Szybki przegląd dietetyczny: czego się spodziewać

Obietnica

'fast', w tym przypadku nie chodzi o szybkość. Chodzi o poście.

Ta dieta, która rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii, redukuje kalorie tak drastycznie 2 dni w tygodniu, że w zasadzie jest to głodówka, że ​​'nie jest to bezpieczne dla wszystkich, dlatego należy skonsultować się z lekarzem, jeśli rozważa to próbowanie .

Szybka dieta mówi, że nie należy psuć szybko, jeśli jesteś w ciąży lub z niedowagą, lub jeśli masz zaburzenia odżywiania w przeszłości lub cukrzycę, a także po wcześniejszym zażyciu leku należy skonsultować się z lekarzem. . Dieta nie jest zalecana dla dzieci, nastolatków, słabych seniorów lub osób, które nie czują się dobrze lub mają gorączkę.

Podstawową koncepcją Szybka dieta przez michael mosley, MD i mimi spencer to zjeść normalnie przez 5 dni w tygodniu i jeść bardzo ograniczone kalorie w ciągu pozostałych 2 dni.

Mosley spróbował tej diety 'przerywanej na czczo', gdy jego lekarz pokazał mu, że chociaż miał zaledwie kilka kilogramów nadwagi, jego poziom cholesterolu był wysoki, a jego poziom cukru we krwi był w niewłaściwym kierunku. Pisze, że wiedział, że post byłby trudny, ale jego głód przebiegł szybciej niż się spodziewał. Czuł także, że post jest zaostrzony jego zmysły i mózg. Plus, dieta dostarczyła wszystkich oczekiwanych rezultatów.

Na swojej stronie internetowej, uczelnia odżywiania i dietetyka mówi, że chociaż istnieją dowody na to, że kwaśne posiłki na czczo pomogą zapobiec chorobom przewlekłym, konieczne jest więcej badań. Nie zaleca diety ponieważ 'nie jest to realistyczne rozwiązanie długoterminowe' Akademia zauważa również, że 'każda zmiana postu może powodować drażliwość osoby, powodować senność / bezsenność w ciągu nocy, a nawet prowadzić do odwodnienia . '

Co możesz zjeść i co możesz '

Jedz normalnie 5 dni w tygodniu i szybko przez pozostałe 2 dni. Twoje dni na czczo nie powinny być odwrotnie; Powinieneś mieć co najmniej jeden normalny dzień jedzenia między nimi.

W waszych szybkich dniach można jeść, ale nie bardzo. Kobiety otrzymują 500 kalorii dziennie; Mężczyźni dostają 600. to znacznie mniej niż zwykle zalecane. W zależności od wieku, płci i jak bardzo jesteś aktywny, możesz potrzebować trzykrotnie większej liczby kalorii.

Szybka dieta zachęca do jedzenia chudego białka, warzyw i owoców na czczo, zwykle jako dwa małe posiłki i kilka przekąsek.

Typowy dzień na czczo 500 kalorii może obejmować płatki owsiane ze świeżymi jagodami na śniadanie, mandarynkę na przekąskę, a także kurczak i warzywo warzywne na obiad. Pijesz mnóstwo wody, a także napojów bezalkoholowych, takich jak herbata, kawa (bez mleka lub cukru) i soda klubowa.

W ciągu 5 'dni wolnych' można jeść wszystko. Nieoczekiwanie zespół badawczy, który studiował dietę, stwierdził, że ludzie nie wyśmiewali się z nieobecnych dni.

Szybka dieta silnie zniechęca do picia alkoholu na czczo i sugeruje, że jeśli pijesz w 'nieobecnych dniach', pijesz tylko z umiarem. A po osiągnięciu celu utraty wagi, zaleca się 1 dzień postu na tydzień w celu utrzymania.

Poziom nakładu: średni

Gotowanie i zakupy: będziesz gotować lub jeść jak zwykle w dni wolne od pracy, a także z bardzo ograniczonym menu na dni na czczo. Książka zapewnia miesiąc gotowych menu na dzień i przepisy kulinarne.

żywność pakowana lub posiłki: nie.

Spotkania in-person: nie.

Ćwiczenia: Szybka dieta zaleca ćwiczenia, ale strona internetowa diety ostrzega, że ​​nie należy trenować w treningu wytrzymałości na czczo i przestać, jeśli czujesz się nieswojo.

Czy pozwala na ograniczenia lub preferencje dietetyczne?

Możesz dostosować plan zaspokajania potrzeb wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych na czczo. Ale książka nie podaje konkretnych planów dotyczących tych diet.

Co jeszcze warto wiedzieć

Koszt: tylko artykuły spożywcze.

Wsparcie: Zrobisz tę dietę na własną rękę, ale znajdziesz wiele wskazówek i forów dyskusyjnych online.

Co dr. Michael smith mówi:

Czy to działa?

Mimo że wielu ekspertów ds. Zdrowia nie zaleca postu, jeśli zamierzasz to zrobić, autorzy tego planu mają rację. Jedzenie 500-600 kalorii kilka dni w tygodniu będzie trudne, ale jest możliwe.

Jednym z powodów, dla których eksperci mówią ludziom, aby nie wycofywali się z kalorii, jest to, że może spowolnić metabolizm, co utrudnia utrudnienie. Ale badania wykazują, że od czasu do czasu może być skuteczna strategia utraty wagi. Ponadto, cięcie kalorii na kilka dni zamiast każdego dnia może pomóc zachować mięśnie, więc tracisz głównie tłuszcz.

Zespół Mosleya stwierdził, że ludzie nie prześcigają się w dni nie postne. Inne badania sugerują, że mogą mieć rację. Ale ostatecznie zależy Ci na upewnieniu się, że nie sabotujesz wysiłków z odchudzaniem w czasach 'wyłączonych'.

Czy to jest dobre dla pewnych warunków?

Jeśli masz cukrzycę, nie jest to absolutnie plan utraty wagi. Może to być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje leki i obniża poziom cukru we krwi w niebezpieczne, a nawet śmiercionośne terytorium.

Dla innych istnieją pewne wczesne badania, które wskazują, że może pomóc poprawić niektóre czynniki ryzyka chorób serca, w tym ciśnienie krwi i cholesterol. Chociaż jakikolwiek plan utraty wagi, który zmniejsza funty, prawdopodobnie również ma ten wpływ.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed wypróbowaniem diety na czczo. To podejście może spowodować dodatkowy stres na ciele.

Słowo końcowe

Jeśli na czczo Cię interesujesz, Szybka dieta to przyzwoite podejście. To potrwa poważne siły woli, ale jeśli jesteś na wyzwanie, może działać. To na pewno nie jest przeznaczone dla wszystkich, więc nie ignoruj ​​ostrzeżeń.

Może to być trudne do utrzymania w dłuższej perspektywie. Ale spróbuj to sprawdzić, czy ci odpowiada jest godny plan. Masz inny plan w tylnej kieszeni, jeśli ty lub twoje ciało opony tego podejścia.