Popularne diety świata: dieta francuska

Zapomnij o niskiej zawartości tłuszczu, niskiej zawartości węglowodanów, niskiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości kalorii - francuska dieta ma pełen smak i wysoką satysfakcję. Tutaj 'jak jedzenie la manière française (francuski sposób) może sprawić, że będziesz szczupła i zdrowa.

Kontrolę porcji. dietę francuską można podsumować w jednym zdaniu: jeść małe porcje żywności wysokiej jakości rzadziej. 'Porcje w Ameryce są znacznie większe niż ich parijscy odpowiedniki', mówi Paul Schill, psycholog z uniwersytetu pennsylvania. W jednym badaniu rozin i współpracownicy stwierdzili, że karton jogurtu w filadelfii był o 82\% większy niż jogurt paryski; Napój bezalkoholowy był o 52\% większy, gorący pies o 63\% większy, a słodki pasek o 41\% większy. czy rozmiar ma znaczenie? Tak, powiedzmy uniwersytet z pennsylvania naukowcy, którzy stwierdzili, że biorąc pod uwagę indywidualne porcje przekąsek, osoby miały tendencję do jedzenia tej samej ilości porcji, niezależnie od tego, jak duże były.

Myślisz o jakości, a nie o ilości. Jak to jest, że francuscy dietetyści są zadowoleni z mniej? Różnica polega na tym, jak traktują jedzenie i jedzenie, mówi clower, phD, dyrektor medycyny śródziemnomorskiej, dyrektor programu nauczania PATH zdrowego odżywiania i autor planu diety dla niemowląt: 10 prostych kroków, aby pozostać cienkimi 'W Ameryce my mylić jedzenie z nadmierną konsumpcją' wynik: tylko 39\% Amerykanów twierdzi, że w znacznym stopniu Cieszyć się jedzeniem, w porównaniu do 90\% osób we Francji.

smakuje smak. francuski codziennie uspokaja trzy posiłki. Nawet ich potrawy na szybką kuchnię są długie w porównaniu z typowymi Amerykanami. Badanie z nauk psychologicznych stwierdziło, że parafianie, którzy jedli w mcdonald's spędzili średnio 22 minuty jedzenia, podczas gdy philadelphian mcdonald W ciągu 14 minut nasza kultura wzmacnia szybkość jedzenia, tak jak zachęca do gwałtownego przebywania się przez wszystko inne, problem polega na tym, że szybsze jedzenie prowadzi do jedzenia więcej, trwa 15 minut w mózgu Komunikat, że Twój żołądek jest pełny, co oznacza, że ​​jedzenie powoli sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne, że 'zatrzymasz się w miejscu, w którym jesteś' zadowolony 'w przeciwieństwie do' wypchanego '.

Get real. łatwiej jest jeść powoli, gdy twój posiłek faktycznie smakuje dobrze, więc dieta francuska unika przetworzonej żywności na rzecz czegoś świeżego i prawdziwego. Śniadanie jest małe: chleb, płatki zbożowe lub jogurt z Owoce i granola, a także kawę, lunch i kolację to małe kawałki mięsa, warzyw i niektórych rodzajów skrobi, z kawałkiem sera i kawy, aby skończyć posiłek. Produkty spożywcze, które są podstawą francuskiej diety, zawierają w pełni tłuszcz Ser i jogurt, masło, chleb, świeże owoce i warzywa (często grillowane lub pieczone), małe kawałki mięsa (częściej ryby lub kurczaki niż czerwone mięso), wino i ciemną czekoladę.

Zrób posiłki priorytetowo. ważnym elementem francuskiej diety jest jedzenie posiłków przy stole jako rodzina, clower mówi WHTT. W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez 766 mężczyzn i kobiet we Francji, naukowcy stwierdzili, że prawie dwie trzecie osób uważa, że ​​codzienne jedzenia razem jako domowe. Rodzice amerykańscy, którzy jedzą obiad, mają tendencję do jedzenia więcej warzyw i owoców, a mniej smażonych potraw, sody i żywności zawierającej tłuszcze trans niż ci, którzy rzadko lub nigdy nie jedzą razem, pokazują badania. Rozmawiając z rodziną lub znajomymi trzyma usta w rozmowie zamiast żuć, co pozwala na czas, aby uświadomić sobie, że jesteś pełny, aby czerpać korzyści dla siebie, ustaw regularny czas na obiad, w którym wyłączasz telewizor i komputer. Po prostu zjeść posiłek, cieszyć się dobrą książką lub piękną muzyką - pomogą Ci odpocząć i spowolnić.

Planuj na sekundę. francuski zazwyczaj jeść na kursach - przystawka, przystawka, sałatka, deser, ser i kawa. Ale nie mają powodu, ponieważ wiedzą, że kolejny kurs się zbliża, w domu clower sugeruje, że samemu sobie poradzisz sobie z ilością, która wygląda jak nie dość, podczas planowania powrotu Przez kilka sekund zjeść powoli, dając czas mózgu, aby czuć się pełen, a ty często cię spotkasz 'miałem wystarczająco dużo', jeśli nie, możesz mieć sekund bez winy, ponieważ to jest to, co masz zamiar robić od samego początku.

Bierz badania z ziarnami soli. Nowe badania pojawiają się codziennie, łatwo złapać się w cyklu złego jedzenia w porównaniu z dobrymi, clower mówi, czy żywność jest jajo, czekolada , Lub węglowodany, ale jedzenie nie jest ani dobre, ani źle dla ciebie - co to jest ilość, którą jesz, ponieważ skupiliśmy się na jedzeniu żywności na złym człowieku, staliśmy się boi się jedzenia, mówi. Z drugiej strony, nie sprowokowane przez sprzeczne raporty medialne. Ich znajomość żywności pochodzi z ich tradycji - czego rodzice i dziadkowie jadli. A ponieważ nie boją się 'złego' jedzenia, rzadziej się pozbawiają, więc łatwiej jeść trochę bez poczucia winy lub bingingu i zbyt dużo jedzenia.

Ciesz się winem ... czerwonego wina, podstawy francuskiej diety, przynosi korzyści zdrowotne. Oprócz tego, że jest dobre dla Twojego serca, może również pomóc w walce z chorobą dziąseł, raporty z badań kanadyjskich. A według duńskich badaczy ludzie, którzy kupują wino, zazwyczaj kupują zdrowsze potrawy niż ci, którzy kupują piwo. Szukając sposobu by pozostać svelte? Badania pokazują, że może pomóc lekki lub umiarkowany pitny. Naukowcy przyjrzeli się ponad 8000 osobników i stwierdzili, że ci, którzy spożywali co najmniej jeden drink kilka razy w tygodniu, były mniej podatni na otyłość niż ci, którzy nie piją, nadmiernie imbirujące nie pomogły - mając cztery Lub więcej napojów dziennie zwiększa ryzyko otyłości o 46\%. Francuski cieszyć się małymi porcjami alkoholu, a także żywności. (Jedna do dwóch szklanek dziennie, mówi krążownik - nie jedna do dwóch butelek.)

... ale nie pij sam. jeśli pijesz alkohol, idź za dietą francuską i spożywaj ją tylko z posiłkami, nawet lekkie lub średnie spożycie alkoholu może zwiększyć ryzyko wystąpienia wysokiej krążenia krwi Ciśnienie, jeśli jest to spożywane, badania w dzienniku nadciśnienia tętniczego. A alkohol na pusty żołądek może spowodować zahamowanie czynności, co prowadzi do spożywania dużo więcej niż planowałeś.

Zrób to, co kochasz. zapominaj o odświeżaniu się na sali gimnastycznej - frytki pozostają w stanie po prostu żyć codziennością, rzadko zajmując się godzinami spędzonymi w ruchu. Zamiast tego chodzą lub jeżdżą na rowerze, gdzie muszą iść. A oni chodzą, ponieważ lubią to, nie dlatego, że jest to coś, co mają zrobić, aby pozostać w zgodzie z amerykanskim badaniem wykazało, że ludzie, którzy zdążyli się zrzucić wagę lub tonację wydali około 40\% mniej czasu na ćwiczenia Niż ci, którzy sprawowali się z przyczyn powyżej obniżenia funtów, takich jak zmniejszenie stresu, spędzanie czasu z przyjaciółmi lub zwiększenie ich dobrego samopoczucia. 'Chęć utraty wagi lub kształtu może sprawić, że rozpoczął się plan ćwiczeń', mówi autor michelle Segar, phD, MPH, badacz psychologii na uczelni michigan ', ale często jest to wewnętrzne czynniki, takie jak po prostu cieszyć się tym, co robisz, które decydują, czy nadążasz za aktywnością w czasie' Kochasz - czy to tenis, taniec, jazda na rowerze czy jazda konna, a ty czerpiesz korzyści z silnego ciała i zdrowego serca.

szczęśliwe zakończenie. dieta francuska pozostawia miejsce na słodkie odpusty, takie jak ser pełen tłuszczu i bogata, ciemna czekolada. Clower sugeruje, aby zakończyć posiłek gryząc jeden lub drugi, koncepcję, którą nazywa 'enderem'. Jedzenie, które wybierzesz, musi być dobre, ale coś, co w rzeczywistości sprawia, że ​​jękniesz z radości, mówi WHTT. Weź bardzo małą ilość, rozmiar kciuka, być może i zjeść powoli, wyciągając doświadczenie tak długo, jak tylko możesz. Zakończenie posiłków 'enderem' pomaga wycierać pragnienia, więc nie potrzebujesz przekąsek.

przekąska inteligentna. dieta francuska jest niska w przekąskach. W rzadkich przypadkach, kiedy przekąski między posiłkami, ludzie we Francji mają tendencję do wybierania chleba, sera, jogurtu i świeżych owoców w przeciwieństwie do ciastek lub cukierków, wynika z jednego badania. Kiedy pragnienia strajkują między posiłkami, pamiętaj, aby wybrać tylko świeże, prawdziwe potrawy - często są one tak wygodne, jak wysoce przetworzone produkty i zjeść przekąskę powoli i uważnie, bez winy, pamiętaj, jeśli jest to wykonane z podstawowych składników , To wszystko zdrowe, mówi clower - po prostu nie jedz zbyt wiele.

Opublikowano w styczniu 2007 r.