Próby przepukliny i zabiegi: kratownica, chirurgia i inne

Jak zdiagnozowano przepuklinę?

Egzamin fizyczny przeprowadzony przez lekarza jest często wystarczający do zdiagnozowania przepukliny. Czasem obrzęk przepukliny widoczny jest, gdy stoisz; Zwykle przepuklina może być odczuwana, jeśli położysz rękę na niej bezpośrednio, a następnie zejdź. Ultrasonograf może być użyty w celu stwierdzenia przepukliny udowej, a także można rozważyć wykonanie badania rentgenowskiego w jamie brzusznej w celu stwierdzenia obecności przeszkody jelitowej.

Jakie są leczenie przepukliny?

U niemowląt, przepukliny pępkowe mogą uzdrowić się w ciągu czterech lat, co sprawia, że ​​operacja jest niepotrzebna. Dla wszystkich innych, standardowym leczeniem jest konwencjonalna chirurgia przepukleniowa (tzw. Przepuklina). Można po prostu żyć z przepukliną i monitorować ją. Główne ryzyko takiego podejścia polega na tym, że wysuwany narząd może stać się uduszony - jego krwioobiegowa ciecz - i może wystąpić infekcja i śmierć tkanki. Dusznica przepukliny jelit może powodować niedrożność jelit, powodując pęknięcie brzucha. Dławienie może prowadzić do infekcji, gangreny, perforacji jelit, wstrząsów, a nawet śmierci.

Medycyna konwencjonalna przepukliny

Operacja przepukliny odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg repozycjonuje przepuklaną tkankę i, jeśli dławienie się wydarzyło, usuwa część wydzieloną z tlenu. Uszkodzona ściana mięśniowa będzie często naprawiana z siatką lub tkaniną syntetyczną.

Coraz częściej, przepuklina jest wykonywana przy użyciu laparoskopu, cienkiego, teleskopowego instrumentu, który wymaga mniejszych nacięć i krótszego okresu regeneracji oraz mniejszego bólu pooperacyjnego. Naprawy przepukliny są zwykle wykonywane jako procedura ambulatoryjna. Zwykle nie ma ograniczeń dietetycznych, a praca i regularna aktywność mogą być wznowione po upływie jednego lub dwóch tygodni. Całkowite odtworzenie zwykle trwa od trzech do czterech tygodni, bez ciężkiego podnoszenia przez dwa do trzech miesięcy. Po zabiegu chętnie poproś swojego chirurga.

Herni mogą powrócić po zabiegu, dlatego środki zapobiegawcze są szczególnie ważne, aby uniknąć nawrotu choroby.