Radość soi

Ciągle słyszymy o mocy fasoli: soi, to jest. Stowarzyszenie Stanu Amerykańskiego mówi, że spożycie 25 do 50 gramów soi dziennie może pomóc obniżyć nasz cholesterol LDL ('złego' cholesterolu) nawet o 8\%. Badania wykazały również obiecujące wyniki dla soi w zapobieganiu udarowi, rakowi (zwłaszcza rakowi piersi), osteoporozie i gorącym moczom.

Naukowcy wciąż dyskutują, czy to fitoestrogeny znajdujące się w soi, które promują te korzyści zdrowotne, czy też białko sojowe i tłuszcz - albo oba te dwa sposoby, dolna linia to spożywanie soi. Jedzenie w ogóle, kilka porcji w tygodniu to dobry początek.

Dobrą wiadomością jest to, że soja przeszła długą drogę, skarbie! To nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, i to nie chodzi o tofu, albo

Oto sześć najlepszych sposobów na uzyskanie soi.

Ziemia zielona , czasami zwana edamame, znajduje się w mrożonej sekcji warzyw w supermarkecie. Wyglądają jak lima dla niemowląt i mają łagodny smak i twardą fakturę.

Użyj ich w przepisach, jak fasoli (zupy, potrawy itp.). Spróbuj je mikrofalować w skorupach, niech się ochłoda, a je jako przekąskę lub przystawkę (odrzucając strąki). Lub mikrofalowa łuskana soja i zjeść je gorącymi solą, pieprzem, a może trochę masła lub margaryną rzepakową. Dziennik 1/2 szklanki gotowanej zielonej soi jako 1/2 szklanki warzyw plus 1 łyżeczka tłuszczu.

Konserwy soi znajdują się w niektórych supermarketach. Szczerze mówiąc, nie byłem pod wrażeniem marek, które próbowałem. Ale może tam jest bardziej smakująca marka. Użyj ich zamiast innych fasoli w puszkach: w sałatkach fasoli, zupach, przystawkach, itp. Dziennik 1/2 szklanki piwa w puszkach w formie 1/2 kubka w skrobi i / Rośliny strączkowe plus 1 łyżeczki tłuszczu.

Zwykły tofu jest twardy, miękki, lite lub jedwabiście. Istnieją dwa sposoby podejścia do tofu: ukryj je i mieć nadzieję, że nikt nie zauważy, ani nie wskaże go jako głównego składnika. Robię oboje! Dodać tofu, aby wymieszać frytki, zapiekanki i inne przystawki, aby zastąpić niektóre lub wszystkie mięso. Dodać miękką lub jedwabistą odmianę do sosów, zup, smoothies, dipów lub smarowania. Zapisz to w kategorii danie główne jako tofu bez dodatku tłuszczu. Jedna porcja to 4 uncje.

Pieczone tofu jest dostępne w smakach od pikantnych do sezamu. Szczególnie podoba mi się pieczone tofu, głównie dlatego, że może być spożywane bezpośrednio lub dodawane do receptur bez żadnego przygotowania. Jeść tak jak w krakersach, lub dodać do kanapki, napełniania wegetariańskiego burrito, lub innego mieszanego naczynia lub garnek. Dziennik w kategorii danie główne jako tofu bez dodatku tłuszczu. Jedna porcja to 4 uncje.

Mleczko (nie smakowe lub smakowe) jest zwykle dostępne w postaci zwykłej, wanilii i czekolady. Niektóre marki smakują lepiej niż inne; Marka jedwabiu jest moim ulubionym. W zależności od tego, jak dobrze lubisz sojowy, możesz pić to zwykłe, dodać je do zimnego płatu zbożowego, przygotować płatki owsiane lub dodać do kawy, trzęsawki i koktajle. (Jeśli użyjesz go do wyrobu puddingu, użyj mleka pół mleka w sosie sojowym i mleka krowiego, w przeciwnym razie może nie zagęszczać się dobrze) napój z mlekiem sojowym jako mleko sojowe (w kategoriach produktów mleczarskich) Ale dodaj 1 łyżeczkę cukru na szklankę mleka sojowego.

Mąka sojowa działa dobrze, aby zastąpić mąkę pszenną w przepisach chleba i muffin. Próbowałem to w różnego rodzaju przepisach, a czasami ludzie zauważyli różnicę, a czasami nie zrobili tego, dodając jasnożółty kolor, lekko cięższą teksturę i nieco 'drożdżowy' smak dla każdego kubka białego lub pełno- Mąka pszenna wezwana do przepisu, wymień 3-4 łyżki mąki sojowej, więc jeśli przepis wymaga 2 filiżanek mąki, użyj 1/3 do 1/2 szklanki mąki sojowej plus 1 2/3 do 1 1/2 Filiżanki białej mąki, pieczone wyroby z soi, podobnie jak inne wypieki.

Jeśli żadna z tych próśb nie jest apelowana, spróbuj zamówić jakąś zupę miso w japońskiej restauracji (lub kupić na rynku, aby rozgrzać się w domu); Użyj tempeh w przepisach używanych do tofu; Próbkę wegetariańskie hamburgery lub inne alternatywne mięso wykonane z białkiem sojowym (sprawdź etykietę!); Lub dodać proszek białko sojowe do koktajli, wstrząsów, napojów śniadaniowych i zup z kremem.