Nauczyciele diabetyków: czy ja potrzebuję?

Ponieważ cukrzyca jest skomplikowana i przytłaczająca, wychowawca cukrzycy może być ważnym członkiem zespołu opieki zdrowotnej. Ci wyszkoleni specjaliści uczą, co cukrzyca może zrobić dla swojego ciała i jak uniknąć problemów, które idą w parze ze stanem. Mogą pomóc Ci kontrolować poziom cukru, unikać powikłań i dobrze radzić sobie z cukrzycą.

Co to jest edukator cukrzycy?

Mogą to być pielęgniarki lub inni specjaliści z dziedziny zdrowia, którzy mają specjalistyczną wiedzę na temat cukrzycy i mają duże doświadczenie w pracy z osobami, które go posiadają. Muszą zdać egzamin, aby zostać uznanym szkolistą diabetologicznym, a co pięć lat muszą odnowić swoje poświadczenia. To pomaga upewnić się, że są na bieżąco z najnowszymi odkryciami i przełomami.

Twój wychowawca cukrzycy pomoże Ci nauczyć się podejmowania wszelkich starań w codziennym życiu, które pomogą Ci kontrolować takie choroby, jak ćwiczenia fizyczne, odżywianie, leki i sprawdzanie poziomu cukru we krwi. Mogą też współpracować z rodziną, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i mogą tam być pomocne.

Czy edukacja cukrzyca działa naprawdę?

Tak, tak.

Na przykład pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Istnieją badania, które sugerują, że edukacja w cukrzycy może zmniejszyć ryzyko powikłań, takich jak uszkodzenie nerwów i nerek, które pomogą uniknąć dializy i zapewnia lepszą jakość życia. Wiedząc, co się dzieje z organizmem, pomaga również czuć się bardziej Kontrolę zdrowia.

Jedno badanie przeprowadzone wśród ponad 1200 osób, które odbyły cztery trzydziestopięciominutowe sesje z wychowawcami diabetek, miało imponujące wyniki. Ludzie z badania dowiedzieli się o ważnych strategiach samooczyszczania, takich jak:

  • zdrowe odżywianie
  • Ćwiczenie
  • leki
  • Samokontrola
  • łagodzenie stresu
  • Sprostanie potencjalnym problemom

Mieli także okazję uczestniczyć w sesjach grupowych.

Po 15 miesiącach obniżono poziom A1c (poziom cukru we krwi w ciągu 3 miesięcy) o średnio 67\%. Ich LDL lub złego cholesterolu spadły o 53\%. Przed badaniem około 1/3 wykazywało wysokie ciśnienie krwi; Po badaniu miał tylko 1/4.

Czy ubezpieczenie obejmuje to?

Tak, Medicare i większość prywatnych ubezpieczycieli nie.

Ale program edukacyjny musi być zgodny z normami ustalonymi przez Departament Zdrowia i Usług dla Ludzi w Stanach Zjednoczonych. Więc skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to lekarz diabetologa, chyba że sam poniesiesz koszt.

Uzyskaj skierowanie

Stowarzyszenie na rzecz cukrzycy w Ameryce, stowarzyszenie amerykańskich wychowaczy cukrzycy i uczelnia odżywiania i dietetyki stworzyły przewodnik, który pomoże lekarzom skierować do certyfikowanych pediatrów. Zaleca się spotkanie z kimś raz w roku, a także kiedy:

  • Najpierw zdiagnozowano
  • Wykryto nowe problemy, które mogą wpływać na sposób leczenia cukrzycy
  • Twoje leczenie lub zmiana opieki