Pomóż swoim dzieciom w zdrowiu

Nie ważne gdzie jesteś w naszym kraju, wystarczy rozejrzeć, aby zobaczyć, że epidemia otyłości jest faktem dla Amerykanów w każdym wieku nawet naszych dzieci. Według CDC, 8 milionów dzieci w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub otyłość - liczba ta wzrosła dwukrotnie od 1970 roku.

Nie ma jednej przyczyny wybuchu otyłości dzieciństwa. Ale wyraźnie, więcej czasu na ekranie (przed telewizorem i komputerem); Brak aktywności fizycznej w domu iw szkole; A dieta, która ma zbyt wiele (i niewłaściwego) kalorii przyczyniła się do tego problemu.

Konsekwencje otyłości

Szanse, że dziecko z nadwagą stanie się osobą z nadwagą, wynosi 70\%. Nie tylko te dzieci mogą dalej zwiększać wagę, ale są szanse, że ich waga poważnie wpływa na zdrowie fizyczne i emocjonalne.

Konsekwencje psychologiczne są często równie znaczące, jak problemy zdrowotne fizyczne. Dzieci z nadwagą mają tendencję do słabego poczucia własnej wartości i postrzegają siebie jako mniej cenne niż ich rówieśnicy z normalnym ciężarem.

Prawdopodobieństwo, że dziecko stanie się nadwagą, może być określone nawet przed urodzeniem dziecka. Jeśli matka jest otyła podczas pierwszego trymestru ciąży, jej dziecko jest znacznie bardziej podatne na otyłość w wieku 4 lat, odkryte ostatnio badania.

Nadwaga i otyłe dzieci mają większe ryzyko rozwoju problemów zdrowotnych osób dorosłych, takich jak cukrzyca typu 2, bezdech senny, depresja, choroby serca i wysoki poziom cholesterolu. A dzieci coraz cięższe, ich problemy zdrowotne pogarszają się.

Badanie po badaniu potwierdza oczywiste - że nadwaga może zaszkodzić nie tylko twoim wyglądom. Tylko w ostatnim miesiącu, kilka badań zbadało zagrożenia otyłości i nadwagi u dzieci. Wśród wyników:

 • uczniowie szkół średnich, którzy zwiększają swoją aktywność fizyczną, mają mniej objawów depresji.
 • Istnieje silny związek między otyłością a czasem dzieci w wieku szkolnym spędzanym przed telewizorami i ekranami komputerowymi.
 • Serce dzieci o bardzo otyłych podlega zmianom strukturalnym, które stwarzają zwiększone ryzyko zawału serca

Co to jest rodzic?

Jeśli jesteś kobietą z nadwagą, która stara się zajść w ciążę, klinika odchudzania ma rację, gdzie musisz być. Zarządzanie własnym ciężarem i uczenie się o zmianach stylu życia umożliwia rodzicom zachęcanie do zachowania zdrowych zachowań

W rzeczywistości najważniejsze rzeczy, które rodzice mogą zrobić, aby ich dzieci uniknęły otyłości, powinny być wzorami dla zdrowych zachowań - co oznacza praktykowanie tego, co głosicie.

Oto kilka taktyk, które pomogą Ci pomóc zdrowiu dzieci:

 • przechowywanie lodówki i spiżarni z dobrym wyborem - świeżych owoców, warzyw, niskotłuszczowych produktów mleczarskich, zwykłych ciasteczek, lekkich mrożonych potraw i zbóż pełnoziarnistych.
 • Zabierz dzieci do przygotowywania potraw. To może być tak proste, jak robienie własnych popsicle świeżych owoców lub mieszanie koktajli.
 • Zapomnij o zachęcaniu ich do przyłączenia się do 'klubu czystego talerza'. Zamiast tego staraj się pouczyć uważnego jedzenia, które uznaje głód i pełnię.
 • Dzieci często jeść i / lub pić, ponieważ są nudzone. Zaplanuj zdrowe przekąski i daj im wodę między nimi, jeśli są spragnione, ciekłe kalorie naprawdę dodaje się, czy są z soku owocowego czy sody. Podczas gdy zaspokajają pragnienie, niewiele mają wpływu na głód lub pełnię.
 • Rodzice muszą ustawić wytyczne dotyczące czasu na ekranie, aby dzieci nie siedziały bezczynnie lub angażowały się w 'amnezję' przez wiele godzin.
 • Przygotuj posiłki znaczące. Cieszyć się sobą, gdy siedzisz wokół stołu, bez zakłóceń z telefonów lub telewizorów.
 • Staraj się nie używać żywności jako nagrody lub kary. Ustala wzór restrykcyjnego jedzenia i niezdrowych relacji z jedzeniem.
 • Ogranicz do nadmiaru kalorii z wysoko przetworzonej i wysokiej zawartości tłuszczu.

Kick je z kanapy

Zabierz dzieci do wyjścia na zewnątrz i do zabawy, jeździć na rowerach, popływać lub po prostu jeździć po okolicy z przyjaciółmi w okolicy. Zachęć ich do znalezienia zajęć, które są zabawne.

Planuj rodzinne zajęcia i wakacje, które obejmują ćwiczenia fizyczne, z którymi wszyscy mogą się dobrze bawić. I inwestować w gry i sprzęt, które sprzyjają aktywności fizycznej, takie jak:

 • Twister
 • obręcz hula
 • linka skokowa
 • Rower
 • Frisbee, baseball, piłka nożna, piłka nożna
 • Trampolina

Jeśli twoje dzieci potrzebują schudnąć, popieraj je i uznaj, że dzieci rozwijające się nie powinny jeść. Zamiast tego, powinny zwiększyć swoją aktywność podczas jedzenia wystarczających składników odżywczych i kalorii w celu wzrostu i rozwoju.

Pomóż dzieciom w małych, stopniowych zmianach, które mogą stać się trwałe. Zmniejszenie spożycia kalorii o 60-100 kalorii dziennie może przyczynić się do znacznych wyników.

Możesz zrobić coś innego. Z żywności, które służą do wzorców ćwiczeń, możesz wywierać wpływ na codzienne nawyki swoich dzieci, a uncja zapobiegania jest zdecydowanie warta funta kuracji.

Nie staliśmy się nadwagą w ciągu nocy i nie ma szybkiej naprawy. Zacznij robić te małe zmiany, które będą miały dużą różnicę. Zrób swoją rolę, aby pomóc swoim dzieciom stać się zdrowymi dorosłymi.