Badanie neuropatii cukrzycowej i testy

Rozpoznanie neuropatii cukrzycowej zależy głównie od objawów, historii i badania lekarskiego. Podczas egzaminu fizycznego lekarz może sprawdzić, jak czujesz lekki dotyk, temperaturę, ból, wibrację i ruch. Lekarz może również sprawdzić swoje siły i odruchy. Elektromiogram (EMG) i badania przewodzenia nerwowego mogą być przeprowadzone w celu potwierdzenia diagnozy. Te testy mierzą jak dobrze i jak szybko nerwy prowadzą impulsy elektryczne. Gdy występuje uszkodzenie nerwów, szybkość działania nerwu spowalnia.

Problemy związane z autonomiczną neuropatią - która wpływa na nerwy kontrolujące funkcje wewnętrzne - może być trudne do zdiagnozowania. Gdy pojawią się nowe objawy, konieczne może być przeprowadzenie większej liczby badań w celu zdiagnozowania problemu, zidentyfikowania przyczyny i wskazania leczenia. Na przykład badanie mierzące szybkość opróżniania żołądka, jeśli objawy takie jak wzdęcie, niestrawność lub wymioty sugerują gastroparezę, stan, który powoduje, że żołądek zajmuje zbyt dużo czasu na opróżnienie.

Problemy z nerwami u osób z cukrzycą mogą być spowodowane innymi chorobami, takimi jak choroba nerek, uzależnienie od alkoholu lub niedobór witaminy B12. Do badań w warunkach innych niż cukrzyca może powodować objawy można zastosować wiele badań laboratoryjnych (takich jak pełna liczba krwinek). Twoje objawy i historia medyczna określą, które testy są potrzebne.

wczesne wykrywanie

w przypadku niektórych chorób lekarz może skorzystać z badań przesiewowych w celu znalezienia problemów przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów. Ale lekarze nie mogą badać wszystkich typów neuropatii autonomicznej lub ogniskowej, dlatego ważne jest zgłaszanie lekarzowi wszelkich problemów związanych z bólem, osłabieniem lub silnymi problemami, wspomnieć o wszelkich zmianach w trawieniu, oddawaniu moczu, czynności seksualnych, poceniu się lub Zawroty głowy lekarz sprawdzi również objawy neuropatii autonomicznej podczas badań fizycznych.

Stowarzyszenie Diabetologów (ADA) zaleca, aby osoby cierpiące na cukrzycę zgłosiły się do lekarza w celu zbadania stóp w przypadku pękniętego lub łuszczącego się skóry, nadmiernego lub obniżonego pocenia, pęcherzy, kalusów, wrzodów, objawów zakażeń, nieprawidłowości kości i stawów oraz Chodzenie i równowaga podczas każdej wizyty lekarskiej. ADA zaleca również co najmniej raz w roku kompletne badanie stóp przez lekarza. Badanie może wykryć utratę uczucia u nóg, co może prowadzić do poważniejszych problemów z stóp.