Jak kopnąć wszystko lub nic nie podejście do fitness i odżywiania

Funkcja WebMD z greatist

Przez jen comas

Niedawno dziewczyna i ja wyruszyliśmy na weekendowy wypad, a na samym początku naszej podróży, mój przyjaciel ogłosił, że to jest jej 'oszukańczy weekend' - planowała poświęcić się jakiejkolwiek żywności, której by chciała.

Kiedy zatrzymaliśmy się na kolację w piątek, obaj zamówiliśmy hamburgery i słodkie ziemniaki (chłopak, kocham dobry burger!), Ale zanim mój przyjaciel nawet zaczął jeść, była już agonująca nad jej wyborem. / P>

'Naprawdę nie powinienem tego jeść'. 'Ma tak wiele kalorii!' 'Ale ostatnio byłem tak dobry na mojej diecie!' 'Wrócę na tor poniedziałek'.

Ta rozmowa trwała przez cały posiłek. Z każdym ukąszeniem wzięła, powiedziała mi, jak ona poczuła się winna. Szybko zracjonalizuje to, mówiąc, że zasłużyła na to ze względu na to, jak była 'dobra', a obiecała, że ​​w przyszłym tygodniu zaakcentuje się.

Reszta weekendu była zgodna z tym samym wzorem. Tym bardziej poczuła się winna, a ostrzejsza, że ​​powiedziała, że ​​będzie musiała nadrobić to za mąż.

W niedzielną noc, jej żołądek był bałaganem z trzech dni niepokoju. Była zepchnięta z winy w stosunku do wszystkich rzeczy, które jadła, a następny dzień był zniechęcający. Nie dała mi szczegółowych informacji na temat swojej diety w tygodniu, ale mogłem powiedzieć, że w ogóle jej nie lubiła. Ona żyła w tych 'oszustwach' dni ... ale po wielu dniach zniknęła z żalu i chorego żołądka.

Mój przyjaciel został uwięziony w tym samym błędnym cyklu, którego doświadczałem wiele lat temu: cały cykl niczego. Byłem tam przedtem, widziałam, co się dzieje i mogłem przewidzieć, jak to będzie grało.

Złego cyklu

Kiedy byłem na dobrej wesołej randce, byłbym niezwykle dystyngowany z moją dietą przez cały tydzień, obracając te same niesatysfakcjonujące pokarmy w kółko: białe białka, szparagi, ziemniaki, kurczaki , Brokułami parowanymi i kilkoma innymi zszywkami blah . Od poniedziałku do piątku, będę bielił się po każdym posiłku, starannie ważąc i śledząc każdy kawałek jedzenia, które spożyłem.

Do czasu ostatniego weekendu, byłem smażony. Byłem chory na tak restrykcyjne i chore na jedzenie, które nienawidziłem. Moja siła woli została zgięta, i podobnie jak moja dziewczyna, dałbym sobie pozwolenie na pobłażanie w sobotę. To jest, zawsze skończyłam się nadmiernie. Częściowo dlatego, że czułam się, że zarobiłem to przez 'tak dobre', ale głównie dlatego, że nienawidziłem sposobu, w jaki jadłem przez cały tydzień i rozpaczliwie potrzebowałem od niego wyzdrowienia.

Zwykle spędziłem niedziele pełne poczucia winy i z dość chorego żołądka, przytłoczeni myślą o powrocie do mojej strasznej diety następnego dnia.

ścisłe pozbawienie. Niepokój. Poczucie winy.

Lather. wypłukać. Powtórz.

Brzmi znajomo? Wielu ludzi uważa, że ​​aby coś z nich skorzystać, muszą wejść w całość. Problem z tym polega na tym, że dla większości ludzi idzie się naprzód, a wszystko to. Wszystko to o wiele więcej niż zużyte kalorie. Wypuszczanie wszystkich może prowadzić do dość niszczących zachowań i nawyków żywieniowych. Zachowania i przyzwyczajenia, które mogą być naprawdę trudne do zerwania, jak jedzenie, dopóki nie zostaną całkowicie wypchane lub jedząc coś przed tobą po prostu dlatego, że tam jest.

To nie tylko niekorzystne podejście do jedzenia. Kiedy przyszło do treningów, miałem taką samą mentalność niczego. Jeśli nie miałem co najmniej pełnej godziny, aby poświęcić się wypracowaniu, chciałbym pominąć całą sesję tego samego dnia. Były chwile, kiedy cały tydzień trenowałem, po prostu dlatego, że pominąłem jedną sesję. Myślałem, że cały tydzień to strata, jeśli nie byłem w stanie dostać się do każdej sesji dokładnie tak, jak zaplanowano. Patrząc wstecz, zdaję sobie sprawę, jak to było głupie i bezproduktywne. To zbliża się do utraty 1 dolara z portfela i wrzucania całej rzeczy do śmieci. Lub uzyskanie płaskiej opony i obcięcie pozostałych trzech!

Niezależnie od powodów, dla których dałem sobie spokój w dalszym ciągu tego cyklu, z pewnością nie cieszyłem się z tego, że byłem w pułapce. Pomyśl o tym, właściwie nie znam nikogo, kto to robi.

Jeśli to czytasz, a to uderza zbyt blisko domu, znać to: możesz uwolnić się od myślenia zupełnie lub nic. Dwie najważniejsze rzeczy, które możesz zacząć ćwiczyć dzisiaj, aby pomóc Ci zejść z tej jazdy to: znalezienie właściwego miejsca na ziemi i pozwolenie wystarczająco dobre.

1. Znajdź swoją środkową ziemię

Środek gruntu jest satysfakcjonującym sposobem na jedzenie, które można spokojnie utrzymywać przez siedem dni w tygodniu. Nie wzloty i upadki. Nie na i poza. Bez ścisłych dni i oszustw. Środkowa płaszczyzna jest tam, gdzie ma się magia, ponieważ pozwala na lepszą ogólną spójność - a jeśli chodzi o wyniki, spójność jest królem.

Znajdź średnią powierzchnię w ciągu tygodnia, dodając rzeczy do swojej żywności lub przepisując przepisy, które zapewniają pełne wyżywienie. Z punktu widzenia kalorii jesteś o wiele lepszy dodając od 150 do 200 kalorii na cały dzień ze smakiem i taktyką pobudzania przyjemności, w przeciwieństwie do torturowania się z straszliwym smakiem, a następnie spożywania większej ilości kalorii tysiące W sobotę i niedzielę.

W weekendy, aby nie odstąpić od szaleńczo-bananowych spodenek w weekendy, regularnie robię kilka rzeczy, dzięki którym moje jedzenie będzie bardziej satysfakcjonujące każdego dnia:

Dodanie niektórych kawałków boczek do mojej sałatki wkładanie śmietanki w mojej kawie przy użyciu prawdziwego masła na warzywach zraszających kawałek sera na moich jajkach

Te małe dodatki naprawdę spakują smak i sprawiają, że jestem zadowolony i szczęśliwy. Kiedy nie czuję się ograniczona i kocham sposób, w jaki jeść, w weekendy lub na wakacjach nie czuję potrzeby 'przerwy' lub 'oszukiwać'.

Środkowa ziemia może wyglądać inaczej niż moje. Znajdź twój średni poziom. Kiedy kochasz sposób, w jaki jeść, nadal jeść w ten sposób czuje się bez wysiłku, niezależnie od sytuacji. Moc woli jest krótkotrwała, a jeśli polegasz na tym, aby dotrzeć do każdego pojedynczego, zupełnie nieprzyjaznego posiłku od poniedziałku do piątku, prawdopodobnie w ciągu weekendów odczuwasz spadek odżywienia i emocjonalny rollercoaster. P>

Dzięki skupieniu się na uczuciu sytości zamiast pozbawiania się, może się okazać, że to, jak jesz w weekendy, kończy się bardzo podobnym do tego, jak jesz w ciągu tygodnia. Jedząc w podobny sposób każdego dnia jest znacznie bardziej zrównoważony i przyjemny niż zbyt restrykcyjny lub nadmierny (i wszystko, co ma tendencję do tego).

2. Niech wystarczy wystarczająco dobrze

Kiedyś, w pewnym momencie, gwiazdy mogą się wyrównać, a znajdziesz się w kuchni doskonale zaopatrzonej w różnorodne opcje białka i wyprodukuj wiele, przygotowując się do stworzenia zdrowego arcydzieła kulinarnego. Twój plan przebiega dokładnie zgodnie z planem i możesz poświęcić wystarczająco dużo czasu na każdy zaplanowany trening.

Jednak częściej niż to się dzieje, nazywa się prawdziwe życie , a rzeczy nie idą zgodnie z planem. To jest, gdy masz wybór: możesz powiedzieć 'zapomnij!' I zejdź w blasku chwały, obiecując zacząć w przyszłym tygodniu (co przy okazji jest strasznym pomysłem) lub możesz nauczyć się poruszać mniej lub bardziej idealnymi, rzeczywistymi sytuacjami takimi jak to i staraj się jak najlepiej Co jest dostępne. Nie sądzę, muszę Ci powiedzieć, z którą opcję głosuję.

Znajdź spokój w tym, że coś jest zawsze lepszy niż nic . Na przykład, być może jedynymi warzywami, które kończy się przy kolacji, są kilka marchewek, które masz resztki. Być może twoje źródło białka na lunch podczas zajętego dnia roboczego to kilka plasterków mięsa deli z plastrem sera.

Tylko dlatego, że nie jest to grillowany kurczak, a na parze brokuły nie oznacza, że ​​nie wykonujesz pracy. Nawet jeśli nie jest to idealne rozwiązanie, wystarczająco dobre - i wystarczająco dobre, robione wielokrotnie, może mieć ogromną różnicę.

To samo dotyczy treningu. W ogóle nie jest moim zdaniem, aby dostać się na siłownię, wybić wielki (i krótki) trening, i wyjść dokładnie 30 minut później. Tylko dlatego, że nie masz czasu, aby zrobić całą sesję programowania, nie oznacza, że ​​nie skorzystasz z czegoś . Jeśli jesteś dobrze wypoczęty i odpowiednio podsycany, każdy ruch jest lepszy niż żaden ruch.

Kilka dni będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć pełny, godzinny trening. Kilka dni będziesz mógł po prostu iść z przepływu i zobaczyć, co można zrobić w 30 minut. A niektóre dni, jedynym ruchem, który dostajesz, może być 10-minutowy spacer. Ważne jest, aby pamiętać, że 10-minutowy spacer jest lepszy niż chodzenie.

Jeśli chodzi o poczucie najlepszego, liczy się każdy drobiazg. Wstawanie do łóżka dziesięć minut wcześniej, czy pięć minutowej medytacji lub 15-minutowy spacer rekreacyjny, aby zrelaksować się ... to wszystko jest korzystne i wszystko się składa!

Takeaway

Otrzymasz rezultaty w oparciu o to, co robisz przeważająca większość czasu. Być w stanie cieszyć się z tego procesu jest absolutnie niezbędna, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Daj sobie łaskę i znajdź swój przepływ, jeśli okoliczności nie są optymalne, a otrzymasz rezultaty.

Dowiedz się, jakie są Twoje najczęstsze wyzwania i jakieś alternatywne plany w tylnej kieszeni. Na przykład, sporządź listę szybkich treningów, które możesz zrobić, gdy jesteś zgarbiony na czas i wybierz kilka sposobów, aby zwiększyć smak - a tym samym zaspokojenie czynników - posiłków, tak abyś nie jonesing na śmieci żywności po weekend Rolki wokół.

Naucz się poruszać po śródmieściu i cieszyć się dużym i małym sukcesem, który przynosi wystarczająco dużo. Podobnie jak wiele rzeczy w życiu, tym bardziej ćwiczysz, tym łatwiej mu poczuć się - łatwiej niż żyć na rollercoasterze wszystko lub nic, to na pewno!

Ten artykuł został opublikowany na blogach, które przeszły silne blogi i został ponownie opublikowany za zgodą autora. Jen comas jest najsilniejszym trenerem, trenerem osobistym, certyfikowanym przez NASM i USAW jako trenerem wagi olimpijskiej na poziomie jednego poziomu i Lekarz i instruktor jogi Vinyasa, poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie są jej, aby przeczytać więcej, przejdź do jencomas.com.

Pokrewne treści na greatist.com

  • Są oszukiwane dni faktycznie uszczerbku na zdrowiu?
  • Przepisy słodkich ziemniaków: 45 kreatywnych, super-łatwych sposobów gotowania słodkich ziemniaków
  • Jak zdobyć przyjaciół i wpływać na ludzi: podsumowanie i porady