Leki kaszelne: leki przeciwzapalne, wykrztuśne i inne

Zimno i potrzebujesz czegoś na nagły kaszel? Niektóre leki bez recepty mogą powodować ulgę.

Trzy typy leków mogą złagodzić kaszel wywołany przez zimne lub oskrzelowe zapalenie: leki przeciwzapalne, leki przeciwzapalne i maści, które nakładasz na skórę, nazywaną miejscami. P>

Jak zatrzymać hakowanie

Środki tłumiące wykonują swoją pracę blokując odruch refluksu kaszel. Dextromethorphan jest najczęstszym składnikiem tego. Zobaczysz go jako DM na butelce lub opakowaniu.

Tego typu leki nie stosuje się w leczeniu kaszlu ze śluzem. I nie może złagodzić bólu, jak kodeina leków - potrzebujesz recepty dla lekarzy kaszel z tym w tym.

Czym zajmują się wykrztuśniki?

Kaszel z flegmą może być dobrą rzeczą - oczyszcza cały dres od dróg oddechowych. Ale porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli nie pozwoli Ci zasnąć.

Niektórzy lekarze twierdzą, że woda pitna jest najlepszym sposobem na pozbycie się śluzu, ale można też stosować leki takie jak guaifenesyn. Ten lek zmniejsza drenaż, więc łatwiej jest się wycofać. Najczęstszym skutkiem ubocznym tego leku są nudności i wymioty.

Czy aktualnie leki z kaszlem działają?

Kamera i mentol to naturalne zabiegi. Zwykle wchodzą w maść, którą pocierasz na gardle i klatce piersiowej. Ich silne pachnące opary mogą zmniejszyć kaszel i otworzyć swoją duszną głowę.

Można je także uzyskać w postaci ciekłej do użycia z odparowywaczem, gadżetem, który czyni parę, do której można oddychać. Znaleźć mentol w pastylkach i prasowanych tabletkach.

Jaka jest kombinacja leków?

Wiele zabiegów bez recepty łączy supresant i wykrztuśnik z lekami na inne objawy. Które mogłyby obejmować antyhistaminę, środek zmniejszający przekrwienie i środek przeciwbólowy.

Mash-up może być dobrą rzeczą, jeśli masz wiele objawów zimnych, takich jak bóle ciała, kaszel i przekrwienie. Minusem jest to, że możesz otrzymać lekarstwo, którego nie potrzebujesz.

Czy kaszel jest bezpieczny?

Lekarz może powiedzieć, że nie możesz leczyć kaszlu z zimna, chyba że utrzymuje Cię w nocy lub stanie się Twoim codziennym życiem. Kaszel śluz pomaga utrzymać płuca w czystości. Jest to szczególnie ważne, jeśli palisz lub masz astmę lub rozedmę płuc.

Dextromethorphan może wpływać na leki stosowane w leczeniu depresji. Niektóre kombinacje leków na zimno i kaszel zawierają środki zmniejszające przekrwienie, które mogą podnieść ciśnienie krwi. Więc pomiń je, jeśli Twój BP jest wysoki lub jeśli masz chorobę serca.

Dolna linia? Jeśli masz jakieś leki, skontaktuj się z lekarzem, zanim spróbujesz bez recepty kaszel.