Korzyści z ćwiczeń, aby pomóc w depresji

Pięć lat temu, po zakończeniu stosunków długotrwałych, anita stała się poważnie przygnębiona. Wzięła udział w nieaktywnym fizycznie pisarzu, który zapytał, czy jej ostatnie nazwisko zostanie wstrzymane w celu ochrony jej prywatności.

Zatrzymała się i zaczęła przybierać na wadze i wypaść z formy. Nie była to pierwsza depresja, a tradycyjna terapia nie pomogła jej tak bardzo, jak się spodziewała. Tym razem szukała kogoś innego. Odnalazła jane baxter, phD, terapeuta, który mógł ją poruszyć, psychicznie i fizycznie.

Baxter, z siedzibą w Waszyngtonie, ma niepowtarzalne doświadczenie i praktykę. Jest psychologiem i certyfikowanym osobistym trenerem. Gdy anita pojawiła się na swoje pierwsze spotkanie, baxter unikał kanapy na rzecz bieżni.

'jest trenerem zdrowia psychicznego i trenerem fizycznym', mówi anita, lat 46.

To połączenie może wydawać się nietypowe, ale ostatnie badania wskazują, że ćwiczenia mogą być jednym z najlepszych sposobów leczenia umiarkowanej do umiarkowanej depresji.

'codziennie coraz więcej dowodów', mówi psychiatra Harvard Medical University, John J. ratey, autor książki Spark: rewolucyjna nowa nauka ćwiczeń i mózgu . 'Istnieją bardzo dobre badania kontrolne dotyczące placebo porównujące leki przeciwdepresyjne i ćwiczenia, a wpływ na nastrój jest taki sam'.

W jednym z badań przeprowadzonych w 2005 r. Przez naukowców z uniwersytetu Texas w południowo-zachodnim ośrodku medycznym, 30 minut intensywnego ćwiczeń pięć dni w tygodniu zmniejszyło objawy depresji o prawie połowę po 12 tygodniach.

Chociaż stopa procentowa utrzymuje, że ćwiczenia są skuteczne w leczeniu depresji, to nie znaczy, że uważa, że ​​wszyscy pacjenci powinni zrezygnować z leków lub porozmawiać z terapią na rzecz wypracowania.

'Nie jestem przeciwny lekarstwom', mówi. 'A kiedy ktoś jest bardzo przygnębiony, chcesz, aby wszystko przeżywało [traktować tę osobę]'.

Uruchomienie i uruchomienie

Anita, która bierze pod uwagę leki przeciwdepresyjne wellbutrynę, oprócz terapii rozmów / ćwiczeń, które robi z baxterem, zawsze przyzwyczaili się do intensywnych treningów. Ale, jak mówi, 'kiedy spadek depresji nie miałem energii'.

Program Baxtera pomógł jej odzyskać. Anita mówi, że treningi z baxterem były łagodne i subtelne, ale co najważniejsze, to co ją poruszyło. Stwierdziła, że ​​chce pracować samodzielnie, a ona zaczęła znów biegać; Zaczęła też podnosząc ciężary. W ubiegłym roku straciła 30 funtów.

'Moja praca z Janem pomogła mi przyzwyczaić się do wyjazdu i ponownego aktywności fizycznej', mówi Anita.

Baxter mówi, że jest to wspólna odpowiedź na jej program. W rzeczywistości wiele z jej pacjentów łączy się z siłownią, a nawet zatrudnić drugiego trenera osobistego.

Pomimo tego, że prowadzi tradycyjną terapię, około połowa jej pacjentów wybiera program, który nazywa psychfit.

'Kiedy byłem w szkole średniej, uczyłem się różnych form terapii, nigdy nie wspomniałem o ćwiczeniach', mówi Baxter o wczesnym inspiracji do jej praktyki. 'To zdmuchnło moje myśli.'

Pomysły na psychfit zaczęły kształtować, około ośmiu lat temu, baxter zaczął dzielić swoje plany z innymi terapeutami, a także z lekarzami i trenerami osobistymi.

'oni to kochali', wspomina, zwłaszcza trenerów osobistych.

'powiedzieliby mi o kobietach, które zaczną płakać na bieżni - mówi. 'Nie wiedzieli, co z nimi zrobić'.

Wielu z jej pacjentów przychodzi do niej po wypróbowaniu bardziej tradycyjnych metod.

'terapeuci często po prostu usiąść, porozmawiać i nakłonić do ćwiczeń' - mówi baxter. 'Ale jeśli masz depresję, nie zamierzasz tego robić.'

Typowa sesja z programem baxter obejmuje 7-8 minut rozgrzewki na bieżni, a następnie ćwiczenia kulkowe równowagi, aby pracować z abs i górnymi i dolnymi mięśniami rdzenia, a następnie trochę ciężaru pracy przed ochłodzeniem się na bieżni. Przez cały czas pacjenci mówią jej o swoich problemach.

Jest to proces uprawniający, mówi. 'Czują się silni, mówiąc o swoich słabościach'.

Twój mózg w ćwiczeniach

Według pogardliwej depresji przestaje zdolność mózgu dostosować się do nowych sytuacji, ograniczając zdolność chemikaliów mózgu zwanych neuroprzekaźnikami (takimi jak dopamina, serotonina i norepinefryna) w celu promowania komunikacji w mózgu.

'nie tylko zmarszczony mózg jest zablokowany w negatywnej pętli nienawiści - pisze - ale także traci elastyczność, wychodząc z otworu.

Ćwiczenia, wyrażające się w umiarkowanym tempie, liczą, że pobudzając produkcję BDNF (neurotroficznego czynnika mózgu), białka, które pomaga neuroprzekaźnikom pełnić swoją funkcję, a które mogą pomóc depresowanym ludziom wyłonić się z ich koleiny. Ratey opisuje BDNF jako 'cud-gro na mózg'.

Aby zmniejszyć depresję, radykalnie zaleca się pacjentom przestrzeganie ogólnych wytycznych dotyczących zdrowia publicznego, które zalecają co najmniej 30 minut umiarkowanie intensywnego ćwiczeń pięć dni w tygodniu oraz dwa dni treningu siłowego w każdym tygodniu.

Jednak nie wszyscy doświadczają efektów antydepresyjnych ćwiczeń, ostrych ostrzeżeń. Szacuje, że mniej niż 50\% zmniejszy objawy.

'jest porównywalny do wskaźników odpowiedzi na leki' - mówi.

W praktyce baxtera dowiaduje się, że jej pacjenci reagują lepiej - zwiększają nastrój - jeśli wykonują ćwiczenia, które wymagają od nich używania mózgu, a nie pozwolić, aby działał na automatycznym pilotażu.

Na przykład, ćwiczenie wielostopniowe, które wymaga podniesienia kulki nad głową, a następnie przenieść się do przodu, odbierze twój mózg lepiej niż ćwiczenia rote, takie jak wioślarstwo czy pedał roweru stacjonarnego.

Ratey zgadza się. 'Wiemy, że trudniej działający mózg jest mądrzejszym mózgiem - prawdopodobnie też bardziej mającym nadzieję i zmotywowanym mózgiem', mówi.

A bardziej mający nadzieję i zmotywowany mózg jest tym, czego potrzebuje anita, aby mogła zacząć wyjść z depresji.

'Myślę, że sesje treningowe / terapeutyczne pomogły mi poruszać się w czasach szybkiego zatrzymania się lub niepokoju', mówi anita. 'Wziąłem biegi na własną rękę, a ja przyznaję delikatne, ale konsekwentne sesje rozmów z treningiem pomagając mi osiągnąć ten cel zdrowia i kondycji'.