Czy mogę jeść owoce, jeśli mam cukrzycę?

Owoce nie są ograniczone, jeśli masz cukrzycę typu 2. Ma zbyt wiele dobrych rzeczy, takich jak błonnik i składniki odżywcze, a także słodycz naturalna.

Te owoce są dobrym wyborem. Pamiętaj, że owoce dają węglowodany i 'podobnie jak w przypadku jakichkolwiek węglowodanów' ważne jest, aby pamiętać o obsłudze ', mówi dr Shira lenchewski, RD, łącząc owoce z białkami, takimi jak jogurt beztłuszczowy lub o niskiej zawartości tłuszczu lub Kilka orzechów, również pomaga.

Kantalupa

'ten super owoc dosłownie ma wszystko', mówi lynn A. maarouf, dyrektor ds. Edukacji żywieniowej w gigantycznym centrum cukrzycy na uniwersytecie texas oddziału medycznego. 'Dostarcza wystarczającej ilości beta-karotenu i witaminy C w celu zaspokojenia Twoich codziennych potrzeb i jest doskonałym źródłem potasu (przeciwutleniacz, który może pomóc Ci zmniejszyć ciśnienie krwi)'.

wielkość porcji: 1/3 melona

Informacje żywieniowe: 60 kalorii, 15 gramów węglowodanów

Truskawki

Jedna porcja truskawek daje 100\% dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

'te słodkie jagody zawierają potas, które pomagają utrzymać ciśnienie krwi i włókno, które sprawia, że ​​czujesz się dłużej, utrzymując poziom cukru we krwi w kontrolę', mówi maarouf.

W ostatnich badaniach ludzie, którzy jedli truskawki wraz z białym chlebem, potrzebowali mniej insuliny, aby utrzymać stały poziom cukru we krwi w porównaniu do osób, które jedli tylko biały chleb. Badania sugerują, że to polifenole w truskawkach, które mogą spowolnić trawienie prostych węglowodanów, co wymaga mniejszej insuliny do normalizacji poziomu glukozy we krwi - mówi lenchewski.

wielkość porcji: 1 kubek

Informacje żywieniowe: 60 kalorii, 15 gramów węglowodanów

Klementyna

Te małe hybrydy mandarynki są wysokie zarówno w witaminę C, jak i na folanie, co poprawiło kontrolę cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2.

'pasują idealnie do plecaka lub teczki, a ich peeling, który łatwo się zsuwa, sprawia, że ​​jest to prosta przekąska po południu, która jest wystarczająco słodka, aby trzymać się z dala od automatów sprzedających' - mówi maarouf.

wielkość porcji: 2

Informacje żywieniowe: 70 kalorii, 18 gramów węglowodanów

Pomidory

Biorąc pod uwagę warzywa lub owoce (zależnie od tego, kogo zażądasz), jedno jest pewne - ten czerwony członek rodziny czarnodenków jest załadowany likopenem, naturalnym środkiem chemicznym, który nadaje pomidorowi swój jasny kolor. Gotowane pomidory są bogate w likopen niż surowe pomidory.

'To silny przeciwutleniacz, który wiąże się z obniżaniem LDL' złego 'poziomu cholesterolu i zmniejszeniem ryzyka chorób serca, dwóch stanów związanych z cukrzycą - mówi lenchewski.

wielkość porcji: 1 kubek

Informacje żywieniowe: 30 kalorii; 8 gramów węglowodanów

Awokado

'podczas gdy awokado może nie przychodzić do głowy, gdy myślimy o owocach, to jest wspaniała opcja z niską zawartością cukru' - mówi lenchewski. 'Chociaż awokado jest bogate w tłuszcz, to przeważnie jest wielonienasyconym tłuszczem, który zapewnia wiele korzyści przeciwzapalnych'.

Rozmiar porcji: połowa awokado

Informacje żywieniowe: 140 kalorii, 8 gramów węglowodanów

Jeżyny

Te ciemne jagody są bogate w antocyjany. 'Ponieważ te przeciwutleniacze chronią tkanki ciała przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowia serca' - mówi lenchewski.

Maarouf dodaje, że związki antocyjanowe mogą przyczynić się do podniesienia cholesterolu HDL ('dobrego'), przy jednoczesnym obniżeniu cholesterolu LDL ('złego').

'jeżyny są również fantastycznym źródłem witaminy C, potasu i błonnika - prawie 8 gramów, co oznacza, że ​​zawiera więcej błonnika niż większość zbóż i pieczywa na rynku', mówi.

Rozmiar porcji: 1 kubek

Informacje żywieniowe: 70 kalorii, 15 gramów węglowodanów

Banana

Kiedy ludzie cierpiący na cukrzycę szukają czegoś dobrego do jedzenia, będą myśleć o 'niczym innym niż bananie' - mówi maarouf. 'Podczas gdy cały banan (w zależności od wielkości) może być cieniem ponad 30 węglowodanów, to może być tylko 10 węglowodanów więcej niż tortilla mąki lub przeciętny kawałek chleba', mówi.

'Patrząc na większe zdjęcie, banany są wspaniałym źródłem potasu i magnezu, co może pomóc Ci utrzymać ciśnienie krwi'.

Podobnie jak klementynek, banan jest starannie zapakowany z natury. Możesz wrzucić je do torby w takim stanie. 'A jeśli dodasz pasek zbożowy, masz śniadanie z wystarczającą ilością węglowodanów, aby utrzymać poziom cukru we krwi i mózgu przed upaść przed porze lunchu' - mówi maarouf.

Rozmiar porcji: 1 średnie banany (około 7 cali długości)

Informacje żywieniowe: 105 kalorii, 27 g węglowodanów