Przeżycie super bowl rozprzestrzeniło się

W superbutowej niedzieli, miliony Amerykanów będą jeść pizze i oblewać chipsy ziemniaczane podczas oglądania elitarnych, starannie dobranych sportowców wykonujących z jednej krawędzi telewizora z dużym ekranem do drugiego. Podczas gdy ci pro piłkarze będą palić tysiące kalorii od otwarcia do końcowego gwizdka, joe sześćpaków od morza do lśniącego morza załaduje ich talerze i rozciąga żołądki z wystarczającą ilością kalorii, aby większość łusek wyskoczyła na łaskę

W supermilocie może uczestniczyć kilkudziesięciu utalentowanych sportowców, ale jak dietetysta susan kleiner, phD, RD, mówi: 'największe ćwiczenia na superbuty niedziela są z rąk do ust'. A podczas gdy prawie 65\% mężczyzn i kobiet w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub otyłość, największa gra w piłkę w roku zapewni im kolejną okazję do przepełnienia.

Według krajowych stowarzyszeń restauracji, ponad jedna czwarta Amerykanów, którzy oglądają grę, bierze pod uwagę jedzenie na wynos lub wyda je. Wiele innych będzie przekształcać własne kuchnie w małe fabryki produkujące kuszące, królewskie talerze skrzydeł kurczaka, soczyste hamburgery i nachos kapiącego serem.

W ubiegłym roku super misa, jeśli spożyłeś przeciętne porcje każdego z przekąsek i napojów reklamowanych podczas samej gry, spożyłeś co najmniej 925 kalorii od pierwszego kwartału do ostatniego (prawie połowa kalorii Za cały dzień), a także 38 gramów tłuszczu i 890 miligramów sodu - od żetonów po piwo do słodyczy.

Jedzcie jak półmiska super bowl'a

W 2004 r. Legenda o piłce nożnej joe montana dołączyła do WHTT w wydarzeniu na żywo - wraz z kardiologem Jamesem rippe, MD - i zaproponowała smaczne i pożywne przepisy na imprezę super bowl. P>

'jedzenie może smakować cudownie, nie będąc słone', powiedział rippe.

'wszystkie te przepisy są albo bardzo niską solą, albo bez soli i tłuszczu o niskiej zawartości tłuszczu, ale smacznie smakują, jeśli uważasz, że słodkie potrawy o niskiej zawartości tłuszczu lub bez soli są smaczne, należy spróbować niektórych z tych receptur. Być bardzo mile zaskoczony. '

'Byłem zdumiony przez ciastowce' - powiedział montana, który prowadził san francisco 49ers do czterech zwycięstw w super bowl.

'Nie jadam dużo skrobi, ale lubię ziemniaki i muszę przyznać, że przepis na skórę ziemniaka to świetna alternatywa z wielkim smakiem. Jestem trudną sprzedażą, jeśli chodzi o alternatywę na coś, co lubię zjeść '.

Najpierw nie szkodzić

Nawet jeśli oglądasz swoją wagę i pasujesz do cholesterolu, czy możesz mieć ciasto i zjeść je również, na superbugowej niedzieli, może po prostu być może. Jedyny dzień splurgingu 'niekoniecznie spowoduje wykolejenie wszystkich nowych Letniej rozdzielczości, którą zrobiłeś dla swojej diety.

'Oczywiście, właśnie skończyliśmy święto dziękczynienia, Boże Narodzenie i Nowy Rok, więc zastanów się, jak długo to było od ostatniej wizyty' - mówi Ruth Kava, phD, RD, dyrektor ds. Żywienia w Amerykańskiej rady ds. Nauki i zdrowia ', ale dla kogoś, kto ma wagę na zdrowym poziomie i który z reguły spożywa zrównoważoną dietę z umiarkowaną ilością kalorii, tłuszczu i słodyczy oraz mnóstwem owoców i warzyw, a następnie jednego dnia roku Kilka dni w roku prawdopodobnie nie będzie szkodzić. Po prostu staram się jeść bardzo mało w ciągu następnego dnia. '

Niemniej jednak, wiele ostatnich badań wykazało, że nawet jeden posiłek o wysokiej zawartości tłuszczu może powodować co najmniej czasowe wstrząsy w układzie sercowo-naczyniowym. W 2002 r. Naukowcy z uniwersytetu w Kolumbii i uniwersytetu w Osace w Japonii opublikowali badania, w których dali 15 zdrowych młodych mężczyzn jeden posiłek o dużej zawartości tłuszczu, składający się z kolosalnych 1200 kalorii, 100 gramów tłuszczu i 6 miligramów cholesterolu. Pięć godzin po spożyciu tłustej tłustości, poziom triglicerydów (tłuszczu we krwi) wzrósł średnio o 140 punktów, w porównaniu ze wzrostem o 10 punktów wśród mężczyzn, którzy spożywali mączkę o niskiej zawartości tłuszczu. Jednocześnie zdolność naczyń krwionośnych do rozszerzania się lub rozszerzania (wskaźnik stanu zdrowia naczyń krwionośnych) zmniejszyła się o 18\% w grupie chorych z wysoką zawartością tłuszczu.

'wiemy, że pojedynczy posiłek o wysokiej zawartości tłuszczu podnosi poziom trójglicerydów', mówi kleiner, autor żywności energetycznej. Ale efekt jest krótkotrwały. 'Nawet po prostu dzień później, poziom trójglicerydów powróci do tego, co było'.

Nawilżacze Super bowl mogą wymagać większej troski, jeśli mają już przewlekłą chorobę lub jeśli są w ciąży '. Chore na insulinę powinni patrzeć, co jedzą cały czas', mówi kava. Od rafinowanych węglowodanów - na przykład unikając napojów bezalkoholowych i napojów z owoców słodkich oraz wybierając napoje dietetyczne i wodę gazowaną zamiast tego.

Kontrola obrażeń

Większość ekspertów twierdzi, że w sumie zdrowa osoba, która ulegnie uwodzeniu piwa, hamburgerów i żetonów na superbutowej niedzieli, ledwie spowoduje blip ich osobistego ekranu stanu zdrowia. Ale dla ludzi, którzy upierają się absolutnie nie spierając się o swoje zobowiązanie do wyrównywania talii i kontroli poziomu cholesterolu, jest plan gry, na którym będą się śledzić nawet podczas oglądania największej gry w piłkę roku.

Stowarzyszenie dietetyczne w Ameryce (ADA) zaleca wybór świeżych owoców, warzyw, pieczonych frytek i precel podczas napełniania talerza. Jeśli strona w Twoim domu oferuje takie przystawki, jak bezmięsne chili lub chude paski z kurczaka, a dla niektórych słodka satysfakcja w czwartym kwartale, ADA sugeruje aniołową tortę z dodatkiem jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu i syropu czekoladowego.

'daj ludziom wybory', mówi kava. 'Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to kanapki wołowe i hamburgery, to co Twoi goście zjedzą, ale jeśli masz jakieś zdrowsze wybory, dajesz im pewne możliwości'.

Podczas gdy kanapka podmorska (z szynką, salami i serem) ma około 450 kalorii i 17 gramów tłuszczu, typowy niskotłuszczowy hot dog na bułce o obniżonej kalorii zawiera tylko 130 kalorii i 2,5 grama tłuszczu. Kawałek marchwiowego tortu z lodowatym serem ma około 480 kalorii i 29 gramów tłuszczu, w porównaniu z kawałkiem anioła, które zapewni jedynie około 70 kalorii i 0,2 grama tłuszczu.

Kleiner jest konsultantem odżywczym nad supersoniką Seattlea i stworzył plany dietetyczne dla cleveland browns i cleveland cavaliers. Bo mówi o brązach, ponieważ piłkarze spalają tak dużo kalorii, zazwyczaj spożywają od 3000 do 7 000 kalorii dziennie. 'Niektórzy z najmniejszych i najgęstych piłkarzy, jak biegacze, jedzą najwięcej', mówi. 'Mogą ważyć tylko 180 funtów, ale większość to mięśnie, ich metaboliczne stresy są bardzo wysokie i nie jest rzeczą niezwykłą, aby jeść od 5.000 do 6.000 kalorii dziennie'.

Oczywiście, dla średniej kanapki, ten rodzaj napoju kalorii pozostawi cię pęka w szwach. Nawet jeśli nie przekroczysz superbuty poniedziałek, nie panikuj.

'jeśli spadniesz z wagonu', mówi kava, 'wagon będzie nadal tam rano i po prostu wspiąć się z powrotem.'