10 wskazówek do znalezienia najlepszej diety, która Ci się podoba

Nadszedł czas, aby obrócić nowy liść i zdecydować, aby objąć kontrolę nad talią - znowu będzie to dieta na plaży Thesouth , traci 21 funtów w ciągu 21 dni , sonoma, atkins, klinika utrata masy ciała WHTT lub jeden z gazillion otherdiet opcje?

Przy tak wielu doborze nie jest łatwo określić, która dieta będzie najlepsza dla Ciebie. Aby pomóc 65\% dorosłych osób z nadwagą, poprosiliśmy ekspertów o wskazówki, które pomogą Ci Znaleźć dietę odchudzania, która jest zdrowa i skuteczna.

Najlepsza dieta, która Ci się podoba: ten, który możesz trzymać

Wszyscy eksperci zgadzają się na jedną rzecz: najlepszym planem utraty wagi jest jeden, który można nadążyć.

'nie ma znaczenia, jak naukowo słyszymy program (a wielu nie jest), jak szybko pracują (odzyskasz tak szybko, jak straciłeś), a nawet ile osób wcześniej próbowało. Ważne jest, czy możesz zrobić to, co mówią na zawsze, czy nie powinieneś powinien , ale czy ty możesz . '- mówi michelle może, MD, autor Am Głodny, co zrobić, gdy dieta nie pracuje .

Oczywiście, nie wszystkie programy i programy diety są naukowe.

'tylko dlatego, że znajduje się na półce, albo jest na drzwiach, nie oznacza to zdrowego, dobrze zaokrąglonego programu', mówi Judy Rodriguez, phD, RD, autor diety Selektor .

Mimo to wydaje się, że dieta, jakiej wszyscy chcą, to ci obiecujący najszybsze, najbardziej bezbolesne wyniki - które niestety zwykle nie są trwałe. Waga utracona szybko to mieszanina wody, mięśni i tłuszczu, a nie głównie tłuszczu. Co gorsza, tracąc zwykle następuje.

'Większość ludzi jedzie i kończy dietę i wpada w zespół yo-yo o spadaniu masy ciała, a następnie o zwiększenie masy ciała', mówi rodriquez, profesor żywienia na uniwersytecie w północnej flordzie. 'Konsekwencja polega na tym, że obniża się metabolizm i kończy się cięższym ciężarem niż przy rozpoczęciu'

prostą (jeśli nudną) prawdą jest to, że utrata wagi jest prostą formułą: kalorie w minus kalorii równe spadkowi wagi, zysku lub utrzymaniu. Ani eliksirów, rytuałów detoxowych, norsupplements może zmienić tę formułę.

'Aby schudnąć, musisz zjeść mniej kalorii i być bardziej aktywnym, czyszczące, kremy i suplementy to tylko sztuczki i nie pomogą na dłuższą metę' - mówi tara gidus, MS, RD, Diety diva 'w ogólnokrajowym nadawanym programie telewizyjnym Dziennym buzzem .

Jak wiesz, czy dieta jest zdrowa i trwała? Eksperci twierdzą, że zdrowy plan odchudzania powinien:

 • Dołącz ćwiczenie
 • Zezwól na różne rodzaje żywności ze wszystkich grup spożywczych
 • Zostanie utworzony przez poświadczonego profesjonalistę
 • Promuj powolną i stałą utratę wagi
 • Dołącz kontrolę części
 • Przekąski między posiłkami
 • Nie polegaj na suplementach
 • Uwzględnij małe porcje ulubionych potraw i napojów
 • Opieraj się na nauce
 • uwzględnij plan konserwacji
 • Polecaj picie dużej ilości wody

Idealna dieta dla Ciebie utrata wagi

Kiedy już wiesz, jak ustalić, czy dieta odchudzania jest zdrowa, musisz zawęzić wybór do tego, który pasuje do Twojego stylu życia.

'oceniać założenia planu, aby upewnić się, że pasuje do sposobu, w jaki lubisz jeść i ćwiczyć', mówi gidus, rzecznik amerykańskiego stowarzyszenia dietetycznego.

Ważne jest również wybranie planu diety, który nie sprawi, że będziesz głodny. Szukać planów, które promują żywność o wysokiej zawartości wody i bogate w błonnik, takie jak zupy, owoce i warzywa. Te środki spożywcze napełniają Cię i zmniejszają pragnienie żywności, które pomogą Ci trzymać się planu diety bez poczucia utraty.

'dynamiczny duet włókna i wody ma zdolność napełniania się mniej kalorii, a gdy połączysz się z chudego białka, takiego jak kurczak, fasola i ryba, może zachować pragnienie w zatoce i pozostawić uczucie pod napięciem na wiele godzin, 'Mówi konsultant ds. Kontroli wagi dawn jackson blatner, MS, RD.

Oto lista kontrolna, która pomoże Ci znaleźć idealną dietę dla Ciebie:

1. Czy pasuje do mojego stylu?

Jeśli plan zachęca do spożywania sześciu dań na dobę i zmagać się z jedzeniami dwóch, są szanse, że nie wygrasz ostatnio na diecie, niezależnie od tego, jaka jest zdrowa. Znajdź dietę, która odpowiada Twojemu preferowanemu sposobowi jedzenia i zapytaj :

 • Czy ta dieta może pomieścić moje wzorce podróży lub restauracji?
 • Czy ma przyjazne dla rodziny podejście, które może pójść każdy w domu?
 • Czy wymaga specjalnego przygotowania i gotowania?
 • Czy mogę trzymać się harmonogramu i / lub zalecanej liczby posiłków / przekąsek?

2. Czy odpowiada poziomowi ćwiczeń?

Niektóre plany zachęcają do wielu ćwiczeń; Inni po prostu się poruszają. Jeśli jesteś osobą siedzącą, plany, które obejmują godziny na siłowni, mogą wydawać się dobre - ale w rzeczywistości nie były trwać długo. Wybierz program, który zawiera składnik ćwiczeń, który możesz wykonywać regularnie i postępuj powoli. Znajdź plan, który zachęca do aktywności fizycznej, którą lubisz i jest do czynienia, niezależnie od tego, czy to tańce, ogrodnictwo, chodzenie, czy po prostu sprzątanie domu.

'ćwiczenie nie musi być zorganizowane [lub] wymagać specjalnego wyposażenia lub członkostwa', mówi rodriguez. 'To po prostu musi być czymś, co zwiększa ruch całego ciała'.

3. Mogę żyć z tym na zawsze?

'rozważając jakąkolwiek dietę, zadaj sobie pytanie:' Czy to jest coś, co chętnie będę robił każdego dnia przez resztę mojego życia? ' Jeśli nie, nie przejmuj się, bo jak tylko wrócisz do tego, co robisz wcześniej, waga powróci ', mówi może.

4. Czy to obejmuje żywność, którą lubię, może przygotować i może sobie pozwolić?

Czy istnieją jakieś potrawy lub napoje, o które poproszono o spożywanie w kombinacji lub w ilościach, które są nierealistyczne na dłuższą metę? 'Niektóre plany wymagają zastąpienia posiłków napojami, które mogą pracować dla niektórych osób w biegu, a inni wolą jeść Jedzenie zamiast picia ', mówi gidus.

Plany, które wymagają niezwykłych potraw lub godzin pracy w kuchni, mogą pracować dla kogoś, kto ma dużo czasu i pieniędzy, ale może nie dla Ciebie. Blatner sugeruje przeprowadzenie testu 'dwa T': upewnij się, że terteki są smaczne i oszczędzają czas.

5. Jak szybko schudnę?

Jeden funt tłuszczu to 3500 kalorii, więc musisz spalić dużo kalorii, aby zmniejszyć ilość tłuszczu. Szybka utrata wagi jest zazwyczaj bardziej płynna niż utrata tkanki tłuszczowej.

'wyższe straty wagowe, które pojawiają się na początku większości diet są co najmniej częściowo woda', mówi może. 'Utrata wagi może być szczególnie dramatyczna w przypadku bardzo niskiej zawartości węglowodanów, ponieważ organizm daje wodę, gdy zmusza się do wykorzystania innych źródeł energii'.

Chociaż możesz szybko stracić masę, eksperci są zgodni, że powolne i stabilne wygra wyścig. Bezpieczna i skuteczna utrata wagi średnio 1-2 funtów tygodniowo, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest spalanie około 500 kalorii dziennie przez dietę i ćwiczenia.

6. Czy rozwiązuje moje złe nawyki?

Najlepszym planem odchudzania jest to, że nie czujesz się jak na diecie. 'Dieta' może spowodować obsesję na punkcie żywności, zwiększać pragnienia i doprowadzić do sfrustrowanego 'rzutu w ręcznik Ponieważ diety nie pracują '.

Poszukaj planu, który pomoże Ci rozpoznać zwyczaje, które mogą uniemożliwić dotarcie do zdrowej wagi.

'czy siedzie przed telewizorem munching bezmyślnie, picie zbyt wielu kieliszków wina, jedzenie podczas gotowania, czy może skończyć posiłek dziecka?' Pyta rodriguez 'jeśli tak, szukać planu, który będzie Dać wskazówki i pomysły, jak złamać te nawyki. '

'niezależnie od wybranego planu, myśl postępu, a nie perfekcji - i dążenie do powolnej poprawy zachowań związanych z jedzeniem' - dodaje blatner. 'Nie musisz uciskać wszystkich starych sposobów i receptur - włączać nowy plan do swojego stylu życia powoli i realistycznie'.

7. Czy nadal mogę mieć moje ulubione potrawy?

Niektóre plany zawierają długie listy 'zabronionych' produktów spożywczych i mało miejsca na odpust. Dla niektórych osób, odmawianie niektórych potraw może powodować pragnienie i binge. Ale inni robią to lepiej, jeśli wyeliminują 'spust' pokarmy, które dotykają bingów jedzenia.

Jeśli nie możesz żyć bez kieliszka wina z kolacją lub okazjonalnym deserem, musisz znaleźć plan, który pozwala na małe porcje tych ulubionych. Ale jeśli jesteś typem, który nie może zatrzymać się przy jednej szklance lub kęsie lub dwóch deserach, ostrzejsze plany mogą być dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Większość ludzi osiąga sukces dzięki rozsądnym rozplataniu, mówi bluźniercz. 'Jeśli plan ogranicza pociechę lub pokarmy śmieciowe, może to prowadzić do zawracania brzucha', mówi. 'Upewnij się, że plan ma zdrowe substytuty żądzą chrupkiego żucia, a także wybory, aby zaspokoić słodki słodki ząb'.

8. Czy wzywają do małych, stopniowych zmian?

Niektóre programy wymagają znacznych zmian, a inni promują 'koncepcję kroku dla niemowląt' - mniejsze, bardziej stopniowe zmiany. Zmiana jest trudna, tym bardziej musisz zmienić, tym trudniej będzie. Szukać planu, który powoli zmienia twoje jedzenie i ćwiczenia, chyba że jesteś gotowy na prawdziwe wyzwanie.

'Rozsądny plan zachęca do oceny twoich nawyków żywieniowych i pracy nad kilkoma niezdrowymi nawykami, a kiedy osiągniesz te zmiany, wybierz kilka innych, z którymi możesz mieszkać', mówi rodriguez.

9. Czy wzywają do suplementów, czystek czy detoxu?

Zdrowe planowanie utraty wagi nie musi być uzupełniane poza codzienny dodatek multiwitaminowo-mineralny do odżywczego 'ubezpieczenia'.

'nie ma powodu, dla którego wszystkie lub większość składników odżywczych potrzebnych do dobrego stanu zdrowia nie może być otrzymana poprzez żywność w ramach planu diety' - mówi gidus. Ona jest skąpy z wszelkich planów diety, które wymagają dodatkowych kosztów czyszczenia, specjalnych napojów, pigułek lub porcji - zwłaszcza jeśli autor korzysta ze swojej sprzedaży.

10. Czy chcę zorganizowanego planu lub bardziej elastycznego?

Niektórzy ludzie preferują plan diety, wzywający do określonej żywności i wielkości porcji, aby pomóc im pozostać na dobrej drodze. Inni lubią elastyczność podejmowania własnych wyborów żywnościowych. O ile plan diety zawiera różnorodne zdrowe pożywienie - owoce, warzywa, fasolę, całe ziarna, nisko tłuszczową przetworów mlecznych i białka chudego - oba rodzaje mogą działać.

Po prostu upewnij się, że plan diety pozwala wystarczająco dużo żywności i kalorii, że głód nie podważa wysiłków, aby schudnąć.

'Kiedy kalorie spadną poniżej 1200 kobiet lub 1500 mężczyzn, może to sprawić, że jesteś lekki, nerwowy i nędzny, ponieważ twoje ciało potrzebuje tych minimalnych ilości, aby działały dobrze', mówi gidus.

plany zrób to sam

Prawda jest taka, że ​​chociaż mogą być pomocne dla niektórych osób, to nie potrzebujesz książek dietetycznych ani programu, aby odnieść sukces przy odchudzaniu. Możesz to zrobić samodzielnie - ale możesz skonsultować się z lekarzem Zarejestrowana dietetyka, która pomoże Ci opracować plan dostosowany do Twoich potrzeb.

'udaj się do zarejestrowanej dietetyki z trzydniowym dziennikiem tego, co zwykle jesz, a ona może stworzyć zindywidualizowany plan, który odpowiada Twoim potrzebom żywieniowym i żywieniowym', mówi gidus.