Dziecko z padaczką: postępowanie z złym zachowaniem

Oto 'wspólny scenariusz dla rodzica dziecka z padaczką: okaże się, że twój syn opuścił buty na środku piętra salonu po raz trzeci lub że jeszcze nie wyczyścił swojego pokoju trzy Kilka tygodni po tym, jak go zapytałeś, czy śmieciarka przyszła dziś rano, ale nigdy nie ciągnął puszek do krawężnika.

Więc zdecydujesz, że to czas na rozmowę, ale kiedy podejdziesz do swojego syna, aby ustalić prawo, przestaniesz mówić, co się stanie, jeśli moje wołanie na niego powoduje napad?

Jest to powszechny i ​​zrozumiały strach, ale może nie racjonalny. Przez większość czasu dzieci z padaczką nie są tak kruche, jak myślisz.

Równe traktowanie dzieci z padaczką

Pamiętaj, że dzieci z padaczką powinny być traktowane jak każdy inny dziecko, jeśli to możliwe. Podobnie jak dzieci z padaczką mogą chodzić do szkoły, uprawiać sporty i uczęszczać na randki, mogą też krzyczeć na ich rodziców, kiedy wychodzą z linii. Nie należy pozwolić, aby padaczka wymówiła złe oceny i nie powinnaś tego usprawiedliwiać złego zachowania.

Jak każda lekarz lub książka o rodzicach poinformuje Cię, dzieci potrzebują dyscypliny. Leczenie twojego dziecka jak nieważny jest pewnym sposobem na zmuszanie go do zachowania się jak jeden. Nawet gorzej, mógłbyś przekształcić go w tyrana. Dzieci są inteligentne. Jeśli twoje dziecko widzi, że boisz się zmartwienia ze względu na jego stan, może skorzystać.

Dziecko z padaczką łatwo rodzi urazę wśród innych dzieci. Mogą już czuć, że dziecko z padaczką zwraca większą uwagę niż oni. Jeśli widzą, że ich rodzeństwo wychodzi z niedopuszczalnego zachowania, będą się gniewać.

Pamiętaj, że zepsute, samocentrowane dziecko nie będzie popularne na boisku, zniecierpliwienie z twojej strony może pogorszyć umiejętności społeczne Twojego dziecka.

Specjalne okoliczności dla dzieci z padaczką

Oczywiście musisz podjąć decyzje dotyczące dyscypliny w konkretnym przypadku. Jeśli napady drgawkowe dziecka są całkowicie niekontrolowane, może być konieczne dostosowanie swojej dyscypliny do pewnego stopnia. Ponadto niektóre dzieci z padaczką mają także problemy z rozwojem lub uczeniu się, które mogą sprawić, że będzie on bardziej dyscyplinujący.

Należy pamiętać, że złe zachowanie dziecka może być związane z działaniami niepożądanymi wynikającymi z leków padaczkowych. Niektóre leki mogą spowodować, że dziecko jest nadaktywne, wyczerpane lub zapomniane.

Bez względu na przyczynę, nie uzgadniaj i nie zaakceptuj sytuacji, jeśli napady drgawki dziecka są niekontrolowane lub jeśli uważasz, że leki powodują problemy, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Pozwalając na utrzymywanie się problemów - podczas gdy żyjesz z lęku przed zdenerwowaniem dziecka i prowokowaniem zajęcia - nie jest zdrowy dla każdego, a brak dyscypliny będzie gorszy, a dyscyplina sama w sobie nie pogorszy epilepsji. P>