Pragnę, żeby ktoś powiedział mi o utracie wagi

Funkcja WebMD z greatist

Przez nick eckhart

Przez większość mojego życia, moja waga była problemem. Moi rodzice nie wiedzieli wiele o odżywianiu, więc domyślnie i ja nie wychodziliśmy na fast food co najmniej trzy razy w tygodniu, a gdy się powiększym, po prostu zamówię więcej jedzenia.

Szczęśliwie nieświadomie w wieku 8 lat

W wieku od 3 do 17 lat ważyłem znacznie więcej niż większość moich rówieśników. Pamiętam zakupy nowych ubrań szkolnych, gdy miałem 13 lat i podbiegle do mamy, aby podniecać jej powiedzieć, że pasuje do rozmiaru 40 dżinsów (rozmiar 28 będzie średnio). Ale ponieważ nie miałem pojęcia o niczym innym, byłem ogólnie obojętny wobec mojej wagi.

Dzieci w szkole były mniej obojętne. Oni ciągle dokuczali mi. Nawet w szkole średniej, kiedy wreszcie zburzyłem odwagę, żeby się przyjaźnić, czułem, że muszę przyjąć, że zabawiają mnie z wagi. Czułem się bezradny. Ale przed moim rokiem, postanowiłem przejąć kontrolę. Chciałem stracić na wadze przed kolegium, więc nie musiałbym być 'grubym dzieckiem' jeszcze raz.

Straciłem prawie 30 funtów po prostu, usuwając sodę z mojej diety (piłem od ośmiu do pięciu puszek dziennie) i lekko ćwiczyłem. Ciężar wyskoczył tak szybko Pamiętam kogoś pytającego, czy umieram. Poczułem się jakbym 'wyrzucił zażenowanie nadwagi, byłem podekscytowany uczęszczaniem do college'u, ale właściwie nie dowiedziałem się nic na temat odżywiania, bufetów, picia alkoholu i braku ćwiczeń złożonych przez ponad cztery lata i osiągnęłam Mój najwyższy waga 283 funtów po ukończeniu 22 roku życia.

Zanim zacząłem pracę, czułem, że mam inną szansę zrewidować opinie ludzi o mnie. Zdecydowałem się na coś coś . Tym razem utrata masy ciała zaczęła powoli, ale kiedy zacząłem widzieć wyniki, zacząłem obsesję na punkcie sprawności i zdrowego jedzenia. W ciągu najbliższych dwóch lat straciłem 110 funtów. Ale proces ten był bardzo odizolowany i nie do utrzymania. Podczas gdy straciłem na wadze, straciłem również moją zdolność bycia szczęśliwym.

Znajdowanie równowagi

Jeździmy 10 milerkami w norweskim parku narodowym jotunheimen

Od tamtej pory przeszukiwałem wzloty i upadki, starając się znaleźć słodkie miejsce pomiędzy szczęśliwym i pozostającym w kontakcie. Przez ostatnie dziewięć lat utrzymywałem większość wagi, pozostając około 195 funtów. Jednak szczęście nie przychodzi tak łatwo.

Nie dziwi mnie czytanie statystyk, które twierdzą, że 97 procent ludzi odzyskuje wagi, które tracą. Zdałem sobie sprawę, że utrata masy ciała jest tylko połowa walki - i argumentowałbym, że łatwiej. Uważam, że to śmieszne, że przeszukiwałem internet, aby dowiedzieć się, jak stracić na wadze, ale że nigdy nie przyszło mi do głowy, aby szukać informacji na temat tego jak psychologicznie skomplikowana utrata masy ciała jest taka.

Chciałbym, że udało mi się googled 'co ludzie nie mówią o utracie wagi' wcześniej, ponieważ informacje są tam. Poprzez czytanie innych 'opowieści iz mojego własnego doświadczenia wymyśliłem kilka sposobów, które pomogły mi poradzić sobie z dramatyczną utratą wagi. Nie wymyśliłem tego wszystkiego, ale oto czego się dowiedziałem - tak Daleko.

1. Znajdź odpowiedni umysł dla Ciebie.

Wkroczyłem w proces z nierealistycznymi oczekiwaniami. Chciałem iść z 283 funtów, aby wyglądać jak kulturysta. Szukałem wskazówek najlepszych najlepszych kulturystów na forach internetowych, ale nie mogłem zrozumieć, dlaczego bez względu na to, jak ciężko pracowałem, czy jak uważałem, że moje ciało nie wyglądało tak, jak oni.

Teraz unikaj tych rozczarowań próbując skupić się na ja . Zaczyna się od wewnętrznego i nie powierzchownego powodu, aby osiągnąć cele. A nie stale porównywać się z innymi, przyjąłem lepszy pomysł, dlaczego chcę utrzymać utratę wagi: chcę prowadzić zrównoważony tryb życia, aby utrzymać wagę, czuć się dobrze i być zdrowym.

2. Postępuj zgodnie z zasadą 80/20.

Nie lubię myśleć o utracie wagi jako o podróży, ponieważ oznacza to, że się kończy. Nie ma końca; To jest trwający tryb życia. Musiałem znaleźć drogę, aby utrzymać ciężar, a jednocześnie cieszyć się życiem. Zawsze będę trudne dla mnie, aby być w porządku, pomijając salę gimnastyczną, aby spróbować nachos z przyjaciółmi, ale znalazłem dokonywanie inteligentnych wyborów 80 procent czasu pozwala mi wystarczająco dużo elastyczności, aby cieszyć się doświadczeniami społecznymi, a jednocześnie mając zdrowy styl życia .

3. Zapytaj siebie: co sprawia, że ​​czuje się dobrze i zdrowy? A co nie?

Przy moim najniższym ciężarze (i moim nieszczęściem).

Każdego dnia jestem w stanie zrobić coś, co ma nadwagę umysłowo lub fizycznie uniemożliwi mi robienie. Myślę o małych rzeczy, jak rzucanie frisbee w parku z przyjaciółmi lub ściganie mojego psa plus większe rzeczy , Jak robienie 10-milowego wędrówki po norwesku, nauka jazdy na nartach czy wbijanie się w jaskini w puerto rico Czuję się zdrowy, kiedy mam energię Czuję się zdrowy, gdy moja praca przychodzi z krwi i nie ma żadnych nieprawidłowych wyników

Eksperymentując wiele, znalazłem również, co nie działa dla mnie. Odkryłem, że jedzenie węglowodanów w ciągu dnia sprawia, że ​​czuję się powolny. Nie znalazłem nic dobrego pochodzi z obsesji nad liczbą na skali lub próbuje wyglądać jak kulturystów. Jak stwierdził Teddy Roosevelt, 'porównanie jest złodziejem radości'.

4. Bądź miły dla siebie.

Kiedy moje cele były powierzchowne lub zewnętrzne, żyłem w ciągłym rozczarowaniu. To było psychicznie wyczerpujące, a moje szczęście było zapakowane w próbę osiągnięcia tego nieuchwytnego 'po obrazie'. Nie poświęcałem czasu, aby świętować którekolwiek z moich osiągnięć, a zamiast tego nadal koncentrował się na tym, czego nie osiągnąłem>

Odkąd rozwinąłam współczucie i uznałem, że jest niedoskonały (a.k.a. ludzki). Dowiedz się, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze i świętować te rzeczy teraz zamiast skupiać się na tym, czego nie masz i co robisz źle.

5. Poświęć trochę czasu na ciszę.

To nie jest łatwe, ale biorąc pod uwagę wiele pomogło. Pisanie codziennie w pięciominutowej aplikacji dziennika było dobrym sposobem na to, aby konsekwentnie skupiać się na małych wygranych i pozostać w dobrym nastroju. Korzystam z przestrzeni na głowie, aby spędzać czas z mojego dnia i ćwiczyć umysł poprzez medytację. Kiedy znajdę się w pozycji #4, pomaga mi to pozwolić, aby negatywne myśli przeminęły i przywróciły się do obecnej chwili.

Podobnie, pomocne jest poświęcenie czasu na autorefleksję i zapisywanie moich myśli - w gruncie rzeczy pisanie tego artykułu nauczył mnie dużo! Nadal zajmuje się kwestiami związanymi z odchudzaniem; Jednak im bardziej poznałem siebie, tym bardziej komfortowo mówiłem o tych sprawach bez strachu. Przez cały czas spędzony w sali gimnastycznej, to niewiarygodne, ile zajęłam tych 30 minut z mojego dnia, aby siedzieć cicho i pisać pomogło mi w zdrowiu.

6. Pamiętaj: nie jesteś twoją wagą.

Dzieci porywają mnie w szkole, kiedy jest w młodym wieku, jako środek wartości własnej. Kiedy straciłem na wadze, moja wartość została wzmocniona poprzez uwagę, którą dostałem. Martwię się, że jeśli będę miał siłę, straciłbym wartość, rozczarowując się i wszystkim wokół mnie. Problem z tym myśleniem jest, że zdrowy styl życia jest częścią mojego życia, to nie ja jestem. Nigdy nie byłem 'grubym dzieckiem' i teraz nie jestem 'kurczakiem i migdałami'. Zawsze byłem ja , niezależnie od tego, jak ważę. To gdzie jestem teraz. Nadal walczę z tym wszystkim, ale nigdy nie czułem się bliżej, aby móc śmiało powiedzieć, że mój ciężar już nie jest problemem.

Pokrewne treści na greatist.com

  • Przepisy kulinarne: 39 posiłków, które 'trwać będą przez cały tydzień
  • Czy bezpiecznie pracować dwa razy dziennie?
  • Ćwiczenia masy ciała: 50 możesz zrobić gdziekolwiek