w środku i nosisz okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz, aby chronić oczy. Staraj się nie zacierać oczu, ponieważ może to zirytować i unikać kontaktu z soczewkami kontaktowymi.

Aby uspokoić oczy, spróbuj umieścić na nich zimny obrus lub sztuczne łzy. Bez recepty lub leki przeciw alergii na receptę lub krople do oczu, które zawierają antyhistaminę, mogą również pomóc złagodzić objawy.

Symptomy alergii nosa5: kroplówka postnasal

Zwykle połykasz śluz, nawet nie wiedząc o tym. Ale jeśli śluz staje się gruby, lub jeśli masz więcej śluzu niż zwykle, to powoduje krwotok oddechowy. To wtedy, gdy możesz poczuć ślinienie kapiące z kieszeni nosa do gardła. Krwawienie po odczuwaniu może również mieć odrobinę w gardle i może prowadzić do bólu lub podrażnienia.

Oprócz zapobiegania wywoływaniu alergii, spróbuj pić dodatkowe płyny lub za pomocą soli fizjologicznej do nosa, aby rozcieńczyć śluz. Zapytaj lekarza o inne sposoby na uzyskanie ulgi.