Cukrzyca typu 1 w domu

Cukrzyca typu 1 wymaga codziennej uwagi na dietę, ćwiczenia i insulinę. Może masz czas, kiedy to zadanie jest przytłaczające, ale wchodzenie w codzienną rutynę może pomóc. A także dbać o siebie pomoże również poczuć się lepiej, mieć lepszą jakość życia i zapobiegać lub opóźniać powikłania od cukrzycy.

Spread węglowodanów przez cały dzień

Węglowodan jest jednym składnikiem odżywczym w diecie, które najbardziej wpływa na poziom cukru we krwi. Zarejestrowany dietetyk może pomóc Ci dowiedzieć się, jakie produkty zawierają węglowodany i jak je zarządzać w swojej diecie.

Cukrzyca: radzenie sobie z uczuciami o swojej diecie
Cukrzyca: licząc węglowodany, jeśli używasz insuliny
Zdrowe odżywianie: używanie formatu płyt do planowania posiłków
Szybkie wskazówki: inteligentne przekąski podczas cukrzycy

Weź insulinę

Każdego dnia należy przyjmować zastrzyki, ponieważ trzustka nie wytwarza insuliny. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz lekarstwa.

Regularnie sprawdzaj poziom cukru we krwi

Lekarz chce, abyś sprawdzał poziom cukru we krwi kilka razy dziennie.

Cukrzyca: sprawdzanie cukru we krwi

Ważne jest również, aby szybko rozpoznawać i leczyć szybkie lub niskie stężenie cukru we krwi

Cukrzyca: radzenie sobie z niskim poziomem cukru we krwi z insuliną
Cukrzyca: zapobieganie wysokim poziomom cukru we krwi

Ćwiczenie regularnie

Spróbuj co najmniej 2 ½ godziny w tygodniu. Jednym ze sposobów na to jest aktywność 30 minut dziennie, co najmniej 5 dni w tygodniu.

Ćwiczyć bezpiecznie. Pić dużo wody przed, podczas i po aktywnym. To jest bardzo ważne, gdy jest gorąco i kiedy wykonujesz intensywne ćwiczenia. Możesz też spróbować śledzić swoje ćwiczenie w dzienniku aktywności (jaki jest dokument PDF? ) .

Chroń stopy

Codzienna pielęgnacja stóp może zapobiegać poważnym problemom. Problemy stóp spowodowane cukrzycą są najczęstszą przyczyną amputacji.

Cukrzyca: dbanie o stopy

Ogranicz alkohol

Oprócz ćwiczeń dobrze jest ograniczyć ilość alkoholu, który pijesz. Amerykańskie stowarzyszenie na rzecz cukrzycy zaleca, aby kobiety z cukrzycą nie miały więcej niż 1 napoju dziennie, a mężczyźni z cukrzycą nie mają więcej niż 2 napojów dziennie.

Jeden napój to 12 fl oz (0,4 l) piwa, 5 fl oz (0,2 l) wina lub 1,5 fl oz (44,4 ml ) alkohol.

nie palić

U chorych na cukrzycę typu 1 może powodować wiele problemów w ciele. Palenie może spowodować wiele z tych problemów gorzej, zwłaszcza choroby serca i naczyń krwionośnych.

Palenie zwiększa poziom cholesterolu i utrudnia ciało uzdrowienie.

Niezależnie od tego, jak długo palisz, Twoje zdrowie poprawi się po odejściu.