Trzymaj swoje letnie ciało całą zimę

Ciepła pogoda, odzież skórzana i perspektywa noszenia kostiumu kąpielowego są często motywacją wystarczającą, aby pomóc Ci przystąpić do kształtu na lato. Ale co się dzieje, gdy frolicking na plaży to tylko pamięć? Możesz utrzymać sylwetkę latem na całej długości, jeśli wiesz, czego potrzeba, aby utrzymać przebieg utrzymania wagi.

Łatwiej jest wrócić do złych nawyków - jedz trochę więcej, trochę ćwiczysz, a zanim się zorientujesz, waga zaczyna się. Kiedy zauważysz te dodatkowe kilogramy to prawie wakacje W sezonie, więc zdecydujesz czekać, aż po jan. 1, aby spróbować schudnąć. Brzmi znajomo?

Jeśli jesteś zmęczony rocznym cyklem podnoszenia wagi, niech będzie to rok, w którym utrzymujesz sylwetkę latem przez cały rok. WebMD skonsultował się z czterema specjalistami ds. Utrzymania wagi, aby dowiedzieć się, co to jest udany przegrany, raz i za Wszystko.

Sprawdź swoje przyzwyczajenia

Skuteczni opiekunowie nie dokonują arbitralnych różnic między sezonami czy porami roku, mówi anne fletcher, zarejestrowana dietetyka i autor książek Thin for life .

'nie chodzi o porę roku, ale o sposób myślenia i styl życia, który utrzymuje wagę', mówi.

W ciągu ostatnich 16 lat fletcher prowadził badania i pisanie książek o skutecznych opiekunach wagi, których nazywa 'mistrzami'. Kiedy pyta ich, jak różnią się od innych osób, które straciły na wadze, a następnie odzyskały je, przeważnie mówią, że nie mogą powrócić na swoje stare sposoby.

'W końcu dotarli do punktu, w którym nie chcieli wyglądać lub czuć się tak, jak to zrobili, i ten umysł stał się krytyczny do ustanowienia nowych i zdrowszych zachowań na całe życie', wyjaśnia Fletcher.

Jej rada: przyjrzeć się zachowaniach lub przyzwyczajeniom, które pomogły Ci schudnąć. Co latem można było zrobić, pomagając stracić wagę? Być bardzo konkretnym tematem przydatnych zachowań i zapisz je w dzienniku, aby jasno zdefiniować sposób, w jaki będziesz podtrzymywać dobrą pracę.

Jeśli np. Zjadłeś wiśnie zamiast desery wysokiej kalorii i zaczął pływać podczas pogody, fletcher sugeruje znalezienie owoców zimowych, które zaspokajają i szukają krytego basenu, aby kontynuować aktywność.

Ruszaj się

Nie należy lekceważyć roli ćwiczeń w utrzymaniu wagi, zalecają eksperci.

'Największy popełniony błąd nie podkreśla wystarczająco dużo aktywności fizycznej' - mówi John Price, dyrektor ośrodka badawczego behawioralnego medycyny uniwersyteckiej Baylor '. 1 czynnik predykcyjny udanej pielęgnacji wagi. '

Aby utrzymać wagę, musisz codziennie coś robić fizycznie - na przykład szybkim chodzeniu - przez 60 minut, mówi foreyt.

Nie denerwuj się przez 60-minutową rekomendację, która działa tak samo dobrze, aby ćwiczyć w krótszych odstępach czasu w ciągu dnia.

Zdrowe odżywianie są ważne, ale dieta sama nie wygrała, mówi hill james, phD, współzałożyciel krajowego rejestru kontroli wagi.

'zacznij od ćwiczeń, z którymi możesz mieszkać', sugeruje wzgórze, dyrektor centrum żywienia człowieka na uniwersytecie colorado. 'Większość ludzi chodzi, ale wolisz inne formy sprawności.

'chodzenie jest podstawą', dodaje. 'Uzyskać dodatkowe korzyści, podkreślić do umiarkowanej lub energicznej aktywności aerobowej i dodać z treningu oporu z okazji'

Najważniejsze jest to, że im dłużej i bardziej energicznie ćwiczesz, tym lepiej. A korzyści wynikające z regularnej aktywności wykraczają poza kontrolę wagi.

'Regularna aktywność fizyczna zmniejsza stres, wzmacnia mięśnie i kości, pobudza, zmniejsza ryzyko przewlekłej choroby i sprawia, że ​​czujesz się dobrze', mówi wzgórze.

Odważaj regularnie

Waga może wahać się codziennie. Ale jeśli jesteś zobowiązany do ważenia siebie regularnie, będziesz wiedział, kiedy zdobędziesz.

Istnieje pewna liczba kontrowersji nad tym, jak często należy zważać na siebie, ale eksperci są zgodni, że ważna jest ważność co najmniej raz w tygodniu.

Badania sugerują, że regularne ważenie jest drugim najważniejszym zachowaniem w celu utrzymania utraty wagi (po ćwiczeniach), mówi foreyt. Zaleca to codziennie.

', gdy staje się zwyczajem, jest doskonałym narzędziem do zarządzania codziennymi zajęciami i spożycia pokarmów' - mówi.

Regularne ważenie może być doskonałym motywatorem. Ale jeśli staniesz się zbyt emocjonalny i zniechęcony liczbami na skali, może to zrobić więcej szkody niż pożytku.

'Zrób to, co działa najlepiej dla Ciebie, ale nie pozwól skali kontrolować lub sprawić, że jesteś szalony', mówi pat baird, RD, członek krajowego rejestru kontroli wagi, który stracił ponad 80 funtów i utrzymywał to Od ponad dekady.

'Mówię moim klientom, aby co najmniej co kilka dni ważyli, więc kiedy widzisz, że przybywasz na wadze, możesz ją natychmiast pozbyć, zanim stanie się problemem', mówi.

Wyobraź sobie, jak często musisz zwrócić uwagę na to, aby lepiej kierować wyborem żywności i poziomem aktywności, zaleca fletcher. 'I masz konkretny plan, jak sobie z tym poradzić, gdy odzyskasz 3-5 funtów.'

Śpiewaj korzyści

Kolejnym sekretem w utrzymaniu wagi jest to, że eksperci twierdzą, że nigdy nie zapomnę, dlaczego to straciłeś.

'Świetnym sposobem na pozostanie motywacją jest zapoznanie się z zaletami i wadami tego, co poczujesz w umyśle, ciele i duchu przed utratą wagi i jak czujesz się teraz zdrowszy', mówi fletcher.

Ta technika koncentruje się na zaletach utraty wagi - od poprawy zdrowia do większej ilości energii, od lepszego snu do mniejszego rozmiaru odzieży.

'mistrzowie' znajdują ... żywe obrazy w ich umysłach na ból lub zmagania, które doświadczały, gdy były cięższe - na przykład zastraszanie, że nie pasuje do siedziby linii lotniczych - i kontrastują z tym, jak wielkie są ich Życie jest teraz ', mówi fletcher.

Baird kładzie nacisk na ciekawych rzeczach, które służą jako ciągle przypominające o ich sukcesie.

'Kup sobie koszykarkę lub kluczową sieć lub coś, za każdym razem, kiedy ją widzisz, poczujesz poczucie spełnienia', sugeruje.

3 strategie kontroli wagi

Jeśli chodzi o kontrolę wagi, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Eksperci, którzy porozmawiali z WHTT, zaproponowali trzy różne strategie dietetyczne:

1. Zrób to osobiście.

'Przez lata stałem się bardziej elastyczny w kwestii wytycznych dotyczących kontroli wagi', mówi baird.

Najlepszym predyktorem sukcesu jest robienie, co dla Ciebie sprawi i niech stanie się częścią Twojego stylu życia - o ile jest sensowna, mówi.

'Rozsądny plan pozwala cieszyć się ulubionymi potrawami i nie jest głodem lub szaloną dietą fadową', mówi baird. 'Lata temu nigdy bym nie pomyślał, że niektóre wzorce dietetyczne mogą odnieść sukces, ale moje osobiste doświadczenia i porażki, wraz z moimi klientami' nauczyły mnie, że rozsądne, zindywidualizowane plany działają najlepiej. '

2. Białko wagi, tłuszcze i węglowodany.

Kolejna szkoła myśli z obozu badawczego sugeruje bardziej określony wzór składników odżywczych. Mając trochę więcej białka i mniej tłuszczu, możesz czuć się zadowolony, a tym samym pomóc w kontroli wagi, twierdzą niektórzy eksperci.

'Nasze badania wykazały, że ludzie, którzy kontrolują swoje wagi, najlepiej stosują wzór 24\% tłuszczu, 56\% węglowodanów i 20\% białka', mówi foreyt.

3. Skoncentruj się na kontroli przydatności i porcji.

Trzeci rekomendacja dotyczy ćwiczeń i kontroli części.

'dieta sama nie działa, a jeśli podejmujesz aktywność fizyczną na pierwszym planie, możesz być bardziej elastyczny z wyborem żywności i porcjami', mówi wzgórze. 'Członkowie rejestru, którzy z powodzeniem zgubili i utrzymywali znaczne ilości wagi średnio 60 minut dziennie i dają im większą swobodę i dietę.'

Warto ocenić ile ile jedz jest co je jeść, może być ważniejsze.

'kiedy zaczniesz przybierać na wadze, cofnij się i przyjrzyj się rozmiarom porcji', mówi wzgórze. 'Tylko zmniejszenie rozmiarów części jest zwykle jedyne, co musisz zrobić, aby wrócić na ścieżkę'.

Zalecamy codziennie jedzenie śniadania, aby pomóc w codziennym zarządzaniu kalorią i głodem.

Wieczna czujność

Ważne jest, aby spodziewać się poślizgów, a nie być zbyt trudnym dla siebie, gdy się zdarzy, mówią eksperci. Jeśli masz kiepski dzień, po prostu wracaj na tor, jak najszybciej i zrób swoje Najlepiej uczyć się od swoich błędów.

Niektórzy eksperci sugerują, że trudniej jest utrzymać utratę wagi niż ją stracić.

'zniknęły pochwały i podniecenie utraty wagi, ale potrzeba kontrolowania spożycia i ćwiczeń na co dzień to niezaprzeczalne zobowiązanie', mówi foreyt.

Jego mantra polega na tym, że potrzeba 'wiecznej czujności', aby utrzymać wagę.

'Musisz zawsze pamiętać o tym, co wkładasz w usta i zachowaj czujność w Twoim zaangażowaniu w zdrowe zachowania, więc kiedy wsuwasz się, możesz polegać na tych wszystkich narzędziach, które pomogą Ci wrócić na ścieżkę', mówi.