Specjalna dieta K

Specjalne wyzwanie K: co to jest

'zmniejsz rozmiar dżinsów w ciągu 2 tygodni'. To brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Ale zgodnie ze specjalnym wyzwaniem K, możesz stracić do 6 funtów w ciągu 14 dni, jeśli zjadłeś płatki zbożowe lub inne specjalne produkty K na śniadanie i lunch, a także regularną kolację.

Specjalne wyzwanie K promuje szybką utratę wagi poprzez kontrolę porcji w przekąskach i dwóch dziennych posiłkach. Ale nie zawiera zaleceń dotyczących zawartości i wielkości trzeciego posiłku. A jeśli ten posiłek jest ładowany z tłuszczu i kalorii, oszczędności kalorii od reszty dnia można by zignorować - a ty nie będziesz schudnąć.

Specjalna dieta K jest przeznaczona do szybkiego, a nie wieloletniego programu. Zawiera niewiele edukacji i nie ma specjalistów ds. Opieki zdrowotnej lub zaleca ćwiczenia, aby pomóc dieterom z daleka. Jedyne wsparcie pochodzi z informacji na pudełkach zbożowych i specjalnej stronie internetowej K, a także specjalnej grupy dyskusyjnej 'K challenge' na yahoo'ie, która zawiera blog z sportowca gabrielle reece.

Nie ma nic specjalnego w przypadku specjalnych produktów firmy K. W rzeczywistości większość z nich nie jest pełnoziarnistym i mają tendencję do bycia nisko w błonniku i białku. (Oczywiście dietetycy mogą zdecydować się na własne wyzwanie, korzystając z ich ulubionych płatków z wysokogatunkowego białka, a także pożywnych przekąsek i zdrowego posiłku na obiad).

Jeśli zdecydujesz się na specjalne wyzwanie K, pomyśl o tym jako preludium do dobrze wyważonego planu diety, a te sześć funtów służą jako motywator, który pomoże Ci kontynuować.

Specjalne wyzwanie K: co możesz jeść

Specjalne wyzwanie K to prosty, ekonomiczny plan diety, który korzysta ze znanej żywności najbardziej korzystnej dla ludzi. Dietetycy mogą wybierać spośród bogatych specjalnych płatków K, zbóż, wzmocnionych wód i wstrząsów.

Oto przykładowy plan posiłków na specjalną dietę K:

śniadanie : jedna porcja specjalnego K zboża z mlekiem odtłuszczonym 2/3 szklanki i owocami.

obiad : powtórz posiłek śniadaniowy lub wymień specjalny pasek mąki białka K.

Kolacja : zjedz swój zwykły posiłek.

przekąski : zjedz dwa przekąski każdego dnia z produktami specjalnymi K (bary, płatki zbożowe, przekąski) lub owoce lub warzywa.

Przy wyborze płatków zbożowych lub batonów sprawdź etykiety i zaznacz te wysokiej zawartości białka i błonnika dla większej satysfakcji. Pamiętaj, aby przeczytać poręczek na etykiecie i najpierw używać kubka pomiarowego, aby upewnić się, że otrzymujesz zalecaną porcję.

Specjalne wyzwanie K: jak to działa

Specjalne wyzwanie K działa w krótkim okresie czasu, ponieważ zmniejsza kalorie. Gdy masz posiłek zawierający 100-250 kalorii zamiast posiłku z boczek, jajka i sera rogalików lub potrójnego cheeseburgera i frytek, z pewnością straci cię na wadze. Specjalne produkty K są niskie w tłuszczu i kalorii.

Jest to również łatwe do naśladowania, jak plan diety na posiłek zastępczy, specjalne wyzwanie K eliminuje przypuszczenie wszystkich przekąsek i większości posiłków. Wolność samodzielnego wyboru trzeciego posiłku sprawia, że ​​wyzwanie jest akceptowalne dla większości dietetyków.

Wyniki badania przeprowadzonego w 2002 r. Na uniwersytecie w Purdue (finansowane przez kellogg) wykazały, że zastępowanie regularnych posiłków posiłkami zbożowymi kontrolowanymi przez kalorie i porcje może prowadzić do utraty wagi. Uczestnicy badania wzięli średnio 1,590 kalorii dziennie i obciąży ich spożycie tłuszczem na pół.

'Zastąpienie zbóż na posiłki o wyższej kalorii może pomóc ludziom wyciąć kalorie i tłuszcz ... w badaniu stwierdziliśmy, że te redukcje były możliwe do spożycia i spowodowały około 4,4 funta utrata masy ciała w ciągu 2 tygodni', mówi autor badania Rick mattes, phD.

Ostrzeżenie: może być bardzo głodny na specjalną dietę K, w zależności od tego, co przydarzyłeś się do jedzenia.jest wysoka w węglowodanach i stosunkowo słabo włóknistym i białkowym.

Specjalne wyzwanie K: co mówią eksperci

Specjalna dieta K jest prosta, korzysta z łatwo dostępnych produktów i jest przeznaczona dla większości ludzi. Ale eksperci nie dają całkowitego kciuka: jest za mało białka, błonnika, owoców i warzyw, brakuje też składnika ćwiczeń i rodzajów trwałych zmian, które są podstawą zdrowych planów odchudzania.

Z pewnością nie ma nic złego w następstwie specjalnego planu diety K przez kilka tygodni i używania go jako podstawy do bardziej zrównoważonego planu odchudzania, który obejmuje ćwiczenia, mówią eksperci.

'Chociaż może to być zbyt prosty plan ... to świetny sposób, aby zacząć skupiać się na rzeczach, które trzeba zmienić, aby dać Ci dietę krok we właściwym kierunku' - mówi Mattes.

Pamiętaj, że większość dietetyków traci trochę wagi wody podczas uruchamiania planu odchudzania. Możesz stracić trochę więcej niż zwykle 1-2 funtów na tydzień na tym planie, ale możesz spodziewać się mniejszej utraty wagi po pierwszych kilku tygodniach.

Jeden z ekspertów mówi, że specjalna dieta K może być dobrym wyborem dla osób, które w ciągu dnia pomijają posiłki.

'może to być użyteczna opcja dla każdego, kto regularnie pomija posiłki lub spożywa fast foody lub posiłki obciążone kalorią', mówi lynn grieger, RD

Dotyczy to szczególnie tych, którzy mają tendencję do przeoczenia śniadania, mówi inny znawca.

'jednym z najlepszych aspektów wyzwania [specjalnego K] jest nakłonienie ludzi do spożywania śniadania, ponieważ okazało się, że śniadanie zapewnia całe zdrowie i korzyści kognitywne, w tym kontrolę wagi', mówi marisa moore, RD, a Rzecznik amerykańskiego stowarzyszenia dietetycznego.

Głód może być problemem. Ostrzega grieger, że zbóż z odtłuszczonym mlekiem i owocami to świetny posiłek lub przekąskę, ale chyba, że ​​zdecydujesz się na wysokobiałkowe płatki zbożowe o wysokiej zawartości włókna, może być głodny w ciągu godziny lub dwóch.

'Jedzenie pokarmów o niskiej zawartości błonnika i białka powoduje szybsze głód i może powodować przejadanie się nieprawidłowych rodzajów żywności', mówi grieger.

Moore sugeruje, że dietetycy zmniejszają nudę jedzenia tak wielu produktów zbożowych, dodając dużo owoców i warzyw do specjalnej diety K.

'dążenie do 4,5 filiżanek owoców i warzyw dziennie, co obniży Twoje spożycie kalorii naturalnie i zapewni wiele przeciwutleniaczy i fitochemików przeciw chorobom', mówi.

Specjalne wyzwanie K: jedzenie dla myśli

Jeśli potrzebujesz tylko kilku kilogramów lub chcesz rozpocząć długoterminowy plan odchudzania, specjalna dieta K to świetne miejsce na rozpoczęcie. Poprawić zdrowie, dodać regularną aktywność fizyczną, upewnić się, że posiłek obiadowy jest zdrowy i przyjąć codziennie multiwitaminę, aby wypełnić wszelkie niedobory żywieniowe.

Możesz stracić wagę na specjalnym wyzwaniu K. Może też pomóc w pewnych zmianach w kierunku zdrowszego planu jedzenia, na przykład każdego dnia, przy zdrowych śniadaniach i kontrolowaniu porcji.

Ale pamiętaj, że nie jest to długotrwały roztwór utraty wagi i jeśli wrócisz do regularnej diety, waga może szybko wrócić. Specjalna dieta K nie odnosi się do innych zmian stylu życia, które są podstawą trwałego programu utraty wagi i to, co robisz codziennie, co naprawdę robi różnicę w czasie.

Podobnie jak w przypadku każdego planu odchudzania, najlepiej przed wizytą u lekarza.

Kathleen zelman, MPH, RD, jest dyrektorem ds. Żywienia dla WHTT i kliniki utraty wagi WHTT. Jej opinie i wnioski są jej własne.