Plan 'diety cukrzycy' i płyta w celu zmniejszenia masy ciała

Jeśli masz cukrzycę, zdrowa dieta nie tylko utrzymuje kontrolowany poziom cukru we krwi. Dobra dieta z cukrzycą może również zapobiegać powstawaniu powikłań, takich jak bolesność nerwu czy choroby serca, lub ich opóźnienie.

Chociaż niektórzy ludzie mówią o 'diecie cukrzycowej', to naprawdę nie ma takiej rzeczy - twierdzą eksperci - taka sama zdrowa dieta zalecana osobom bez cukrzycy pomoże Ci również w cukrzycy. Plan posiłków do Twoich indywidualnych potrzeb, takich jak obniżenie poziomu cholesterolu, ale ogólne pojęcia zdrowego odżywiania są takie same dla Ciebie, jak dla kogoś bez cukrzycy.

Oto co musisz wiedzieć o jedzeniu, aby poczuć się lepiej - i na najbliższe lata.

mit dietetyka cukrzycy

'Dieta nazywana dietą cukrzycową jest obecnie uznawana za zdrową dietę dla wszystkich Amerykanów, opierającą się na zdrowych wskazówkach wydziału rolnictwa', mówi ruth S. pupo, RD, zarejestrowana dietetyka i certyfikowana cukrzyca Edukator na wschodzie los angeles centrum cukrzycy w białej placówce medycznej.

Jedna niewielka różnica polega na tym, że doradza osobom chorym na cukrzycę: 'możemy zachęcać ich do ostrożności w przypadku skoncentrowanych cukrów, takich jak soki, słodycze, ciasto', mówi.

Diety dietetyczne dla osób z cukrzycą typu 2 są również zindywidualizowane niż w przeszłości. Takie plany diety są dobre dla odżywiania, ale również uwzględniają indywidualne potrzeby dietetyczne, mówi angela ginn-łąka, RD, zarejestrowana dietetyka i certyfikowana edukacja diabetologiczna w centrum cukrzycy typu joslin w balsamie.

Jedna osoba z cukrzycą może potrzebować obniżyć poziom cholesterolu. Inny może wymagać obniżenia ciśnienia krwi.

'jedna dieta [plan] nie będzie dla wszystkich', mówi.

Jednak wszystkie są oparte na tych samych ogólnych pojęciach, które okazały się skuteczne w celu poprawy cukrów we krwi i zwalczania cukrzycy. Zjeść dietę, która jest:

  • Obniżenie kalorii
  • Wyższe w złożonych węglowodanach występujących w warzywach, owocach, fasolkach i płatkach zbożowych
  • Niższe tłuszcze nasycone, takie jak masło, ser i mięso tłuste
  • Wyższe w mono i wielonienasyconych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek lub olej rzepakowy

Chociaż eksperci nie zgadzają się co do 'idealnego' planu posiłków, zgadzają się, że rozprzestrzenianie się węglowodanów w ciągu dnia lub licząc je uważnie, to dobre sposoby na utrzymanie kontroli poziomu glukozy we krwi.

Specyfika planu diety dla osób z cukrzycą

Ile powinnaś posiadać każdy rodzaj żywności? (ADA) sugeruje, że osoby z cukrzycą spożywają głównie węglowodany złożone z wysokogatunkowego białka, ograniczają białko do 20\% całkowitej dziennej kalorii i ograniczają nasycony tłuszcz do mniej niż 7\% kalorii.

Eksperci z centrum cukrzycy joslina wydali wytyczne skierowane do osób z cukrzycą typu 2, które mają nadwagę lub otyłość - około 80\% chorych na cukrzycę typu 2. Te wytyczne sugerują mniej węglowodanów i niewielki wzrost białka.

  • około 40\% kalorii z węglowodanów
  • około 30\% z białka
  • około 30\% z tłuszczu

Mniej węglowodanów i nieco więcej białka pomaga osobom z cukrzycą typu 2 pozbyć się niezdrowej masy ciała i kontrolować swoją cukrzycę - mówi osama hamdy, MD, dyrektor medyczny kliniki i programu otyłości, centrum cukrzycy joslin, boston.

'każda dieta dla cukrzycy typu 2 z nadwagą powinna być dietą redukującą wagę', mówi hamdy. Dla tych, którzy mają nadwagę, zaleca się umiarkowane straty w funta co tydzień lub dwa tygodnie, osiągane poprzez zmniejszenie dziennej kalorii o 250 do 500.

Zarządzanie węglowodanami

Jednym z celów zdrowego odżywiania jest stabilizowanie cukru we krwi i to, co zostało zrobione przez plan 'jedzenia węglowodanów', mówi pupo.

Osoby z cukrzycą powinny przyjmować w tej samej ilości węglowodanów z każdym posiłkiem. Całkowite węglowodany w diecie powinny być oparte na poradach lekarza.

Staraj się unikać krążenia krwi zbyt wysoko lub zbyt niskie, mówi. To się dzieje z dietami wyrafinowanymi węglowodanami lub słodkimi napojami. Mając konsekwentne posiłki przez cały dzień, to jeden ze sposobów na kontrolę poziomu cukru we krwi.

Istnieje kilka sposobów zarządzania węglowodanami.

Liczenie węglowodanów

Zapisz ile węglowodanów jesz. ADA sugeruje, aby rozpocząć od 45 do 60 gramów węglowodanów na posiłek. Skonsultuj się z lekarzem i dostosuj węglowodany na posiłek w oparciu o poziom cukru we krwi i porady lekarza.

Aby dowiedzieć się liczenia węglowodanów, możesz przeczytać etykiety żywności lub otrzymać listę od lekarza.

Metoda płytki węglowodanów

Metoda płytki to prostszy sposób liczenia węglowodanów i wielkości elementów sterujących. Wyobrażasz sobie linię dzielącą płytkę na pół. A następnie podziel się połowę na dwie czwarte.

  • Wypełnij największą część - połowę talerza - z warzywami bez skrobi, takimi jak szpinak, marchewka lub zielona fasola.
  • Wypełnij jedną z dwóch części mniejszych - jedną czwartą talerza - z skrobiowymi produktami spożywczymi, takimi jak pieczywo pełnoziarniste, ziemniaki lub gotowane płatki zbożowe, takie jak krem ​​z pszenicy.
  • Wypełnij drugi mniejszy fragment - ćwierć talii - z mięsem lub substytutami mięsa.

Związek pomiędzy zdrowym jedzeniem a mniejszą liczbą komplikacji

Jedzenie zdrowotne może pomóc w kontrolowaniu cukrów we krwi i zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań cukrzycy, takich jak bolesność nerwów (neuropatia obwodowa cukrzycowa), choroby serca i stóp.

'Większość powikłań dotyczy tłuszczu i ilości tłuszczu w diecie' - mówi Hamdy. Każda dieta, która może zmniejszyć wysoki poziom cholesterolu [poprzez redukcję tłuszczu] jest dobry, mówi.

Czy lepsza dieta naprawdę wpływa na cukrzycę?

utrata masy ciała, a także ćwiczenia, może przyczynić się do pomagania osobom z cukrzycą typu 2 w uzyskaniu hemoglobiny A1c - średniej wielkości cukru we krwi - do celu poniżej 7\%, stwierdził hamdy. P>

Opublikował raport z wyników programu w centrum cukrzycy w joslinie, dlaczego WAIT (osiągnięcie wagi i intensywne leczenie), w którym zachęcano pacjentów do cukrzycy typu 2, aby osiągnąć masę ciała, postępując zgodnie ze wskazówkami dla pacjentów z nadwagą joslin.

W raporcie z 85 uczestników WAIT stwierdził, że po 12 tygodniach zmniejszyły początkową masę o średnio 24 funty. Około 82\% uczestników osiągnęło docelowy poziom A1c poniżej 7\%.

Również ich poziom cholesterolu poprawił się znacząco. A uczestnicy potrzebowali mniej leku na cukrzycę, kiedy straciły ciężar.

Zmiany w stylu życia są możliwe do wykonania

Zmiany stylu życia są możliwe, mówi ginn-łąka joslina w baltimore. 'Miałem pacjenta, który przyjechał z A1c w wysokości 8\%', mówi WHTT. 'Robiąc zmiany stylu życia, licząc węglowodany i jedzenie lepiej, osiągnął poziom 5,8\%', mówi. Ma 65 lat i od ponad 15 lat cierpi na cukrzycę typu 2 - powiedziała. I uzyskał wyniki w ciągu czterech miesięcy.