Pomyśl cienkie - na całe życie

Poznaj siebie.

Ten starożytny mądrość stoi pod znakiem czasu i jest szczególnie przydatny dla osób, które chcą schudnąć i nie ruszać się bez drażnień, specjalnych potraw lub karania zaprzeczenia.

Pomyślne zarządzanie wagą to kwestia umysłu nad materią: zaczynamy od zmiany sposobu myślenia i działania. To jest o wiele łatwiejsze niż to brzmi, i jest pięć podstawowych strategii, aby osiągnąć ten cel.

Samokontrola - wiedza to moc

Przede wszystkim najważniejsze jest samokontrola, co oznacza zwiększenie samoświadomości. Innymi słowy, jeśli naprawdę zamierzasz zmieniać sposób, w jaki jeść i zachować równowagę, musisz wiedzieć, co jesz i jak jesteś aktywny. Pierwszym krokiem jest prowadzenie dziennika żywności - nie na zawsze, zaledwie kilka dni lub tygodni. Zapisz coś, co jesz, a potem spójrz na kalorie, zanotuj liczbę minut, które codziennie jesteś aktywna, a następnie stopniowo wprowadzaj zmiany, które są konieczne.

Na przykład, jeśli odkryjesz, że jeść więcej, niż chcesz, pomyśl o tym, dlaczego i zacznij oceniać stan nastroju podczas jedzenia. Kiedy pracuję z pacjentami z kliniki, stwierdziłem, że ludzie zwykle nie mają problemu z przejadaniem się rano, a najczęściej nie po południu. Dla większości ludzi walczących ze swoją wagą, jedzenie nocne jest winowajcą, więc z pewnością zwracaj uwagę na swoje nastroje, kiedy jeść w ciągu dnia, ale zwróć szczególną uwagę na wieczór. Stwierdzimy, że nr 1 przyczyna ludzi Kłopoty polegają na uczuciowym jedzeniu: ludzie jedzą w odpowiedzi na stres, napięcie, lęki, depresję, samotność, gniew, nudę - wszystkie negatywne nastroje.

Możesz zająć się tym kiedy będziesz jeść zadając sobie pytanie: 'jak się czuję?' I spisz to.

Kontrola pobudzenia - łamanie barier dla zdrowego odżywiania

Po zidentyfikowaniu barier w zarządzaniu ciężarem - stresem, brakiem regularnych ćwiczeń, ograniczeniami czasowymi itd. - można wyznaczyć plan złamania lub obejścia tych barier, na przykład być może Ćwiczenia w porze lunchu, biorąc w szybkim tempie, w naszym społeczeństwie każdy jest zbyt wdzięczny, by ćwiczyć, więc zmienić mentalność mówimy o pięciu lub dziesięciu minutach celowości: wstań, zamknij telewizor, wkładaj Komputer w trybie czuwania i po prostu chodź przez 5 lub 10 minut, a następnie stopniowo stymuluj stamtąd, po prostu chcesz dokonać niewielkich zmian w czasie, stopniowo zwiększając do 30 do 60 minut dziennie.

Ustawianie realistycznych celów ('restrukturyzacja kognitywna')

Chociaż każda osoba jest inna, można realistycznie oczekiwać, że straci około 10\% masy ciała, więc 200-funtowa osoba może racjonalnie oczekiwać, że straci około 20 funtów w ciągu sześciu miesięcy i utrzyma niższą wagę.

Jak tam się dostać? Z małymi krokami. Co zwykle robimy z pacjentami, zachęcamy ich do rejestrowania tego, co jedzą przez tydzień, poznajesz średnie kalorie na jeden dzień, a następnie postępuj zgodnie z planem '100-100': wystarczy wyciąć 100 kalorii i dodać 100 kalorii Jednostki aktywności (około 20 minut spacerem) dziennie zabieraj 100 kalorii z ukrytego tłuszczu, co oznacza trochę mniej opatrunek na sałatce lub trochę mniej masła lub margaryny na chlebie, nigdy tego nie przegapisz. Że 200 kalorii dziennego deficytu, jeśli trzymać się go, przełoży się na około 20 funtów utrata masy ciała w roku.

Przypominam również pacjentom, aby uzyskać życie. Niektórzy ludzie wstrzymują swoje życie z powodu wagi - nie biorą udziału w imprezie lub zaniedbują robi coś, ponieważ uważają, że są zbyt tłuste, a to jest naprawdę niezdrowe. Poproszę pacjentów o napisanie pozytywnych oświadczeń o Sami, na przykład 'ja', jestem wielką osobą, robi to, co mogę, ćwiczyłem każdego dnia każdego dnia, wstaję i chodzę wcześnie rano przez 15 minut i mam je Powtarzam to od 3 do 5 razy dziennie, naprawdę pomaga ludziom zacząć zmieniać sposób, w jaki myślą o sobie. Poproszę także o sens życia, który nie ma nic wspólnego z tym, co ludzie ważą, ale wszystko to ma wspólnego z kochaniem innych ludzi Pomaganie innym ludziom, co naprawdę ważne jest twoja rodzina, przyjaciele, koledzy i życie.

Zarządzanie stresem - chłodzenie się, aby schudnąć

Stres jest głównym czynnikiem przewidywającym nawrót lub powrót masy ciała, więc prosimy pacjentów, aby próbowali zidentyfikować główne stresy w ich życiu i radzić sobie z nimi bezpośrednio lub pośrednio. co to znaczy? Dobrze, jeśli twój szef sprawi, że twoje życie jest piekłem życiem i nie możesz dostać innej pracy, możesz nadal używać sprawdzonych technik redukcji stresu, takich jak ćwiczenia oddechowe, powtarzanie prostych słów lub zwrotów jako 'mantra' lub prosta aktywność fizyczna, np. Jako szybki spacer, aby rozgrzać krew i ostudzić głowę.

Wsparcie społeczne - w jedności jest siła

Zawsze pomaga dzielić cele z rodziną lub przyjaciółmi. Jeśli masz rodzinę lub bliskich przyjaciół, którzy będą dzielić się zdrowymi posiłkami, wspólnie chodzić razem i ogólnie wspierać Cię w swoich celach związanych z zarządzaniem ciężarem, wspaniałym.

Ale co zrobić, jeśli nie masz sieci wsparcia? Miałem jednego pacjenta, którego mąż trzymał ją za pączki i inne tuczące się potrawy, gdy wiedział, że próbuje schudnąć (pozbywała się wagi i Pytam moich pacjentów, którzy nie mogą uzyskać wsparcia rodzinnego, aby wziąć coś w coś, przyłączyć się do klubu lub w jakikolwiek inny sposób współdziałać z innymi ludźmi, budować dobre relacje i znaleźć dobry system wsparcia

Małe zmiany, duże wyniki

Kiedy piszesz wszystkie te strategie, możesz zobaczyć, że mają na celu zmianę sposobu myślenia o sobie. Zaczniesz myśleć: 'Mogę to zrobić, będę odpowiedzialny za moje życie, ja Mogą robić małe kroki w czasie ', a następnie można skupić się na zdrowiu i samopoczuciu.

Działa. Spróbuj. Nie masz nic do stracenia, ale do wagi, i do świata czci samooceny.