Zrób to teraz: zejdź z fast foodów

Przez alias hoyt

Idę właśnie wyjść i powiedzieć: prawda jest taka, że ​​wielu z nas ma za dużo kalorii i nie ma wystarczających składników odżywczych z fast foodów, cukierków, towarów pakowanych i napojów gazowanych, nawet jeśli nie masz nadwagi, don Zbyt skromne, aby spisać swój smak-jedzenie nawyk, jako do zaakceptowania, na zewnątrz cienkie osoby niekoniecznie są zdrowe, ponieważ może być chude i złe zdrowie metaboliczne, z powodu złego żywienia i braku ćwiczeń.

Wielu z nas czuje się zmuszona do jedzenia fast-foodów (w końcu może smakować tak dobra ), Tłuszczu, cukru i soli, których wartość jest większa niż ryzyko wystąpienia choroby serca, cukrzycy typu 2 i niektórych typów raków? Wyrzucanie nawyku żywieniowo-smakowych - w połączeniu z regularnym ćwiczeniem pomagającym w walce z sercem - przyniesie nam korzyści ze zdrowego stylu życia.

Nie wiesz, od czego zacząć? Te proste wskazówki pomogą Ci szybko przejechać przez garb.

Dobre: ​​uprawniaj siebie

Wiedza to potęga - aw przypadku fast-foodów może to być wręcz przerażające. Podczas gdy korytarze sklepowe mogą wydawać się dość łagodne, są one faktycznie zapełnione zniekształceniami i technikami zatrudnianymi przez producentów, aby zwabić konsumentów do podejmowania niezdrowych zakupów. 'Robią wszystko, aby móc spontanicznie podjąć decyzję', wyjaśnia michael moss, nagrodzony nagrodą pulitzera dziennikarz śledczy w czasach nowojorskich i autorem 'soli cukru solnego': jak zahili się z nami giganty żywnościowe . 'Typowo, w środkowej części korytarza na poziomie oczu jest miejsce, w którym umieszczają najbardziej pociągające dania', mówi moss, takich przedmiotów, jak wysokiej zawartości cukru zbóż i soli frytki. Zdrowsze alternatywy, takie jak płatki z pełnego ziarna, często znajdują się w pobliżu kostek lub wysoko. inny problem? Wielu konsumentów uważa za oczywiste, że etykiety i opakowania zawierają całą prawdę, podczas gdy w rzeczywistości wprowadzają w błąd oświadczenia żywieniowe (sądzimy, że są to: 'o niskiej zawartości tłuszczu', 'naturalny', 'dodatek wapnia'). 'To jest, dokąd zmierzają, aby rozproszyć was pozytywne przesłania, mając nadzieję, że nie zamierzasz obrócić opakowania i przyjrzeć się drobnym drukiem', mówi moss. A my nie tylko mówimy o ciasteczkach i cukierkach, albo: 'zdrowe' przedmioty, takie jak chleb i sosy makaronowe, często są podawane z dodatkiem cukru dodanego. Więc odrobić swoją pracę domową i być rozsądnym shopperem. (Może: być może będziesz zszokowany tym, co znajdziesz).

Lepsza: sformułuj plan

Przejście do sklepu spożywczego z planem posiłków, listę zakupów i dodatkowa siła woli pomogą uniknąć włamania i kupowania śmieci, takich jak mrożone pizze, pączki i lody. Plus, mając plan prawdopodobnie zaoszczędzisz trochę czasu, ponieważ będzie Cię nie wędrować bez celu przez korytarze, starając się dowiedzieć się, co kupić i gotować. Twoje konto bankowe również przyniesie korzyść, ponieważ przyklejenie się do listy uniemożliwia Ci zakup kilku elementów losowych, których naprawdę nie potrzebujesz, lub już ukrywasz się w tylnej części spiżarni. Więc sporządź listę i sprawdź ją dwa razy - a następnie spraw, aby Twoja osobista misja cieszyła się zakupem z zdrowiem i zdrowiem - a nie żetonami i zanurzeni w pamięci.

Najlepszy: przejrzyj go

Zwykle uważa się, że ludzie nie lubią zmian, jeśli chodzi o dokonywanie zmian w codziennej diecie, co może być prawdą ... dopóki nie zaczniesz dostrzegać różnic w apetytu (niższym), Energii (wyższej) i talii (kurczy się w ciągu dnia), fakt, że ludzie aren 'naturalnie zaprogramowani wymagają dodatkowego cukru, tłuszczu i soli, które przyzwyczailiśmy się do jedzenia poprzez spożycie paczkowanych restauracji i fast jedzenie. 'Nasz smak soli nie rozwija się aż do sześciu miesięcy', mówi moss. 'W ciągu około sześciu tygodni można napić się soli'.

Pomyśl o tym przez minutę: sześć tygodni do zdrowszego, silniejszego, szczuplejszego. Nie mówię, że to nie będzie trudne, ale ten rodzaj wypłat może zwiększyć poczucie własnej wartości i ogólny stan zdrowia. na co czekasz? Idź dalej i rozpocznij proces wyrzucania niezdrowe śmieci!