Leki i produkty niepowołane - środki zwiększające objętość, środki zmiękczające stolce i środki przeczyszczające

Istnieją cztery typy produktów stosowanych w zapobieganiu lub leczeniu zaparowania: środków zwiększających objętość, środków zmiękczających stolce, środków przeczyszczających osmotyczne i środków pobudzających przeczyszczanie.

Środki zwiększające objętość, takie jak otręby lub psyllium (znalezione w metamucylu, na przykład), ułatwiają zaparowanie poprzez zwiększenie objętości stolca i ułatwienie przechodzenia. Regularne stosowanie substancji wypełniających jest bezpieczne i pomaga zwiększyć ich skuteczność.

Zmiękczacze stolca (takie jak colace i docusat wapń) łagodzą stolcu, co ułatwia przechodzenie. Zmiękczacze stolców mogą być najskuteczniejsze, jeśli pije się dużo wody przez cały dzień.

Środki przeczyszczające osmotyczne, takie jak flotfosfata, mleko magnezyjne lub miralaks, oraz cukry niezawierające chowu (takie jak laktuloza lub sorbitol), zatrzymują płyny w jelitach. Pobierają także płyny do jelit z innych tkanek i naczyń krwionośnych. Ten dodatkowy płyn w jelitach sprawia, że ​​nóż staje się łagodniejszy i łatwiejszy do przebycia. Pij dużo wody, gdy używasz tego rodzaju środka przeczyszczającego.

Środki przeczyszczające pobudzające (takie jak correctol, przedawkowe i senokot) powodują, że stolica przemieszcza się szybciej przez jelita przez podrażnienie wyściółki jelit. Nie zaleca się regularnego stosowania środków pobudzających przeczyszczanie. Środek pobudzający środek przeczyszczający zmienia ton i uczucie w jelicie grubym, a pacjent może zostać uzależniony od używania środków przeczyszczających przez cały czas, aby mieć bieg jelita.

Istnieje wiele innych sposobów leczenia zaparć, takich jak picie większej ilości wody. Więcej informacji znajdziesz w tematach zaparowania, w wieku od 12 lat i do zaparć, w wieku 11 lat i młodszych.

Środki ostrożności

  • Zażyj środek przeczyszczający lub wypełniający dużą ilością wody lub innych płynów.
  • Nie należy regularnie przyjmować środków przeczyszczających. Zmieniają ton i uczucia w jelicie grubym. I możesz być uzależniony od używania ich przez cały czas do ruchu jelita. Jeśli potrzebujesz pomocy w regularnych ruchach jelita, użyj środka wypełniającego.
  • Regularne stosowanie środków przeczyszczających może zmienić zdolność organizmu do wchłaniania witaminy D i wapnia, co może prowadzić do osłabienia kości.