Kaszel: jak pozbyć się kaszlu

Ach, radości zimy. Eggnog, łyżwiarstwo ... (kaszel z kaszlu).

Ciągły kaszel może zatrzymać Cię w Twoich trasach.

'Nawet małe kaszel może być osłabiający', mówi Mark Yoder, MD, adiunkt medycyny zajmującej się problematyką płuc i krytycznej medycyny w szpitalu uniwersyteckim w chicago.

Zimno i sezon grypy przynosi hacking kaszlu, które mogą pozostawić mięśnie piersiowe bóle. Ale przeziębienie i grypa to nie jedyne problemy, które powodują kaszel. Alergie, astma, kwaśny refluks, suche powietrze i palenie są powszechnymi przyczynami kaszlu. Nawet leki, takie jak niektóre leki na wysokie ciśnienie krwi i alergie, mogą powodować przewlekły kaszel.

Przez większość czasu ludzie mogą kaszleć w domu, używając bez recepty lekarstw i pastylek z kaszlem, usuwając potencjalne alergeny, a nawet stając w gorącym słońcu, mówi giselle mosnaim, alergolog i immunolog, także w Pośpiechu.

Wypróbuj te pięć wskazówek, aby zarządzać kaszlem w domu:

1. Pobyt uwodniony

Zakażenie górnych dróg oddechowych, takie jak przeziębienie lub grypa, powoduje kapanie po odwodnieniu. Wydzieliny spływają z tyłu gardła, drażnią go, a czasami powodując kaszel, mówi mosnaim.

Picie płynów pomaga rozrzedzić śluz w jamie ustnej, mówi kenneth devault, MD, profesor medycyny w klinice Mayo w jacksonville w stanie Floryda

Picie płynów pomaga utrzymać błonę śluzową. Jest to szczególnie pomocne w zimie, gdy domy są suche, inną przyczyną kaszlu, mówi.

2. Spróbuj pastylki i gorące napoje

Wypróbuj kropla mentolu, sugeruje yoder. 'Zdrętwiałe z tyłu gardła, co zmniejszy odruch refluksu'.

Picie ciepłej herbaty z miodem może również uspokoić gardło. Jest kilka klinicznych dowodów na poparcie tej strategii, mówi yoder.

3. Weź gorące prysznice i użyj nawilżacza

Gorący prysznic może pomóc kaszlu przez rozluźnienie wydzielin w nosie. Mosnaim mówi, że ta gorąca strategia może pomóc złagodzić kaszel nie tylko z przeziębienia, ale także z alergii.

Nawilżacze mogą również pomóc. W suchym domu wydzieliny z nosa mogą zostać wyschnięte i niewygodne, wyjaśnia Mosnaim. Oddawanie wilgoci w powietrzu może pomóc kaszel. Ale uważaj, aby nie przesadzać.

'Minusem jest to, że jeśli nie wyczyści się (nawilżacze) stają się zbiornikami do wypompowywania grzybów i pleśni do powietrza, a także bakterii', mówi dr Robert naclerio, szef okolaryngologii na uniwersytecie chicago.

4. Usunąć substancje drażniące z powietrza

Perfumy i perfumowane spraye łazienkowe mogą wydawać się łagodne. Ale dla niektórych osób mogą powodować długotrwałe podrażnienie zatok, powodując dodatkowe śluzenie, które prowadzą do przewlekłego kaszlu - mówi alan weiss, starszy internista w Cleveland Clinic. Przejąć kontrolę, unikając takich zapachowych produktów.

Najgorsze drażnienie w powietrzu jest oczywiście dymem. Że 'palenie tytoniu' może być oznaką rozedmy płuc lub raka płuc u palaczy, u których palenie tytoniu jest większe niż u osób palących, Więc napij się do lekarza, jeśli jesteś palaczem z przewlekłym kaszlem.)

5. Przyjmować leki stosowane w leczeniu kaszlu

W przypadku, gdy gorące prysznice, gorące herbaty i krople kaszlu nie pomagają, możesz zwrócić się do lekarstw dostępnych bez recepty, aby ułatwić kaszel.

Środki zmniejszające przekrwienie: Środki zmniejszające przekrwienie łagodzą przekrwienie nosa, zmniejszając obrzęk tkanki nosa i zmniejszając produkcję śluzu. Wysysają śluz w płucach i otwierają kanały dróg oddechowych, mówi weiss

Decongestants pochodzą z pastylek, płynów i sprayów do nosa pod wieloma markami. Szukać fenylefryny lub pseudoefedryny jako substancji czynnej w środkach zmniejszających przekrwienie w ustach, ale uważaj. Leki te mogą podnosić ciśnienie krwi, dlatego osoby z nadciśnieniem tętniczym, chorobą serca lub innymi problemami medycznymi muszą zachować ostrożność podczas ich stosowania. Ponadto nadmierne zużycie środków odurzających może prowadzić do nadmiernej wysuszenia, co może powodować suchy kaszel.

Zużyte nosa, jeśli jest używane przez ponad trzy lub cztery dni, może doprowadzić do zahamowania odbicia, mówi mosnaim. Najlepiej używać ich przez 2 lub 3 dni, a następnie zatrzymać się.

Kaszel i leki przeciwzakrzepowe: jeśli kaszasz się tak bardzo, że piersi boli i masz sen, spróbujmy zastraszyć kaszel, taki jak dekstrometorfan, mówi mosnaim. Yoder zaleca stosowanie środków tłumiących kaszel tylko w nocy.

Kiedy osoba ma kaszel, który jest gruby z flegmą, mosnaim mówi, że pomaga wydać wykrztuśny kaszel, na przykład guaifenesynę. Wykrztuśnienie rozrzedza śluz, więc łatwiej można ją wykasować, mówi

Uwaga: FDA zaleca udzielanie dzieciom w wieku poniżej 4 lat leków na kaszel i kaszel. Te powszechne leki bez recepty mogą powodować poważne działania niepożądane u małych dzieci.

Dowiedz się, co powoduje Twój kaszel

Kaszel wywołany przez zimno zwykle ustępuje w ciągu kilku tygodni. Przewlekłe, uporczywe kaszel może być spowodowany podstawowym problemem medycznym, takim jak alergie, astma lub refluks kwasu - lub przyjmowane leki. Aby stracić te kaszel, musisz leczyć problem leżący u podstaw.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli kaszel trwa dłużej niż kilka tygodni, jeśli kaszel gruby śluz lub inne objawy, takie jak utrata masy ciała, gorączka, dreszcze lub zmęczenie. Weź pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz kłopoty z oddychaniem lub kaszel krew.