Postaraj się najlepiej, gdy masz zimno

Ból i bóle, które przychodzą z zimną, mogą sprawić, że nie wystarczająco dużo snu, okaleczając skórę normalnego, zdrowego blasku.

'sen to bardzo ważny okres, ponieważ właśnie wtedy ciało i skóra się naprawiają', mówi dermatolog z miasta w mieście York, debra jaliman, MD.

'Jeśli nie masz wystarczająco dużo odpoczynku, organizm wytwarza hormon stresu nazywany kortyzolem, może to ukazywać się w skórze' - mówi lekarz dermatologa w mieście nowojorskiego ariel ostad.

Oto kilka wskazówek na temat zaradzenia efektom, jaki może spowodować zimny sen w Twojej skórze.

Określ ciemne okręgi

Zanik, brak snu i uczucie pod wpływem pogody może pogorszyć ciemne, obrzęknięte podczerwone kręgi. Rozszerzone naczynia krwionośne i przekrwienie powodują, że kręgi wykazują więcej.

Daj odpocząć. Po wypiciu filiżanki gorącej czarnej herbaty, aby złagodzić ból gardła, schłodzić strome worki z herbatą w lodowatej wodzie i umieścić je w oczach. Zimno i kofeina sprowadza naczynia krwionośne.

Walka z trądzikiem

Kaszel lub gorączka uniemożliwia odpoczynek. Może powodować stres, co powoduje, że skóra staje się bardziej ropopochodna, co prowadzi do pęknięć - ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, kiedy już jesteś nisko. Produkty bez recepty lub produkty na receptę z retinolą mogą pomóc utrzymać trądzik pod kontrolą, ale Mogą pogarszać skórę, która jest już czerwona i surowa.

Niezależnie od rodzaju skóry, dodatkowej wilgoci jest dobry pomysł podczas zwalczania przeziębienia, jeśli masz tendencję do wydostawania się, możesz uniknąć ciężkich nawilżających. Szukaj olejów bez preparatów, zwłaszcza tych z ceramidami Są dobre dla skóry wrażliwej na trądzik bez pogarszania się wad

Łagodnie sucha skóra

Jeśli masz zimno, twoje ciało jest bardziej podatne na suchość. Zakryj obszar pod czerwonym, spienionym nosem galaretką lub użyj tkanki twarzy z płynami, które ułatwiają ten obszar.

Jeśli twój zimny zestaw, gdy poza temperaturą jest niski, grzejnik w domu może sprawić, że skóra już gorsza. Użyj nawilżacza, aby dodać wilgoć do wnętrza. Nie tylko może to pomóc skórze, ostad mówi, może również Złagodzić przeciążenie w nocy.

Napraw uszkodzone ręce i stopy

Daj suchym dłoni i stóp trochę dodatkową TLC. Jaliman zaleca slathering na śmietanie, a następnie ślizganie się na rękawiczki lub skarpetki, aby wchłonąć wilgoć.

Heal spierzchle usta

'Zawsze stosuj balsam do ust przed snem', mówi jaliman, wybierają balsamy bez zapachu lub sztucznych smaków - mogą skusić Cię do lizania warg.

Ona również mówi, aby unikać produktów z woskiem pszczeli, ponieważ wosk siedzi na powierzchni warg i nie dodaje wilgoci i doradza przed kamforą i mentolem, który może również być suszony. Kiełków pszenicy, migdałów, jojoba lub olejków kokosowych, aloesu lub masła shea

Zapobieganie zmarszczkom

Jeśli masz zimno, Twoje ciało używa wilgoci do wydzielania śluzu, co może pozostawiać skórę bardziej suchą niż zwykle. Sucha skóra może również powodować drobne zmarszczki i zmarszczki.

Mimo że przeziębienie jest idealnym momentem, aby traktować skórę na maskę nawilżającą. Po prostu pamiętaj o obszarach, które były podrażnione przez powtarzające się nosa.

Oprócz dodatkowego środka nawilżającego, jaliman sugeruje spania na poduszkach satynowych, ponieważ pozwalają na ślizganie się twarzy, co zapobiega marszczeniu snu. 'Jeśli możesz nauczyć się spać na plecach, to nawet lepiej, ponieważ nie wywierasz na ciebie nacisku.'