Przegląd planu diety na ryż: czy działa?

Obietnica

Pomimo nazwy, ta dieta nie dotyczy tylko ryżu. To było od 1939 roku i dostało nową falę popularności, gdy

Zgodnie z planem, schudniesz kalorie, sód, tłuszcz, cukier i białko, co mówi również, że 'oczyszcza i usuwa ciało', nie powodując głodu.

Ile wagi? Każdy jest inny, ale w ciągu pierwszego miesiąca kobiety tracą 20 funtów, a mężczyźni tracą średnio 30 funtów, zgodnie z książką.

Ale to jest coś więcej niż twoja waga. Plan zaleca również ćwiczenia, prowadzenie dziennika żywności i medytacji, aby osiągnąć równowagę i sprawić, by stres był jak książka 'to jest fizyczne, emocjonalne i duchowe Program, który zmieni sposób, w jaki żyjesz. '

Co możesz zjeść i co możesz '

Plan jest dość restrykcyjny. Zawiera świeże owoce i warzywa, całe ziarna, małą solą i inne chude białka.

Każdego dnia dostajesz porcje skrobi, beztłuszczowe mleko, owoce i warzywa.

Dieta ma trzy fazy, a pierwsza faza pozwala tylko na 800 kalorii dziennie. Kalorie stopniowo wzrastają do 1200 na dzień.

Alkohol jest niedopuszczalny.

Poziom nakładu: wysoki

Będziesz obciąć kalorie, sól, tłuszcz i cukier - od razu, dieta ryżu zaczęła się jako szpitalny sposób, aby kliniki pomagały w leczeniu cukrzycy i nadciśnienia. Dieta o bardzo niskokalorycznej energii wynoszącej 1200 kalorii lub mniej, powinna być monitorowana przez profesjonalisty medycyny.

Ograniczenia : wszystkie grupy żywności są uczciwe, ale liczy się rozmiar porcji. Produkty o wysokiej zawartości włókna - takie jak owoce, warzywa, fasola i ziarna - pomogą Ci napełnić.

Żywność na planie nie dostarcza wystarczającej ilości wapnia i witaminy D, więc potrzebujesz suplementów. Ponadto plan zapewnia dużo mniej białka niż to, co jest zalecane u zdrowych osób. Jeśli masz stan zdrowia, skontaktuj się z lekarzem przed rozpoczęciem tej diety.

Gotowanie i zakupy: Zalecane potrawy nie są kosztowne i są dostępne w każdym sklepie spożywczym, ale przepisy zawarte w Roztwór diety na ryż wymagają czasu na gotowanie i przygotowanie.

żywność pakowana lub posiłki: nie.

Spotkania in-person: nie.

Ćwiczenia: zalecane.

Czy pozwala na ograniczenia lub preferencje dietetyczne?

Wegetarianie i weganini: dieta z ryżu może pracować dla Ciebie, ponieważ fasola i jaja są akceptowalne źródła białka chudego. Jeśli jesteś weganem, możesz zastąpić produkty na bazie soi w mleczarniach.

Bez glutenu: ryż nie ma w niej glutenu, więc jest tam dobrze. Ale gluten jest w wielu produktach, które mogą nie wiedzieć, że jest w, więc jeśli będziesz bezglutenowy, musisz przeczytać etykiety żywności.

dieta o niskiej zawartości soli: jest dobrym wyborem, ponieważ plan ogranicza sód

dieta o niskiej zawartości tłuszczu: plan ten jest niskotłuszczowy, ponieważ wszystkie mleko jest nisko lub bez tłuszczu, a całe białko jest super-chudego.

Co jeszcze warto wiedzieć

Dieta z ryżu zaczęła się jako sposób na leczenie chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Limity sodu mogą pomóc Ci zmniejszyć ciśnienie krwi i to dieta o niskiej zawartości tłuszczu, która może pomóc Ci obniżyć wysoki poziom cholesterolu.

Koszty: Brak oprócz żywności, którą kupujesz.

Wsparcie: to dieta, którą możesz zrobić samodzielnie.

Co mówi kathleen zelman, MPH, RD:

Czy to działa?

Ta dieta 1200 kalorii, całodniowa żywność, w tym ćwiczenia, porady dotyczące obniżania stresu i porady na temat zdrowego stylu życia pomogą Ci zmniejszyć wagę.

Ale po diety nieelastycznej i niskokalorycznej takiej jak ta będzie ciężka. To byłoby prawdziwym wyzwaniem, aby pozostać na planie w imprezach towarzyskich lub podczas jedzenia. Plus, może powodować niedobory żywieniowe.

Ograniczenie białka do mniej niż połowa zalecanej ilości może prowadzić do utraty masy mięśniowej i nie pomoże Ci poczuć pełną satysfakcję.

I chociaż plan twierdzi, że detoksykuje ciało, nie ma dowodów na to, że diety detoxu faktycznie usuwa toksyny z organizmu.

Czy to jest dobre dla pewnych warunków?

Plan jest niskokaloryczny, niskobiałkowy, niskotłuszczowy, o niskiej zawartości sodu i może pracować dla osób cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub cukrzycę typu 2.

Ale przed rozpoczęciem diety należy porozmawiać z lekarzem.

Słowo końcowe

W następstwie rozwiązanie diety na ryż z pewnością doprowadzi do utraty wagi ze względu na bardzo niski poziom kalorii, ale może też zabrać trochę przyjemności z jedzeniem, przy wszystkich surowych zasadach i ograniczonej żywności Wyborów.

Ten program może być dobrym pomysłem na zdrowe odżywianie, ale prawdopodobnie jest to zbyt rygorystyczne, aby zrobić w dłuższym okresie. Ścisłe diety są lepsze krótkoterminowych poprawek.

Jeśli masz stan zdrowia lub musisz szybko spuścić kilogram z powodów zdrowotnych, ten plan może działać dla Ciebie, pod warunkiem uzyskania zgody od lekarza pierwszego. Ale preferowane jest, aby zamiast medycznie nadzorować dietę o niskiej zawartości kalorii, która zawiera odpowiednie białko.

Pamiętaj, aby uzupełnić dietę wapniem i witaminą D, a być może multiwitaminą, wypełnić luki żywieniowe.