Stosowanie alkoholu, nadużywanie i depresja: czy jest połączenie?

Niektórzy ludzie mówią, że piją alkohol, aby 'utopić swoje smutki' po złym rozbiciu, utracie pracy lub innym poważnym stresie w życiu. I tak, ponieważ alkohol powoduje senność, kilka piwa lub kieliszków wina może wydawać się zrelaksować i złagodzić lęki.

Piwo raz na jakiś czas, gdy jesteś zestresowany lub niebieski jest jedną rzeczą. Ale gdy potrzebujesz tego koktajlu za każdym razem, gdy problem się zepsuje, może to oznaczać nadużywanie alkoholu.

Istnieje silny związek między poważnym użyciem alkoholu a depresją. Jest pytanie, czy regularne spożywanie alkoholu prowadzi do depresji, czy też osób dotkniętych depresją, które częściej piją za dużo? Oba są możliwe.

Czy depresja prowadzi do picia?

Prawie jedna trzecia osób z poważną depresją ma również problem z alkoholem. Często, depresja jest na pierwszym miejscu. Badania pokazują, że depresyjne dzieci częściej mają problemy z alkoholem przez kilka lat w dół drogi. Również nastolatków, którzy 'mieli poważną depresję, są dwukrotnie częściej niż mężczyźni, którzy nie piją.

Kobiety są częściej niż dwa razy częściej zaczęły pić ciężko, jeśli mają depresję. Eksperci twierdzą, że kobiety są częściej niż mężczyźni, aby je przesadzić, gdy są w dół.

Picie spowoduje tylko pogorszenie depresji. Osoby dotknięte depresją i piją za dużo mają częste i ciężkie epizody depresji i częściej zastanawiają się nad samobójstwem. Stosowanie alkoholu ciężkiego może powodować, że leki przeciwdepresyjne są mniej skuteczne.

Czy picie za dużo powoduje, że jesteś przygnębiony?

Alkohol jest depresantem. Oznacza to, że każda ilość, którą pijesz, może zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania bluesa. Picie dużo może zaszkodzić mózgowi i prowadzić do depresji.

Kiedy pijesz za dużo, masz większe prawdopodobieństwo podejmowania złych decyzji lub działania na impuls. W rezultacie można spuścić konto bankowe, stracić pracę lub zrujnować związek. Wtedy, gdy czujesz, że twoje geny są związane z depresją.

Czy geny lub styl życia są winy?

Nie zawsze jasne jest, czy depresja powoduje picie lub odwrotnie. Badania bliźniaków wykazały, że te same rzeczy, które prowadzą do ciężkiego picia w rodzinach, powodują, że depresja jest bardziej prawdopodobna.

Naukowcy znaleźli co najmniej jeden wspólny gen. Angażuje się w funkcje mózgu, takie jak pamięć i uwagę. Zmiany w tym genie mogą powodować zagrożenie zarówno nadużywania alkoholu, jak i depresji.

Środowisko domowe i społeczne również odgrywają rolę. Dzieci, które były wykorzystywane lub wychowywane w biedzie, wydają się być bardziej prawdopodobne, aby rozwinąć te dwa warunki.

Alkohol i depresja: co robić

Prawdopodobnie nie wyrządzono sobie kieliszka wina lub piwa raz na jakiś czas ze względów społecznych, chyba że masz problem ze zdrowiem, który uniemożliwia picie alkoholu, ale jeśli zmienisz się w alkohol, aby dostać się przez cały dzień lub Jeśli powoduje to problemy w Twoich relacjach, w pracy, w Twoim życiu społecznym lub z tym, jak myślisz i czujesz, masz poważniejszy problem.

Nadużywanie alkoholu i depresja to poważne problemy, których nie należy ignorować. Jeśli uważasz, że masz problem, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub psychologiem. Istnieje wiele możliwości wyboru leków stosujących leki stosowane w leczeniu depresji i leki Że niższe alkohole pragnie i odrzuca pragnienie picia dużych dawek, lekarz prawdopodobnie będzie traktował oba te warunki razem, a także uzyskać pomoc od ośrodka leczenia anonimowego alkoholików lub alkoholu w okolicy.