Jak kontrolować tłuszcze i tłuszcze nasycone w diecie cukrzycy

Cukrzyca sprawia, że ​​choroba serca jest bardziej prawdopodobna. Więc jedzenie pokarmów niższych od niezdrowe tłuszcze, szczególnie tłuszcze nasycone i trans, jest szczególnie ważne, aby utrzymać to ryzyko na jak najniższym poziomie. Może też pomóc w utracie wagi, zwłaszcza podczas ćwiczeń.

Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących wybierania i przygotowania żywności o niskiej zawartości tłuszczu w przypadku cukrzycy:

  • Pomijaj tłuszczowe kawałki mięsa. Faworyzować drób, ryby i chude czerwone mięso. Przygotowując te potrawy, nie smażaj ich, zamiast tego można piec, grillować, grillować, piec lub gotować, lub mieć rośliny bazujące na białkach, takich jak fasola lub soczewica.
  • Wybierz niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak niski ser, odtłuszczone mleko, jogurt beztłcikowy, jogurt bez dodatku tłuszczu, odparowane odtłuszczone mleko i maślanka. Pamiętaj, aby uwzględnić produkty mleczarskie w dziennej liczbie węglowodanów.
  • Przy przygotowywaniu żywności używaj niskotłuszczowej opryskiwacza warzywnego.
  • Wybierz margaryny o niskiej zawartości tłuszczu, gravies i sałatki i pamiętaj o oglądaniu liczników węglowodanów przypraw i opatrunków.
  • Wszystkie owoce i warzywa są dobrymi wyborami o niskiej zawartości tłuszczu. Pamiętaj o tym, aby w codziennej diecie węglowodanów dodać owoce i warzywa w skrobi.
  • Zdrowe tłuszcze, takie jak tłuszcze wielonienasycone i mono, mogą pomóc chronić serce przed chorobami. Na przykład wybrać migdały, orzeszki ziemne i orzechy nerkowca, masło orzechowe, ryby z zimnej wody, które są wysokie w kwasach tłuszczowych omega-3, takich jak makrele, łosoś i tuńczyk, oleje z oliwek, szafranu i oleju rzepakowego.

Twój zarejestrowany dietetyk może dostarczyć więcej informacji na temat przygotowywania i wybierania potraw o niskiej zawartości tłuszczu.