Zdrowe odżywianie: rodzicom podzielić się gotowaniem

Badanie opublikowane w 'amerykańskim czasopiśmie epidemiologii' wiosną ubiegłego roku wykazało, że dzieci, których matki pracują w pełnym wymiarze są o 48\% bardziej narażone na nadwagę lub otyłość. Może to być spowodowane tym, że rodziny z matek pracujących spożywają mniej zdrowych posiłków i kolacji rodzinnych. Jeśli to prawda, z kolei ze swoim mężem lub partnerem może mieć kluczowe znaczenie dla długoterminowego zdrowia Twojego dziecka.

Różne pary muszą oczywiście dzielić prace domowe na różne sposoby. Ale to nie chodzi tylko o starannie spreparowane split 50/50, ale o logistykę i o stworzenie gładko działającego, harmonijnego gospodarstwa domowego. Myśleć, pracować jako zespół, nie zachowując wyniku.

Podobnie jak w przypadku innych zadań współdecyzji, niektóre kobiety muszą nauczyć się od czasu do czasu odchodzić. Z mojego doświadczenia mężczyźni mają tendencję do bardziej skomplikowanych posiłków i spędzają więcej czasu na gotowaniu. I często chętnie inwestują w najnowsze gadżety. Że 'dobrze - jeśli tylko zgodzisz się, że to pożywne, zdrowe pożywienie jest celem. Dobrze dla dzieci widzieć gotowanie jako przyjemną przygodę, a nie tylko chore. I wszyscy dostają dobre posiłki z aranżacji.

Razem wymyślić repertuar zdrowych, prostych receptur, które można umieścić stosunkowo szybko - tak, jak ten jednodaniowy posiłek, nawet gotujący początkujący mogą szybko pobudzać.

zdrowa recepta

Jednoosobowy kolacja: lemony kurczak z warzywami i parmezanem

Wykonuje 4 porcje

Składniki

1 kg bez kości, bezzaszczące przetargi z kurczaka (lub bez kości, bez skóry piersi wycięte na paski 1 cala)

2-3 łyżki świeżego czosnku, mielonego

3 filiżanki warzywa do wyboru (brokuły, marchew, słodkie ziemniaki, rutabaga, selera), pokroić na małe kawałki (twarde warzywa, takie jak zimowa squash na kawałki 1/2 cala, letnie warzywa jak cukinia w większych ilościach) P>

2 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

1 cytryna, soczysta

2 łyżki sera parmezanowego, tartego

4 liści świeżej bazylii, posiekanej lub 1 łyżki świeżej tymianku

1/4 łyżeczki soli i pieprzu

Kierunki

1. Rozgrzać piekarnik do 400 ° F. Miejsce kurczaka, czosnku i warzyw w naczyniu do pieczenia.

2. Kurczaka z kurczakiem i warzywami z sokiem z cytryny i oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. Wymieszać w soli i pieprzu.

3. Top z serem parmezanu i świeżymi ziołami.

4. Piec przez 15 do 20 minut

na porcję: 249 kalorii, 27 g białka, 15 g węglowodanu, 9 g tłuszczu (2 g tłuszczu nasyconego), 63 mg cholesterolu, 3 g błonnika, 4 g cukru, 447 mg sodu. Kalorie z tłuszczu: 32\%.