Wszystko, co musisz wiedzieć o alergii

Jeśli masz uczulenie, zapraszamy do klubu. Około 50 milionów Amerykanów - lub 1 na 5 osób - są uczulone na pyłki, jedzenie, zwierzęta, leki i więcej. Dowiedz się o swojej alergii, w tym rozpoznawaniu objawów, unikaj powodów alergii, a co najważniejsze, jak znaleźć ulgę.

Podstawy alergii

Co powoduje alergie?

Wina o alergie na coś zwanego alergenami. Kiedy osoby z alergiami stykają się z alergenem, jak drednia zwierząt, pyłki, pleśń lub kurz, reaguje układ odpornościowy. Uważa, że ​​alergen jest szkodliwy i reaguje tworząc zapalenie skóry, zatok, dróg oddechowych lub układu pokarmowego. Które wywołują objawy takie jak świąd, kichanie, świszczuch i wodniste oczy.

Kto jest najbardziej narażony na alergie?

Alergie wpływają na mężczyzn i kobiety w każdym wieku i można rozwijać uczulenie w dowolnym momencie. Może nawet się nagle poczujesz na coś, co nigdy cię nie przejmowało. Eksperci nie są pewni, dlaczego niektórzy ludzie cierpią na alergie, a inni nie, ale wydaje się, że są powiązaniami rodzinnymi. Osoby z rodzinną historią alergii są bardziej narażone na ich rozwój. Więc jeśli masz uczulenia, najprawdopodobniej też będą ich dzieci.

Skąd mam wiedzieć, czy mam alergie?

Jeśli kiedykolwiek kichasz, kiedy kotujesz kota lub czujesz się wciągliwie na początku wiosny, możesz mieć uczulenie. Ale skąd wiesz na pewno? Najlepszym sposobem na znalezienie się jest spotkanie z lekarzem lub alergologiem. Będą pytać o Twoją historię medyczną, wykonać egzamin fizyczny i przeprowadzić testy.

Możesz pomóc lekarzowi w uzyskaniu właściwej diagnozy:

 • Zrób listę objawów . Lekarz może wykluczyć inne przyczyny, takie jak zimna, wirusa lub inne choroby.
 • Śledź harmonogram. , jeśli kogokolwiek kichacie przez kilka tygodni co kilka miesięcy lub jeśli objawy są szczególnie złe rano, może to być kolejną wskazówkę, że masz uczulenia.
 • Zauważ coś nowego. używasz nowego detergentu? Czy zmieniła się procedura pielęgnacji skóry? Zwróć uwagę na wszelkie zmiany w diecie i stylu życia. Mogą pomóc lekarzowi znaleźć, co powoduje Twoje objawy.

Skąd mam wiedzieć, czy mam zimno lub alergie?

Objawy są takie podobne, że mogą się mylić. Oto jak to odróżnić:

Alergie Cold
Symptomy

Runny lub zatkany nos, kichanie, świszczący, przewiewny lub swędzący oczy.

Runny lub zatkany nos, kichanie. Mogłaby również wystąpić ból gardła, bóle ciała i gorączka. Wodniste oczy są rzadkie.
Kiedy objawy zaczną się Rozpocznij wkrótce po wystawieniu na działanie alergenu. Zwykle rozwijaj się przez kilka dni.
Jak długo trwa objawy choroby Może trwać długo, dopóki jesteś narażony na działanie alergenu.

Objawy zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

Co to jest katar sienny?

Znany również jako alergiczny nieżyt nosa, gorączka sienna jest najczęstszym rodzajem alergii. Może to być sezonowe, co oznacza, że ​​dzieje się to tylko w określonych porach roku (głównie wiosną lub jesienią), czy też przez cały rok. Objawy obejmują zakażony nos, katar, kichanie, wodniste oczy i swędzące gardło i mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego.

 • Sezonowy: jeśli masz sezonową katar sienny, prawdopodobnie jesteś uczulony na coś na zewnątrz, jak pleśń lub pyłki. Ragweed jest winny za 75\% kataru. Gdzie mieszkasz może odgrywać rolę, jak i kiedy zareagujesz. Pleśń osiąga swój szczyt w lipcu w ciepłych stanach i październiku w zimnych stanach, ale można go znaleźć przez cały rok na południu i na zachodnim wybrzeżu.
 • Całorocznie: jeśli masz katar sienny, jesteś prawdopodobnie uczulony na coś w domu, na przykład roztocza kurzu, pleśń, karaluchy lub zwierzę domowe.

Profilaktyka alergii

Co mogę zrobić, aby zmniejszyć alergeny w moim domu?

 • Podczas czyszczenia należy zachować ostrożność. Odkurzanie i odkurzanie mogą powodować kurz, co może powodować reakcję alergiczną. Aby tego uniknąć, podczas czyszczenia należy nosić maskę. Jeśli to możliwe, zostaw swój dom przez kilka godzin po oczyszczeniu, aby uniknąć alergenów, które wzbudziłeś. Upewnij się, że próżnia posiada filtr HEPA lub specjalne worki filtrujące, aby złapać kurz.
 • Zmniejsz dander. Utrzymuj zwierzęta z sypialni. Dywaników próżniowych i zastąpić dywanik z drewna liściastego, płytki lub linoleum.
 • Trzymaj roztocza na kurz. Te małe zwierzęta żyją w łóżku, dywaniku i meblach tapicerowanych. Użyj powłok antyalergicznych na materacach, sprężynkach i poduszkach. Zapinane plastikowe pokrywy również działają. Spłukać podgrzewacz co tydzień w gorącej wodzie (130 F) i osuszyć w gorącej suszarce, aby zabić roztocza kurzu. Utrzymuj wilgoć na niskim poziomie w domu, używając klimatyzacji lub osuszacza. Wymień wykładzinę ścienną z podłogą.
 • Chwyć pleśń. pozbądź się pleśni w domu, używając wody i detergentu. W niektórych przypadkach można użyć 5\% roztworu wybielającego, ale nie mieszać go z innymi środkami czyszczącymi. Naprawy wycieków wewnątrz i na zewnątrz budynków. Użyj osuszacza i często go wyczyść.
 • Unikaj pyłków. Używaj filtru powietrza w domu, aby wyeliminować pyłki z powietrza i regularnie czyścić dom. Używać klimatyzatora i często zmieniać filtr. Również zamknij okna i drzwi w domu.

Co mogę zrobić, aby chronić się przed alergenami na świeżym powietrzu?

Nie musisz trzymać się w pomieszczeniu przez całą dobę, możesz podjąć pewne środki ostrożności:

 • Unikaj, gdy alergeny są na szczycie, zwykle pomiędzy 10 a 14:00.
 • Sprawdź prognozę alergii (pobierz aplikację do prognozowania alergii lub odwiedź stronę internetową pogody, która śledzi alergeny) i pozostań w pomieszczeniach, gdy liczebność pyłków i pleśni jest wysoka lub wiatr czuje podniecenie, co może wzbudzić kurz i pyłki>
 • Zastanów się, czy nosisz maskę, gdy jesteś na zewnątrz, aby ograniczyć ilość pyłków, w które oddychasz.
 • Unikaj śledzenia pyłków w domu, zostawiając buty przy drzwiach, zmieniając ubrania, a następnie natychmiast po wejściu do łazienki natryskując się i myjąc włosy. Zwierzęta mogą przynieść pyłki. Więc trzymaj kota lub psa z sypialni.
 • nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed pyłkami.
 • Wsuń okna samochodu i użyj klimatyzatora podczas jazdy.
 • Kogoś innego wykonuje prace stoczniowe.

Leczenie alergii

Jakie jest leczenie alergików?

Nie ma lekarstwa na alergie, ale dostępnych jest wiele zabiegów. Można uniknąć alergenów w jak największym stopniu, przyjmować leki, stosować alternatywne metody leczenia i spróbować immunoterapii, nazywanych również zdjęciami alergicznymi.

Jakie leki mogą pomóc w moich objawach?

Istnieje wiele leków, które mogą pomóc w uzyskaniu kontroli nad objawami alergii. Niektóre są dostępne w kasie, a inne wymagają recepty. Pracować z lekarzem lub farmaceutą, aby dowiedzieć się, które leki są najlepsze dla Ciebie.

Oto niektóre z najczęstszych:

steroidy do nosa

Lek ten jest zazwyczaj lekarzem pierwszego wyboru w leczeniu alergii. Te spraye zmniejszają obrzęki w kanałach nosowych i zapobiegają biegunce, zatkany nos, kichanie i świąd.

Podczas gdy sterydy są skuteczne w przypadku alergii, muszą być przyjmowane regularnie, często codziennie, nawet jeśli nie masz uczuć objawów alergii.

Skutki uboczne mogą obejmować krwawe nudności i nosa.

Leki przeciwhistaminowe

Podczas kontaktu z alergenami organizm uwalnia ataki histaminy, które powodują kichanie, świąd, katar i wodniste oczy. Antyhistaminy blokują tę odpowiedź.

Jeden z najczęstszych leków stosowanych w alergiach, leków przeciwhistaminowych jest dostępnych w kasie i na receptę.

Są one w różnych formach, w tym w płynach, pigułkach i sprayach do nosa. Pomagają zmniejszyć wysypki, pokrzywkę, kichanie, świąd i katar. Niektórzy mogą sprawić, że będziesz śpiący, więc nie bierz ich, jeśli musisz jeździć. Skonsultuj się z farmaceutą, aby uzyskać porady dotyczące leków przeciwhistaminowych i tych, które działają dłużej.

Przekrwiciele

Kolejnym popularnym sposobem leczenia alergii jest przekrwienie. Zmniejszają obrzęk i mogą pomóc w obrzęku. Pochodzą one z aerozolu do nosa, oczu, płynów i pigułek i są dostępne w kasie i na receptę.

Jedynym lekiem przeciw nadwrażliwości leków dostępnych w ampułce jest fenylefryna i pseudoefedryna. Chociaż nie wymaga recepty, pseudoefedryna jest zaopatrzona za licznik aptek. Musisz poprosić farmaceuty o to.

Środki zmniejszające przekrwienie przez nos i kroplówki powinny być stosowane tylko przez kilka dni naraz. Używając ich dłużej może sprawić, że twoje objawy pogarszają się.

Nie zaleca się przyjmowania leków obkurczających ciśnienie krwi w przypadku wystąpienia problemów z ciśnieniem krwi lub serca, chorób tarczycy, cukrzycy lub prostaty, chyba że lekarz mówi, że możesz.

Większość ludzi nie ma skutków ubocznych. Rzadko możesz mieć bóle głowy, problemy ze snem i czują się zdenerwowani podczas ich przyjmowania.

Zdjęcia alergiczne

Nazywa się to immunoterapią alergiczną i jest dostępna tylko u lekarza. Zdjęcia mogą pomóc organizmowi przyzwyczaić się do Twoich alergenów. Nie można wyleczyć alergii, ale objawy mogą się poprawić przez długi czas, a może być mniej reakcji alergicznych. Od kilku miesięcy do kilku tygodni wykonuje się alergie. Są dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na katar sienny lub alergie na zwierzęta domowe, gdy inne leki nie działają.

Efekty uboczne obejmują zaczerwienienie, obrzęk lub podrażnienie wokół miejsca wstrzyknięcia.

Tabletki alergiczne

Są to zdjęcia alergiczne bez zastrzyków. Zamiast tego niewielka dawka alergenu jest podana w postaci tabletki, którą trzyma się pod twoim językiem na kilka minut przed jej połknięciem. Pomaga zwiększyć tolerancję na alergen i poprawia objawy.

Lekarz przepisze tabletki. Najpierw weźmiesz je w biurze, ale w końcu możesz je zabrać do domu.

Działania niepożądane są łagodne i obejmują swędzenie w jamie ustnej i problemy z żołądkiem.

Musisz zachować autentykator epinefryny w przypadku ciężkiej reakcji. Wtryskiwacze są strzykawkami zaopatrzonymi w leki, które mogą pomóc w powstrzymaniu ciężkiej reakcji alergicznej i są na tyle małe, aby nosić ze sobą cały czas.

Czy mogę używać tych zabiegów razem?

Niektóre z tych zabiegów można używać razem. Antyhistaminy i sterydowe spraye do nosa, na przykład, są często brane razem. Zawsze należy przeczytać etykiety leków i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed ich połączeniem. Niektóre leki mogą oddziaływać z innymi i powodować gorsze efekty uboczne.

Jak mogę zmniejszyć efekty uboczne leków?

Wykonaj kilka prostych strategii zarządzania skutkami ubocznymi:

 • Postępuj zgodnie ze wskazówkami. przeczytaj etykiety i instrukcje dotyczące leków, aby dowiedzieć się, kiedy, ile i jak często należy przyjmować leki oraz czy należy je zażywać.
 • Wypisuj wszystkie Twoje medyczne. powiedz swoim lekarzom lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym suplementach i bez recepty.
 • Wspomnij o przeszłych problemach. powiedz swoim lekarzu, jeśli wystąpiły jakieś problemy lub nieprzyjemne skutki uboczne poprzednich leków. Pomoże to lekarzowi zdecydować, które leki należy - i nie powinny - przyjmować.
 • Ogranicz alkohol. Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwhistaminowe, nie pije alkoholu, może powodować efekty uboczne, takie jak senność, a nawet zmęczenie.

Jakie są sposoby leczenia moich alergii bez lekarstwa?

Być może słyszałeś, że istnieją sposoby na zwolnienie z objawów alergii bez konieczności stosowania leków. Oto niektóre z nich mogą działać na Twoje alergie:

Akupunktura: Dzięki tej techniki małe igły są wkładane do skóry, co może pomóc osobom o łagodnej kataru przez wyciszenie części układu odpornościowego powodujących reakcje alergiczne.

Ziołowych suplementów diety: eksperci nie są pewni, że przyjmowanie suplementów takich jak pyłek pszczeli, butterbur lub goldenseal może pomóc uczuleniom. Jeśli zdecydujesz się je wypróbować, zachowaj ostrożność. Niektóre rośliny wykorzystywane do produkcji suplementów są dalekimi kuzynami. Więc jeśli jesteś uczulony na warchlaki, niektóre suplementy mogą powodować nasilone objawy. Przed przyjęciem suplementów najlepiej porozmawiać z lekarzem.

Nawadnianie nosa : wlej jeden roztwór soli do jednego nozdrza i wypuść drugi, aby wypłukać śluz i alergeny. Wszystko, czego potrzebujesz, to strzykawka żarówki lub doniczka neti i roztwór soli fizjologicznej. Upewnij się, że zawsze używasz wody destylowanej lub sterylnej, gotowanej i ochłodzonej wody z kranu lub wody przepuszczanej przez specjalny filtr.

Alergie dziecięce

Jaki jest najlepszy sposób na leczenie objawów alergii na dziecko?

Alergie dziecięce są często mylone z innymi chorobami, takimi jak zakażenia ucha, nosa i gardła. Jeśli nie wiesz, co powoduje dziecko kichanie lub świszczący oddech, skontaktuj się ze swoim pediatrą lub alergologiem. Będą badać Twoje dziecko, aby znaleźć przyczynę objawów i zaproponować leczenie.

Jeśli ilość pyłków jest najwyższa, rozważyć ograniczenie czasu dziecka na zewnątrz. Późnym latem i wczesną jesienią, zwykle rano. Wiosną i latem, wieczory są szczególnie złe. I stosować się do tej samej porady dla dorosłych w celu ochrony domu przed alergenami wewnątrz i na zewnątrz.

Lekarstwa mogą również pomóc. Ale pamiętaj, że leczenie dzieci różni się od leczenia dorosłych. Jeśli objawy dziecka nie odpowiadają na leki bez recepty zalecone przez farmaceutę, umów się ze swoim pediatrą, aby sprawdzić, czy inne leki, takie jak leki na receptę i immunoterapia alergiczna, mogą pomóc.

Czy mogę używać alergii dla dorosłych u mojego dziecka?

Nie. Podaje się wyłącznie dziecku, które jest wyraźnie oznaczone dla jego grupy wiekowej.

Istnieje kilka bez recepty i leki na receptę, które są OK dla dzieci w wieku 6 miesięcy. Musisz obliczyć wiek i wagę dziecka, aby obliczyć odpowiednią dawkę.

Twój pediatra lub farmaceuta pomoże Ci określić, które leki i ile to jest najlepsze dla Twojego dziecka.

Inne alergie

Jakie są inne rodzaje alergii?

Alergie na leki. Osoby z alergiami na niektóre leki (np. Antybiotyki, aspiryna i ibuprofen) będą reagowały na wysypkę skórną, świąd, świszczuch, obrzęk, a nawet kłopoty z oddychaniem po ich przyjęciu. Leki przeciwhistaminowe mogą być w stanie kontrolować niektóre objawy, ale może być potrzebny również autoprzemysł epinefryny. Unikanie leków jest kluczowe.

Kontakt skórny. , gdy skóra styka się z czymś uczulonym, jak perfumy, barwniki, metale lub lateks, może wystąpić wysypka, pęcherze, świąd i pieczenie. Ważne jest, aby zidentyfikować alergen, aby uniknąć tego.

Balsamy i kremy lecznicze, takie jak kremy kalaminy i kortyzon mogą pomóc w wysypkach i są dostępne w kasie. Leki przeciwhistaminowe mogą pomóc w swędzeniu.

wyprysk. Nazywane także atopowym zapaleniem skóry, uczulenie powoduje, że skóra staje się zapalona i podrażniona. Może to być wyzwolone przez niektóre pokarmy, drapieżniki zwierząt, roztocza kurzu, pocenie się lub kontakty z czymś irytującym, jak wełna. Oprócz uniknięcia alergenów, klucz jest nawilżający skórę, a nie zarysowania wysypki. Kremy, płyny i maści, w tym niektóre z sterydami i innymi lekami, mogą pomóc w leczeniu i zapobieganiu wyskakiwaniu.

Alergie owadów i owady, takie jak pszczoły, szerszenia, osy, żółte marynarki i mrówki ogniotrwałe i żerujące mogą powodować różne reakcje alergiczne, w tym ból, świąd i obrzęk wokół gryzienia lub stingu. Ukąszenia komarów mogą powodować łagodną reakcję z małym swędzącym kołdrą.

Traktuj stłuczki i gryzaki lodem lub zimnym materiałem do zmywania, aby zatrzymać obrzęk. Balsam do kalaminy lub soda oczyszczona zmieszana z wodą może pomóc złagodzić ból. Używać sprayu lub kremu zawierającego hydrokortyzon lub antyhistaminę w celu pobudzenia.

U niektórych osób może powodować reakcję anafilaktyczną na reakcję anafilaktyczną, którą należy natychmiast leczyć za pomocą automatycznego wtryskiwacza epinefryny, a następnie dzwoniąc pod numer 911. Zdjęcia alergii mogą być przydatne u osób z alergiami na owady>

Alergeny na świeżym powietrzu, takie jak pyłki lub alergeny wewnątrz ciała, takie jak szałwia i pleśń zwierząt domowych. Inne czynniki drażniące, jak dym i perfumy, mogą powodować reakcję wzroku.

Nie trzeć oczu. Okulary przeciwsłoneczne mogą chronić oczy przed zewnętrznymi czynnikami powodującymi alergie.

Możesz też spróbować sztucznych łez lub przeciwciał antyhistaminowych bez recepty. Jeśli nadal masz objawy, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Alergie pokarmowe. osiem pokarmów powoduje 90\% alergii pokarmowych: mleko, soja, jaja, pszenica, orzeszki ziemne, orzechy drzewo, ryby i skorupiaki. Reakcje zachodzą częściej u małych dzieci niż u dorosłych. Na szczęście, niektórzy dzieci będą ich wyrastać. Objawy zwykle pojawiają się w ciągu kilku minut do 2 godzin od spożywania pokarmów i mogą być łagodne, jak wysypka, swędzenie lub obrzęk lub zagrażające życiu, takie jak kłopoty z oddychaniem i obrzękiem gardła lub języka.

Reakcje zagrażające życiu powinny być natychmiast leczone za pomocą automatycznego wtryskiwacza epinefryny. A następnie zadzwoń pod numer 911. nie wahaj się używać automatycznego wtryskiwacza, nawet jeśli nie masz pewności, że Twoje objawy są związane z alergią.