Przegląd dietetyków z brązowym tłuszczem

Obietnica

Żółty tłuszcz sprawia, że ​​wyglądasz miękko, brzydko i staromodnie przed twoim czasem, mówi James R. Lyons, MD, chirurg plastyczny i autor rewolucji brązowego tłuszczu. brązowy tłuszcz jest dobry, Zdrowego tłuszczu, który utrzymuje ciało w wytrwałości i młodzieńczy, mówi.

Lyons mówi, że jego 4-tygodniowa dieta i program ćwiczeń mogą pomóc w rozwoju mięśni szczupłych, zwiększać metabolizm i budować brązowy tłuszcz. Jego plan koncentruje się na kobietach.

Przełączasz się między 'dniem węglowym' i 'dniem białka'. Ćwiczysz także wzmocnienie podstawowych mięśni.

Co możesz zjeść i co możesz '

Aby utrzymać metabolizm na równym kręgu, jesz sześć razy dziennie, w tym przed i po każdym treningu. Jeden dzień w tygodniu, możesz zjeść co chcesz, z przyczyny.

Możesz jeść wiele rodzajów żywności. Węglowodany mogą obejmować pieczywo pełnoziarniste, makarony i płatki zbożowe; Pieczywo wykonane z niebielonej białej mąki; Warzywa skrobiowe; I owoce wysokiej zawartości węglowodanów. Można jeść świeże i chude białka oraz nienasycone tłuszcze.

Kofeina i codziennie kieliszek wina są również OK. Ale unikasz żywności przetworzonej, sztucznych smaków, substancji słodzących, barwników i konserwantów.

Lyons zaleca również codzienne spożycie witamin i minerałów.

Poziom nakładu: średni

Będziesz jeść częściej niż prawdopodobnie pewnie, ale będzie to odpowiedni rodzaj potrawy.

Ograniczenia: Istnieje kilka, jeśli chodzi o to, co można jeść, więc możesz mieć ochotę. I trzeba jeść często.

Gotowanie i zakupy: gotujesz posiłki od podstaw. Może to zaoszczędzić pieniądze na wstępnie przygotowanej lub przetworzonej żywności.

Żywność lub posiłki pakowane: Nie.

Spotkania in-person: nie.

Ćwiczenia: Plan obejmuje kilka ćwiczeń dla Twojego rdzenia, a ty robisz tylko kilka dziennie, a nie codziennie. Trening siłowy to również duża część tego planu diety. Nie powinno się trwać dłużej niż 30 minut

Czy pozwala na ograniczenia lub preferencje dietetyczne?

Tak. Plan żywieniowy zawiera szeroki wybór produktów spożywczych.

Wegetarian i wegan: wegetariańskie i wegańskie są włączone.

Co jeszcze warto wiedzieć

Koszt: Oprócz żywności trzeba będzie kupić niedrogi sprzęt do ćwiczeń: dwa struny do ćwiczeń, pasek na drzwi, metalowe klamerki do bungee i pasek do kostki.

Wsparcie: Blog Lyons zawiera porady i możesz zapisać się na jego listę dyskusyjną na stronie internetowej Brown fat revolution .

Co dr. Melinda ratini mówi:

Czy to działa?

dieta z brązową tłustością rewolucji koncentruje się na zmianie 'złego' żółtego tłuszczu na 'dobry' brązowy tłuszcz.

Podczas gdy niektóre badania wykazały, że 12-tygodniowy program ćwiczeń spowodował brązowienie niektórych tkanki tłuszczowej, nie ma bezpośrednich badań na temat tego planu, aby sprawdzić, czy może to prowadzić do utraty wagi i poprawy stanu zdrowia tylko w ciągu czterech tygodni

Nie ma również badań wykazujących, że budynek brązowy tłuszcz poprawia wygląd. Ani na przemienne dni spożywania białek i węglowodanów naukowo udowodniły, że są skuteczną strategią odchudzania.

Podczas gdy nie ma żadnych badań, które pomogą w codziennym spożywaniu małych posiłków, może doprowadzić do utraty wagi, zgodnie z harmonogramem z kontrolowaną porcją zdrową żywność powinna pomóc wyrzucić niechciane kilogramy.

A ponieważ ta dieta unika wielu produktów, które zawierają puste kalorie, powinieneś stracić na wadze tak długo, jak długo nie poświęcasz zbyt wielu pokus 'wolny' dzień każdego tygodnia.

Czy to jest dobre dla pewnych warunków?

Fakt, że ten plan diety zmienia się między jedzeniem białek i węglowodanów może być problemem, jeśli masz cukrzycę. Plan leczenia cukrzycy prawdopodobnie musiałby zostać zmieniony, aby uniknąć zbyt wysokiego lub zbyt niskiego poziomu cukru we krwi. Przed rozpoczęciem tej diety skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Ponieważ unika się przetworzonej żywności, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dieta będzie miała mniej sodu. Może to pomóc w zapobieganiu i leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i choroby serca. Upewnij się, że nie dodajesz dodatkowej soli do gotowania.

Jeśli masz chorobę nerek lub jesteś na diecie o niskiej zawartości białka, może to nie być dobrym planem dla Ciebie. To samo prawda, jeśli powiedziano Ci, aby stosować dietę o niskiej zawartości cholesterolu. Musisz skontaktować się z lekarzem.

Słowo końcowe

Z drugiej strony dieta Brown Fat Revolution jest elastyczna i pozwala wybrać i przygotować własne jedzenie. Nie ma wiele ograniczeń, a koszt jest minimalny.

Ale potrzeba czasu i wysiłku, aby robić zakupy i przygotowywać wiele posiłków i przekąsek oraz dopasować je do swoich ćwiczeń.

Trudno będzie trzymać się tego planu, jeśli nie lubisz gotować i polegasz na dużej ilości przetworzonej żywności.

Ten program ma składnik ćwiczeń, ale jest krótszy od zalecanych 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych i dwóch sesji treningu siłowego w tygodniu. Być może musisz dodać do swojego planu ćwiczeń, aby ćwiczyć.

Nauka związana z dietą Brown Fat Revolution wciąż się rozwija, a twierdzenia o lepszej jakości i lepszej kondycji nie zostały jeszcze udowodnione. Ale może to być opcja, jeśli nie masz pewnych stanów zdrowia.