Chude na oszustwa diety

'stracić 30 funtów za 30 dni!'
'blokuje wchłanianie tłuszczu, węglowodanów i kalorii z tą tabletką!'
'nosić to i uważać, że funtki topnieją.'

Niezależnie od tego, czy przeglądasz czasopismo, przeglądając przejście sklepu medycznego, czy oglądasz telewizję w późnych godzinach nocnych, musisz widzieć slogany, takie jak te, które zawierają najnowsze i najlepsze produkty, które pomogą Ci schudnąć.

Ale szanse są jedyną rzeczą, którą tracisz, kupując najnowszy produkt diet cudowy to pieniądze, a oszustwa diet są wielkim biznesem, a sprzedawcy walczą o ich udział w prawie 35 miliardów dolarów, które amerykańscy spędzają każdego roku na produktach odchudzających I programów.

najlepsze oszustwa dietetyczne

Eksperci twierdzą, że co pół roku oszustwa na temat odżywiania się wydają się powtarzać co kilka lat, za każdym razem z błyszczącym, nowym narzędziem marketingowym. Ale wszyscy opierają się na tej samej nauce.

Te pięć największych oszustw dietetycznych obejmuje:

  • pigułki wspomagające metabolizm na bazie składników ziołowych
  • tabletki blokujące tłuszcz i węglowodany
  • / Li>
  • Odchudzanie, biżuteria lub inne produkty noszone na ciele
  • Balsam do ciała lub 'szczupłe garnitury'

'Tam zawsze były systemy szczeniaków, bo nikt nigdy nie wierzy, że nie możesz' 'schudnąć szybciej niż to osiągniesz', mówi zarejestrowana dietetyka althea zanecosky.

'Może trwać dwa lata dla nich, aby uzyskać te 15 funtów, ale chcą to stracić za dwa tygodnie'.

Bardziej realistycznym harmonogramem długotrwałej utraty wagi jest utrata około funta lub dwa razy w tygodniu, mówi zanecosky.

Niemniej jednak naukowcy twierdzą, że oszustwa dietetyczne nadal rozwijają się, a częściowo z powodu prawa podaży i popytu, ponieważ coraz większa liczba Amerykanów staje się nadwagą i szuka łatwiejszego sposobu na jej utratę.

Ponadto wiele z najbardziej popularnych oszustw dietetycznych opiera się na składnikach ziołowych, które nie są regulowane jako leki przez FDA. Dlatego wnioski o odchylenie wagi nie są oceniane dla dokładności przez FDA.

W rzeczywistości niedawny raport federalnej prowizji handlowej (FTC) stwierdził, że ponad połowa reklam z utratą wagi, które nastąpiły w 2001 r., Stanowiła co najmniej jedno fałszywe lub bezpodstawne roszczenie.

'teraz coraz więcej osób zdaje się czuć, że jest jakiś związek magiczny lub praktyka, a tam naprawdę nie ma', zanecosky mówi WHTT 'Nikt nie dostaje gwizdku wydmuchiwanego na nich, chyba że ktoś umrze lub ma coś naprawdę okropnego Im się zdarzy. '

Nawet jeśli oszustwa diety nie okazały się niebezpieczne, eksperci twierdzą, że poleganie na pigułkach, plastrach, kremach i innych gadżetach, które powodują utratę wagi, zatrzymuje miliony ludzi, szukając programów utraty wagi, które mogłyby naprawdę pomóc im zmniejszyć masę ciała i zmniejszyć ryzyko Choroba.

'Większość ludzi potrzebuje czegoś więcej niż pigułki czy dietetyków, aby je wykraczać poza zachowania, które wpłynęły na kłopoty w pierwszej kolejności. Produkty te przekonują ludzi, że istnieje produkt, który może rozwiązać problem, a 100 \% Czasu nie ma 'produktu, który może rozwiązać problem', mówi zanecosky.

1. Metabolizujące / nasilające kalorie pigułki

W górnej części listy oszustw dietetycznych są pigułki oparte na składnikach ziołowych, które obiecują zwiększyć metabolizm i pomagają spalić kalorie lub tłuszcz szybciej.

'Nowe zioła zawsze wydają się przechodzić na szczyt jako potencjalny środek wspomagający dietę, ponieważ pozostawia się kolejny występ, ponieważ FDA nie monitoruje ziół', mówi zanecosky 'Większość czasu są one po prostu nieskuteczne; Raz na jakiś czas są niebezpieczne '.

Dwa ostatnie przykłady ziołowych pigułek dietetycznych, które zwróciły uwagę FDA jako niebezpieczne, to efedryna i kava ( Piper methysticum , znany również jako kava kava).

Do niedawna znaleziono efedrynę w wielu ziołowych suplementach diety w celu zmniejszenia masy ciała, ale w lutym 2004 FDA zabroniła sprzedaży efedryny w jakimkolwiek suplementie diety w Stanach Zjednoczonych ze względu na ryzyko choroby lub uszkodzenia ciała. Zioło jest bliską kuzynką metamfetaminy lub prędkością i może powodować wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca, bezsenność, nerwowość, drżenie, napady padaczkowe, ataki serca, udar mózgu, a nawet śmierć.

Kava to roślina występująca na wyspach południowego Pacyfiku. Suplementy zawierające składnik ziołowy są często promowane zarówno do odprężenia, jak i do utraty wagi. Ale w 2002 r. FDA ostrzegł, że stosowanie suplementów zawierających kava wiązało się z poważnym uszkodzeniem wątroby.

2. Pigułki blokujące tłuszcz i tabletki

Pigułki, które twierdzą, że blokują wchłanianie przez organizm tłuszczu, a ostatnio węglowodany są także powszechnie sprzedawanymi oszustwami dietetycznymi.

Nawet jeśli te substancje tłuszczowe i węglowodanowe działają jak mówią, naukowcy twierdzą, że efekty mogą być niebezpieczne, jeśli nie tylko nieprzyjemne.

To sprawia, że ​​organizm nie jest w stanie rozbić składników odżywczych w organizmie, co prowadzi do problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak biegunka, wzdęć i gaz, tabletki te blokują także wchłanianie witamin, które Podróżuj z tymi substancjami odżywczymi.

'dlaczego ktoś celowo się tym poddał?' Mówi zanecosky. 'Niektórzy blokerzy tłuszczu mogą mieć coś w sobie, co może przeszkadzać w sposobie, w jaki ludzie absorbują tłuszcz, ale nigdy nie okazały się pomocne w znacznym spadku masy ciała'.

3. Herbata do odchudzania

Herbaty na bazie składników ziołowych są również reklamowane jako pomoc dietetyczna, ale naukowcy twierdzą, że głównym składnikiem wielu z tych herbat jest kofeina, która jest lekiem moczopędnym i prowadzi do utraty wody.

'Utrata wody nie oznacza utraty wagi' - mówi zanecosky - 'kofeina może również zwiększyć szybkość metaboliczną w niewielkiej ilości, ale nie wystarczy, abyś mógł powiedzieć, że przyczynia się do utraty wagi'.

Zarejestrowany dietetyk nelda mercer zgadza się i mówi, że jedyną potencjalną utratą wagi korzyścią z picia herbat ziołowych może być stosowanie ich jako substytutu napojów o wysokiej zawartości kalorii.

Mercer mówi, że przy niektórych herbatach dietetycznych program jest dostarczany wraz z herbatami, które mogą czasami promować utratę wagi, takie jak herbatki, które zalecają pić po obiedzie, a następnie nie jeść niczego innego do rana. Mogłoby to ograniczyć późne spożywanie posiłków, ale niekoniecznie jest to wynik samej herbaty.

4. Poprawki dietetyczne i biżuteria

Poprawki dostarczające narkotyków mimo że skóra stała się popularna, pomagając palaczom opuścić i dostarczać estrogeny w celu złagodzenia objawów menopauzy.

Ale eksperci twierdzą, że nie ma skutecznych leków odchudzających, które mają być dostarczane przez skórę przez łaty. Przez większość czasu te plastry zawierają te same nieskuteczne zioła znalezione w suplementach diety lub herbatach.

Także w tej kategorii oszustwa dieta jest biżuteria, na przykład kolczyki lub bransolety, przeznaczone do noszenia na ciele z obietnicą, aby pomóc ludziom rzucić funtów. Zgodnie z FTC, jakiekolwiek twierdzenie, że ludzie mogą stracić nawet funta lub więcej tygodni, używając tych urządzeń, jest fałszywa.

5. Okłady ciała lub 'szczupłe garnitury'

Jeśli były zwycięzcy oszustwa z wyboru 'staruszka, ale dobry', eksperci twierdzą, że prawdopodobnie pójdzie na okłady ciała.

Grube, warstwowe kombinezony potraktowane kiedyś popularne dziesięciolecia przekształciły się w srebrne 'szczupłe garnitury' i okłady ciała topiące tłuszcz, mające na celu zablokowanie ciepła ciała i odtłuszczeniu funtów.

Ale naukowcy twierdzą, że jedynym rodzajem utraty wagi spowodowanym przez takie stroje jest utrata wody spowodowana nadmiernym poceniem. Jak tylko napije się, odzyskasz całą masę wody.

Eksperci twierdzą, że jedynym sposobem na utratę wagi na dalekiego dystansu jest spalić więcej kalorii niż jeść, a proces ten jest powolny. Oznacza to, że wszelkie produkty dietetyczne lub program, który obiecuje 'szybką i łatwą' utratę wagi bez żadnego wysiłku lub poświęcenia, jest niezgodne z prawem.

Ale jeśli to nie wystarczy, aby wzbudzić podejrzenia, oto niektóre z często używanych słów buzz, które trzeba uważać, zgodnie z FTC:

żadna dieta! Bez ćwiczeń!
Utrata 30 funtów w ciągu 30 dni
jedz ulubioną potrawę, a jeszcze schudniesz
Obniża cale od żołądka, talii i bioder
Naukowcy ogłaszają niesamowite odkrycie!
Rewolucyjna europejska metoda! Starożytny chiński sekret!
włącz proces spalania tłuszczu w ciele
Automatycznie konwertuj tłuszcz na chudego mięśnia!!
pochłania tłuszcz
Opracowano po latach tajnych badań
Nowy przełom naukowy / medyczny

Nie tylko specjaliści ds. Oszustw dietetycznych często używają tych samych słów w swoich reklamach, FTC twierdzi, że również zatrudniają niektóre z tych samych technik sprzedaży, jak:

  • ekstrawaganckie twierdzenia o dramatycznej, szybkiej utraty wagi.
  • Referencje od 'znanych' lekarzy, badaczy lub innych ekspertów medycznych.
  • Dramatyczne, przed i po zdjęć przedstawiające znaczną utratę wagi.
  • reklamy, które prezentują najświeższe składniki w nagłówkach.
  • przypis przypisany gdzieś w reklamie, wskazujący 'potrzebę diety i ćwiczeń'.

'Kiedykolwiek jesteś skłonny uzyskać nowy produkt dietetyczny, moja rada polegałaaby na sprawdzeniu, jakie są roszczenia i czy można je uzasadnić nauką', mówi mercer. 'Czego ludzie chcą to magiczna kula i szybka naprawa, a to nigdy nie będzie działało. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby było prawdą, tak jest. '