Objawy zimna i grypowa: wskazówki dotyczące piękna

Twój nos jest czerwony i katar; Twoje oczy są puchliwe i tak krwawe, że wyglądają jak sztuka współczesna. Na wszystko inne, zimne rany zagrażają kwitnieniu na górnej wardze. To nie zaprzeczając temu, masz dosyć zimna - a może nawet grypę.

Ale masz też zobowiązanie, którego nie możesz złamać. Czy to jest ważny projekt pracy, że obiad PTA, który organizujesz, lub urodziny dla swojego najlepszego przyjaciela, musisz się pokazać i trzeba wyglądać dobrze - niezależnie od tego, jak źle się schłodzisz i Objawy grypy są .

Dźwięk jest niemożliwy? To nie jest - po prostu zapytaj makijażu gwiazd.

'nawet moi klienci gwiazd mogą nie zawsze wybierać najkorzystniejszego czasu na zimno', mówi artystka makijażu michael maron, założyciel kosmetyków o wysokiej wydajności redpoint. 'Większość nie ma wyboru, tylko' stawić czoło 'publiczności i paparazzi, a także ich zobowiązania do występów, występować w wywiadach, a nawet chodzić po czerwonym dywanie, niezależnie od tego, jak się czują i nadal potrafią świetnie wyglądać' Mówi maron.

I możesz to zrobić też. Wszystko jedno, mówi maron, jest kilka domowych środków zaradczych, trochę zdrowego rozsądku i kilku sztucznych sztuczek.

Objawy grypowe i zimno: nos wie

Wśród najbardziej dowcipnych i nieatrakcyjnych - zimnych objawów jest czerwony, katar, często gorszy przez ciągłe dmuchanie i wycieranie.

Dlatego eksperci twierdzą, że końcówka nr 1 piękna podczas zimna: inwestuj w pudełko tkanek poddanych zabiegowi kosmetycznemu.

'Jeśli masz ciągle nudny katar, który już pęknął, [tkanki] z aloesem może sprawić, że ten obszar stanie się coraz bardziej czerwony' - mówi joel schlessinger, MD, prezes amerykańskiego stowarzyszenia kosmetycznych dermatologii i estetyki Chirurgia. Oba marki kleenex i puffs mają tkanki leczone lotionem.

Dwie rzeczy, których nigdy nie należy używać do wycierania nosa: serwetek i ręczników papierowych. 'Cokolwiek szorstkiego na nosie opóźni gojenie o co najmniej dzień lub dwa', mówi schlessinger, który jest również dyrektorem lovelyskin.com.

Jeśli Twój nos jest już czerwony, schlessinger sugeruje użycie 1\% śmietanki hydrokortyzonowej w celu złagodzenia i gojenia.

Dopóki Twój nos nie powróci do swojego naturalnego cienia, maron zaleca ukrycie zaczerwienienia przy użyciu pigmentowego pigułki.

'stosuj to bardziej precyzyjnie niż przy sobie, a wybierz żółtą powłokę, która najlepiej działa, aby przeciwdziałać zaczerwienieniom w skórze', mówi.

Objawy grypowe i grypowe: oczy mają to!

Choć oczy mogą być oknami dla twojej duszy, mogą być również martwymi prezentami, że masz zimne, puchliwe, wodniste, czerwone oczy często są wynikiem zimna i mogą wyglądać jeszcze gorzej, jeśli Ty też byłaś przez całą noc z kaszlem hackingu.

Rozwiązanie: weź teabag nap!

'Jeśli położysz się przez 15 minut, a na oczach będziesz miał zimne worki na herbatniki, zobaczysz natychmiastową różnicę w obrzęk', mówi maron. 'Innym bonusem: mówi, że herbata również zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie wokół oczu, Często występuje, gdy masz zimno.

Jeśli twoje oczy są bardziej krwawe, to są puffy, stylista Allison Dickerson mówi, że krople do oczu mogą zrobić cuda, dzięki czemu wyglądasz teraz zdrowiej.

'Nic nie mówi' mam 'coś takiego jak krwotoczne oczy, więc zanim wyjdziesz za drzwi, usuń wszelkie zaczerwienienia z kroplami, które będą również smarować i chłodzić oczy', wyjaśnia dickerson, założyciel A-list.com .

Jej wybór to krople do oczu ROHTO V, ponieważ 'mają chłodzenie, które także sprawia, że ​​oczy wyglądają i odświeżają'. Inne marki to wizine, mysie, czyste oczy i allergan. Niektórzy ludzie nie powinni używać pewnych krople do oczu, dlatego przed użyciem należy zapoznać się z etykietowaniem opakowania lub skonsultować się z lekarzem.

Objawy grypowe i zimno: zimne rany i spękane wargi

Jednym z najbardziej frustrujących efektów ubocznych przeziębienia i grypy jest suche, pęknięte, podrażnione usta - nie mówiąc już o zimnych oczach. Wszystko może się zdarzyć, jeśli masz nawet gorączkę w niskich temperaturach, lub w przypadku spierzchniętego, pękniętego warg, z ust, oddychającego, gdy masz zatkany nos.

I nie są one niewygodne - mogą powodować znaczne szkody.

'Wargi, które są bardzo suche, mogą pęknąć, powodując pęknięcia, które mogą łatwo zostać zainfekowane wirusami, takimi jak opryszczka zwykła lub bakterie' - mówi dr Charles Zugerman, MD, profesor klinicznej dermatologii w północno-zachodniej uczelni medycznej>

Jednym ze sposobów uniknięcia problemów i lepszego wyglądu jest utrzymanie ust w prawidłowej kondycji. To, mówi zugerman, zapobiegnie pękaniu i osłonie warg z niektórych czynników, które mogą powodować zimne rany. Jego wybór: ciężkie balsamki wargowe jak blistex DCT (codzienne leczenie warg).

'ma witaminy A i E oraz SPF 20, aby utrzymać wargi przed pęknięciem i chronić je przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB' - mówi. Inne zabiegi lipoterapii obejmują swabplus, chapstick na noc wargi i aveeno lip odżywka.

Aby zemścić się z zimnego bólu, mówi Zugerman, poszukać wczesnych objawów, które mogą obejmować swędzenie, mrowienie i ciepłe uczucie w miejscu, w którym pęcherze wybuchają - zwykle w ciągu 24 godzin.

Jeśli to się zdarzy, mówi, dotrzeć do leku wargowego produktu, takiego jak maści z wargi z zawartością leku Blistex, i stosować go bez ograniczeń do czterech razy dziennie. 'Penetrujące właściwości przeciwbólowe zapewnią ulgę w bólu, a właściwości nawilżające zmiękną i zapobiegają dalszym pęknięciom', mówi.

Osoby z nawracającymi plamami zimnych rany mogą korzystać z leków przeciwwirusowych przy pierwszych objawach, które przynosi zimny ból.

A co jeśli, mimo najlepszych starań, pojawi się zimny ból? Marion simms, dyrektor skinsense centrum odnowy biologicznej w los angeles, zaleca mieszanie kropli lub dwóch oleju z drzewa herbacianego i mirra i naniesienie go na blistrze.

'Znalazłem zimne rany w odpowiedzi na tę kombinację naprawdę', mówi.

Objawy grypowe i grypowe: wspaniałe przebranie

Jeśli chodzi o objawy grypowe i grypowe, zaletą kobiet wśród mężczyzn jest to, że kosmetyki mogą ukryć mnóstwo grzechów - włącznie z wyglądem absolutnie fantastycznym, gdy czujesz się okropnie.

Podczas gdy niektóre z Twoich regularnych technik makijażu będą działać poprawnie, podczas gdy masz zimno, maron mówi, jest kilka specjalnych trików, o których warto pamiętać.

'Po pierwsze, zawsze używaj środka nawilżającego, aby pomóc wygładzić skórę i zminimalizować chafowanie' - mówi. Ponieważ skóra może być nieco odwodniona, gdy jesteś chory, może wysuszać się i lękać się z wiatrem i zimnem łatwiej, tak mówi, nie pomijaj tego kroku.

Kolejna wskazówka: idź łatwiej na podłoże i proszek. 'Twoja skóra musi oddychać bardziej, a będziesz czuć się bardziej komfortowo przy mniej wymagającym makijażu', mówi maron.

Dickerson zgadza się. 'Kiedy masz zimno, prawdopodobnie jesteś odwodniony, więc tak ciężka makijaż będzie wyglądać ciasto', mówi.

Simms mówi, że zdecydowała się na grube fundamenty mineralnych proszków, nakładane cięższe, aby ukryć czerwone obszary i lżejsze na pozostałej twarzy.

Maron twierdzi, że ważne jest, aby nadać skórze cerze kolorem - ale wybrać mądrze.

'Nic nie dodaje wibracji do twarzy więcej niż szminkę, ale trzymaj się z daleka od zbyt blednych lub zbyt zaciętych kolorów, a zamiast tego przejdź do żywych odcieni błyszczy', mówi maron. Do pielęgnacji skóry, brzoskwiniowy rumieniec daje natychmiast zdrowy blask.

Cień do powiek może również robić cuda dla tych sennych peeperów, ale maron zaleca unikanie purpurowych i niebieskich odcieni. 'Mają tendencję do zaostrzenia czerwonych, wodnistych oczu lub zaczerwienienia wokół oczu', mówi. Zamiast tego zdecydować się na miękki szary lub brązowy cień, a jeśli oczy są wodniste, pomiń okładkę i dodaj trochę tuszu wodoodpornego.

Aby zakończyć swój wygląd, tony promiscuo, właściciel salonu Godiva w Atlancie, zaleca stosowanie suchego szamponu, aby włosy wyglądały świeżo - nawet bez regularnego mycia i wyschnięcia.

'suche szampony przyciągają olej wytwarzany przez skórę głowy i nie przesuwają się przez włosy', mówi. Aby dokładnie go używać, mówi, równomiernie rozprowadza je we wszystkich włosach i starannie wymazuje. 'Wolę używać mniej i robić dwa aplikacje, niż za pierwszym razem używać zbyt dużo' - mówi.

Objawy grypowe i grypowe: pomoc w dłoniach

Prawie każdy ekspercki twierdzi, że najlepszym sposobem, aby utrzymać zimno w rozprzestrzenianiu się na innych, jest częstsze umycie rąk, ale może to spowodować, że niektóre pukną, czerwone ręce - szczególnie zimą.

Jednym ze sposobów jest całkowite pominięcie mydła i wybór antybakteryjnego środka do czyszczenia rąk - ale pamiętaj, aby wybrać taki, który zawiera również środki do pielęgnacji skóry. Wielu ekspertów zaleca handclens, które nie tylko czyści ręce, ale także zmiękcza je. Inne marki zawierają szmatkę z puree i pielęgnacji ciała z aloesem.

Jeśli nadal chcesz używać starego mydła i wody, schlessinger mówi, że po każdym praniu użyj silnego środka nawilżającego.

Wreszcie maron mówi, nawet jeśli masz 'zły dzień twarzy', spróbuj się uśmiechnąć, ponieważ 'nic nie zasłania zimna aniżeli wielki uśmiech'.