Leki przeciwzapalne do kaszlu

Czy hacking jest kaszlem, co sprawia, że ​​czujesz się kiepski? Nie przejmuj przypadkowego pudełka leku na kaszel z półki apteczne, tylko kilka podstawowych wskazówek doprowadzi Cię do lekarstwa bez recepty (OTC) w rodzaju kaszlu.

Wszystkie leki nie są takie same

Rola medycyny kaszelskiej polega na łagodzeniu objawów, a organizm uzdrawia.

W skrócie na półkach w aptekach pokażą ci Państwo, że istnieje wiele, wiele marek leków kaszlowych OTC. Ale są tylko trzy podstawowe typy:

Środki do wykrztuśnienia ułatwiają cienkie śluzowanie, co ułatwia kaszel. Składnik guaifenesin jest jedynym wykrztuśnikiem w Stanach Zjednoczonych, więc szukaj go na etykiecie, jeśli potrzebujesz wykrztuśnego.

Środki tłumiące pomagają zmniejszyć liczbę kaszlu. Wymienionym składnikiem czynnym jest zwykle dekstrometorfan (DM). Inne środki przeciw kaszlu obejmują kamfory, olejek eukaliptusowy i mentol.

Produkty kaszlu kombinowanego zawierają więcej niż jeden składnik aktywny. Mają zarówno guaifenesynę, jak i dekstrometorfan. Leki kaszelne mogą również zawierać składniki wspomagające łagodzenie i łagodzenie gardła.

Produkty kombinowane mogą zawierać leki ułatwiające inne objawy, które mogą obejmować środki zmniejszające przekrwienie dróg oddechowych, leki przeciwhistaminowe na alergie, katar lub środki przeciwbólowe. Wybierz lek, który odpowiada Twoim objawom.

Krople z kaszelu mogą również pomóc w złagodzeniu kaszlu i złagodzić ból gardła.

Jak bezpiecznie stosować lek na kaszel

  • Spójrz na składniki. Nie chwyć butelki tego, co mówi 'kaszel', sprawdź etykietę, czy jest to suplement diety lub wykrztuśny?>
  • Nie używaj leku przez więcej niż 7 dni. Jeśli to zrobisz, możesz zarchiwizować poważniejszy problem. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli kaszel jest ciężki lub jeśli nie poprawi się po Tydzień.
  • Zawsze mierzy prawidłową dawkę. niektórzy ludzie mogą się zbyt swobodnie przyjmować lek OTC w kaszlu, czasami słychać z butelki. Nie jest to inteligentne, ponieważ nawet bezpieczne leki w dużych dawkach mogą być bardzo niebezpieczne. Wysokie dawki leku na kaszel mogą powodować poważne problemy, w tym uszkodzenie mózgu, zajęcie lub śmierć.
  • Bądź ostrożny w przypadku skojarzonych leków. Wiele leków kaszlowych OTC ma wiele składników - środki wykrztuśne i leki przeciwzapalne łącznie z lekami przeciwbólowymi, przeciwhistaminowymi lub przeciwbólowymi. Wybierz produkty zawierające tylko leki, które leczą Twoje objawy. Jeśli Twój objaw jest tylko kaszlem, na przykład nie potrzebujesz lekarstwa przeciwbólowego lub środków przeciwbólowych, jeśli musisz leczyć wiele objawów, sprawdź inne leki stosowane w celu sprawdzenia, czy zawierają te same składniki. Mają te same składniki. Jeśli masz pytania, zapytaj swojego farmaceutę lub lekarza.
  • Trzymaj się z dala od małych dzieci . Upewnij się, że wybierzesz właściwe lekarstwo w oparciu o wiek dziecka. Nie zaleca się kaszlu i zimnej medycyny dzieciom poniżej 4. roku życia dla dzieci od 4 do 6, należy najpierw zapytać lekarza. I zawsze przestrzegaj wskazówek dotyczących dawkowania na etykiecie.
  • Rozważyć nie robienie niczego. wyczekiwanie kaszlu jest najprostszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że większość kaszel nie wymaga leczenia. Nie musisz przyjmować żadnych leków. Dać ciało tydzień, a Twój kaszel najprawdopodobniej sam odejdzie. Jeśli nie, skontaktuj się z lekarzem.
  • Przeczytaj etykietę . Po wybraniu odpowiedniego leku, przeczytaj etykietę ostrożnie, aby zrozumieć, jak ją przyjmować, częste działania niepożądane oraz wszelkie ostrzeżenia, które musisz być świadomym.