Przegląd przeglądu dietetyków z owocami: odtłuszczanie owoców?

Obietnica

Spędź 3 dni jedzenia owoców, sałatek i białka, a ty oczyści swój system, zaczniesz uzależnienia od jedzenia i tracą do 9 funtów.

Plan dewelopera jay robb, kliniczny dietetyk, mówi, że płukanie owoców daje system trawienny złamać przeważającą żywność; Pozwala na niskokaloryczne, bogate w błonnik owoce (i niektóre warzywa) oczyścić system; I włącza twoje ciało do trybu spalania tłuszczu.

Co możesz zjeść i co możesz '

Pierwszy dzień płukania owoców składa się z wstrząsów białkowych co 2 godziny między 8 a 14:00, a następnie 8-12 uncji wody. Obiad to surowa sałatka (bez skrobiowych warzyw) z oliwą lub olejem lnianym, lub pół awokado, a także 3-6 uncji białek białych lub białych.

Kolejne 2 dni dotyczą owoce od 8:00 do 16:00. Każde 2 godziny 100-calorie serwująca owoce. Obiad jest albo sałatką, albo połową awokado, plus jednym wstrząsem białka.

Jeśli masz kolację kofeiny lub zjedz kieliszek wina z obiadem, masz szczęście. Przyprawy, słodziki i sól są wyłączone z tego planu.

Poziom nakładu: średni

Chociaż ramka czasowa jest krótka, ostrość lasera programu oznacza, że ​​jest to zobowiązanie. Po trzech pierwszych dniach od konkretnego, regimentowanego wyboru żywności, w regułach istnieje wiele swobody wyboru.

Ograniczenia: lista dozwolonych artykułów spożywczych i konkretne godziny ich spożywania może oznaczać kłopot z wyjazdem do restauracji. Musisz zaplanować zajęcia, kiedy planujesz jeść.

Gotowanie i zakupy: , oprócz kupowania owoców i warzyw, musisz kupić mieszankę wstrząsów białkowych w oparciu o zalecenia firmy robb. pamiętaj, że soki owocowe, suszone owoce i owoce konserwowe nie liczą się , Nie gotuje się ani nie przygotowuje inaczej.

pakowane artykuły spożywcze lub posiłki: robb sprzedaje wstrząs białka na swojej stronie internetowej, ale nie musisz ich kupować, możesz wybrać swoją ulubioną markę, jeśli tylko spełnia pewne wymagania składnika

Spotkania in-person: nie.

Ćwiczenia: ten plan zniechęca ćwiczeń, które są bardziej intensywne niż spokojny chód. Twój poziom energii może być również niższy, ponieważ przynosi Ci mniej kalorii.

Czy pozwala na ograniczenia lub preferencje dietetyczne?

Wegetarian i wegan: Ten plan działa na dietę wegetariańską. Dla wegan, szukać białkowych proszków, które nie zawierają serwatki, jajka lub innych produktów zwierzęcych. (Niektóre opcje: konopie, brązowy ryż, żółty groszek lub soja.)

dieta o niskiej zawartości soli: tak. Ta dieta jest naturalnie słaba.

dieta o niskiej zawartości tłuszczu: tak. Ilość i rodzaj tłuszczu (na przykład mono- lub wielonienasyconych) można dostosować do własnych potrzeb. Masz pewność, czy wybierasz awokado.

Co jeszcze warto wiedzieć

Koszt : oprócz inwestowania w produkt, musisz kupić wystarczającą ilość wstrząsów proteinowych na 10 porcji (marka robba kosztuje około 24 dolarów na 11-dawną torbę).

Wsparcie: płukanie owoców nie oferuje wielu społeczności ani pomocy online. Strona internetowa oferuje pliki do pobrania.

Co mówi kathleen zelman, MPH, RD:

Czy to działa?

Utrata wagi w tej diecie o wartości 900-1 000 kalorii z powodu bardzo niskiej liczby kalorii - nie dlatego, że toksyny są wypłukane owocami.

Większość wagi, którą tracisz, pochodziłaby z wody i prawdopodobnie odzyskasz ją, gdy odejdziesz od diety. Ten plan nie jest rozwiązaniem długoterminowym ani stylem życia.

Czy utraty 9-10 funtów w ciągu 3 dni jest wątpliwe. Plan nie opiera się na wiarygodnych badaniach ani dowodach naukowych.

Owoce i warzywa są kluczowymi składnikami zdrowej diety, a większość Amerykanów nie jedzie wystarczająco dużo. Białko chude jest również ważne, ale tak wiele produktów spożywczych i składników odżywczych nieuwzględnionych w planie.

Nie ma dowodów na to, że jedząc tylko rośliny spożywcze pomogą Ci 'odtruwać' lub spalać tłuszcz. Twoje ciało robi to przez wątrobę i nerki.

Czy to jest dobre dla pewnych warunków?

Nie ma warunków, aby ten plan diety był dobry.

Słowo końcowe

Po jakimkolwiek diety przez kilka dni nie powinno powstawać poważne problemy dla większości zdrowych ludzi. Jeśli szukasz krótkoterminowego skoku rozpocznij szybką utratę wagi, ta dieta przesuwa igłę w skali. Jakakolwiek masa utracona podczas tej 3-dniowej diety najprawdopodobniej zostanie odzyskana. Chociaż ten plan diety nie jest zrównoważony z wielu powodów, może to być dobry motywator dla kogoś, kto wykonuje tę dietę, aby żyć zdrowszym stylem życia.

Suplement z niezbędnymi tłuszczami, wapniem i witaminami D, B12 i ryboflawiną podczas diety bardzo niskiej zawartości kalorii. Po 3 dniach znajdź dietetyczną, kontrolowaną przez kalorię dietę, która da Ci wystarczającą ilość energii, aby funkcjonować i regularnie ćwiczyć.

Przed rozpoczęciem tego planu skonsultuj się z lekarzem, aby mieć pewność, że jest on bezpieczny.