Hemoroidy: jak traktować je w domu

Nie musisz patrzeć na lekarza na szybkie sposoby, aby złagodzić swędzenie i ból lub trwające poprawki, aby nie narazić się na dyskomfort. Najlepsze zabiegi na hemoroidy to często rzeczy, które możesz zrobić w domu.

Wiele z tych wskazówek pomogą Ci uniknąć zaparć i ułatwi je. Które mogą powstrzymać hemoroidy przed ich pojawieniem się.

Łatwość bólu i świądu

Weź ciepłe kąpiele. zanurzyć się w wannie wypełnionej kilkoma calami ciepłej wody przez około 15 minut za jednym razem. Zrobić to dwa lub trzy razy dziennie i po każdym ruchu jelita. Jeśli chcesz umyć obszar, użyj mydła bez pośladków i nie porysuj.

Później delikatnie wytrzeć do wyschnięcia. Możesz nawet skorzystać z suszarki strumieniowej w chłodnym miejscu, jeśli będzie lepiej.

Są też specjalne 'kąpiele sitz', które można umieścić bezpośrednio na sedesie, aby ułatwić namoczenie.

pocieraj z ulgą. bez recepty chusteczki lub kremy z czarownicą wiedźma mogą łagodzić ból i swędzenie bez żadnych efektów ubocznych. Nie należy używać go z hydrokortyzonem przez ponad tydzień, chyba że lekarz stwierdzi, że jest w porządku.

Lód. kilka razy dziennie umieść mały kubek zimny w miejscu kłopotu. Może głuchym bólem i sprowadzić obrzęk na chwilę.

Zastanów się nad lekami przeciwbólowymi. lek przeciwgorączkowy, taki jak acetaminofen, aspiryna lub ibuprofen, może pomóc w bolesności.

Don \ 't scratch możesz uszkodzić skórę i podrażnić - i swędzenie - gorzej.

Wybierz bawełnę. nosić luźną, miękką bieliznę. Utrzymuje obszar wydzielony i zapobiega powstawaniu wilgoci, co może przeszkadzać hemoroidy.

Dobre nawyki łazienkowe

Ogranicz swój czas na tronie. , jeśli nie pójdziesz po kilku minutach, nie czekaj ani zmień czegoś, co się wydarzy. Staraj się wchodzić w rutynę, dokąd idziesz o tej samej porze każdego dnia.

Bądź łagodny . Jeśli papier toaletowy jest drażniący, najpierw spróbuj tłumić je. Lub użyj zwilżonych chusteczek, kulek bawełnianych lub chusteczek niemowląt bez alkoholu.

Nie chwytaj go. , gdy będziesz się czuła, że ​​musisz iść, nie rób tego. Nie czekaj na lepszy czas lub miejsce. Stołek może się podtrzymać. Co może prowadzić do naprężeń i większego nacisku. Idź jak najszybciej, kiedy poczujesz ochotę.

Spróbuj spać w pozycji siedzącej. umieść krótką ławkę lub stos książek telefonicznych pod nogami, gdy idziesz do łazienki. Podnoszenie kolan w pozycji siedzącej w toalecie zmienia pozycję Twoich wewnętrznych czynności i ułatwia ruchy jelitowe.

Nie robić rzeczy gorszych

Zwijaj włókno. łagodzi stołki i ułatwia poruszanie się po ciele. Znajdziesz go w fasoli, pieczywo pełnoziarniste i płatki zbożowe, a także świeże owoce i warzywa. Można też spróbować suplementu, jeśli nie można dostać wystarczającej ilości żywności. Dodać powoli włókno, aby uniknąć gazu i wzdęć.

Pij dużo płynów. trzymaj się dobrze uwodnione, aby utrzymać stołki miękkie, dzięki czemu łatwiej im się przemieścić, woda jest najlepszym wyborem, pić dużo przez cały dzień. Śliwkowe soki są naturalnym środkiem przeczyszczającym i mogą pomóc Ci udać się .

Regularnie ćwicz. nawet szybki spacer 20-30 minut dziennie może pomóc Ci przestać.

Oddychaj! trzymaj powietrze w ruchu i tam, kiedy ciężko pracujesz, to często trzymasz swój oddech, gdy naciskaasz, ciągnie lub starasz się (prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy Robisz to) - i to może prowadzić do bólu hemoroidalnego i krwawienia.

Użyj poduszki. usiądź na poduszce, a nie na twardej nawierzchni. Będzie łagodzić obrzęk dla każdej hemoroidy masz. Może też pomóc zapobiec tworzeniu się nowych.

Zrób przerwy . Jeśli musisz siedzieć przez długi czas, wstać co godzinę i ruszać się przez co najmniej 5 minut.