Choroba Crohna: 6 błędów, które mogą powodować pogorszenie objawów Crohna

Czasami najlepszym partnerem w zapobieganiu wybuchowi chorob Crohna jest zdrowy rozsądek. Unikaj kluczowych błędów, aby utrzymać chorobę Crohna.

Błąd nr. 1: nie widzisz specjalisty

Crohn jest skomplikowaną chorobą, a leczenie zmienia się zawsze. Najlepszym rozwiązaniem jest leczenie przez doświadczonego gastroenterologa, który jest lekarzem, który specjalizuje się w układzie trawiennym.

Twoje leczenie nie kończy się z lekarzem prowadzącym do spraw lekarstwa, powinien obejmować zespół specjalistów, który może obejmować lekarzy pierwszego kontaktu, chirurgów, radiologów i dietetyków.

Błąd nr. 2: nie trzymaj się planu leczenia

Potrzebujesz długoterminowej strategii leczenia krwawników Crohna, nawet jeśli się poczujesz, nie przerywaj przyjmowania leków bez porady lekarza.

'Znaczna liczba pacjentów, gdy już umrą i czuje się dobrze, nie chce przyjmować leków na dłuższą metę. To może być błąd ', mówi raymond cross, MD, jest profesorem medycyny i dyrektorem programu zapalnego jelit w uniwersytecie marylandzkiej szkoły medycznej.

Wyłączenie leków może prowadzić do wybuchów i komplikacji, mówi Krzyż. 'To, co staram się powiedzieć pacjentom, kiedy wracają do dobrego samopoczucia to' słuchaj, jest to doskonały wynik. Dlaczego miałbyś zająć się sukcesem, zatrzymując swoje leki? ''

Błąd nr. 3: nie jedz dobrze

Twoje wybory żywnościowe mogą mieć duży wpływ na to, jak dobrze się czujesz. Nie ma konkretnego planu 'crohn'. Projektowanie diety jest kwestią prób i błędów. Zaczyna się od wycinania żywności, które mają tendencję do pogarszania objawów, mówi Krzyż. 'To zdrowy rozsądek. Jeśli coś im przeszkadza, powinny to unikać. '

Przechowywać dziennik żywności. Śledz co jesz i jak każdy rodzaj żywności wpływa na ciebie. Może pomóc Ci w doskonaleniu diety, która działa najlepiej dla Ciebie.

Innym powodem do dobrego jedzenia jest to, że choroba Crohna może utrudnić ciało wchłonąć niezbędne składniki odżywcze. Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości witamin lub składników mineralnych z własnej diety, lekarz może zalecić przyjmowanie suplementów .

Błąd nr. 4: nie możesz pozostawać w kontakcie z lekarzem Crohna

Powinieneś zobaczyć dużo swojego gastroenterologa. Przejdź do wszystkich zaplanowanych terminów. Będzie to kontynuować leczenie na bieżąco i pozwolić lekarzowi zmieniać leki w razie potrzeby.

'Niektóre leki, których używamy, takie jak leki immunosupresyjne i leki biologiczne, wymagają monitorowania osobiście, jeśli nie przyjdziesz do lekarza zgodnie z sugestią, możesz mieć efekty uboczne, które ulegają wyschnięciu', mówi Cross. P>

Błąd nr. 5: nadal pali się

Jeśli palisz, jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić w chorobie Crohna - i ogólnie w Twoim zdrowiu, jest skłonność do przyzwyczajenia. Nie tylko palenie zwiększa szanse na rozwój Crohna w Pierwsze miejsce, ale im więcej palisz, tym większe jest ryzyko wybuchu.

Dodatkowym atutem rzucenia jest to, że zmniejszysz szanse na raka, chorób serca i innych niebezpiecznych chorób związanych z paleniem.

Błąd nr. 6: nie masz wsparcia dla crohnów

Upewnij się, że nie czujesz się odizolowany, bo masz crohn 's.

'Myślę, że ważne jest, aby ludzie zrozumieli, że' nie są sami, są tacy, którzy mają te choroby ', mówi dr med. Joshua korzenik. Jest dyrektorem ośrodka Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego w szpitalu ogólnego w Massachusetts.

Dołącz do grupy wsparcia chorych Crohna, gdzie możesz dzielić się doświadczeniami z osobami, które przeszły te same wyzwania. Aby dowiedzieć się o grupach wsparcia w danym regionie, skontaktuj się z fundacją Crohna i na jelita grubego w Ameryce.