Nastolatki i nastolatki: ADHD i umiejętności zarządzania czasem

Dla nastolatków i tweetów z ADHD, proste zadania, takie jak czyszczenie pokoju czy robienie lekcji domowych, mogą wydawać się trwałe, dla Ciebie i dla nich. I stara się egzekwować te zadania często mogą prowadzić do argumentów i frustracji.

Poprzez nauczanie zarządzania czasem, możesz uczynić te codzienne obowiązki łatwiejsze do zarządzania i zmniejszyć stres dla każdego. Te umiejętności życiowe umożliwią również dziecku bardziej niezależne. Będzie miał pewność, że potrafi zająć się sobą.

Ustaw procedury

Procedury dają strukturę dzienną, która jest pomocna dla dzieci z ADHD.

Nieplanowany dzień może wydawać się przytłaczający dla dziecka z ADHD. Istnieją sposoby, dzięki którym można łatwiej zarządzać tobą, nastolatkiem lub tweenem.

Usiądź z dzieckiem i sporządź listę wszystkich jego codziennych obowiązków. Razem rozbić duże działania na mniejsze kroki i zdecydować, ile czasu potrzebuje na każde zadanie. Nie wyznaczaj harmonogramu tylko zadań. Przerwy w planach i inne czynności, które dziecko chce zrobić.

W miarę możliwości zaplanuj zajęcia w tym samym czasie każdego dnia, dzięki czemu łatwiej jest dla nich pamiętać. Jeśli wiesz, że poranki są rzucone, dlaczego nie planuj mu, aby wybrać się na ubranie lub położyć pracę domową w swoim plecaku na noc przed, kiedy tempo jest nieco wolniejsze?

Umieść listę, gdzie można ją zobaczyć. Po zakończeniu każdego dziecka skontrolować każdy element. Dzieci mają poczucie spełnienia, wiedząc, że 'ukończyli zadania'.

Wyłącz stardling

Może to być zaplanowany czas pracy domowej, ale po przyjeździe okaże się, że dziecko nadal ostrze ołówki pół godziny później. To jest wspólne dla dzieci z ADHD do odłożenia robi rzeczy.

Trzymaj się czasu rozpoczęcia i zakończenia uzgodnionego dla każdego zadania. Ustaw czas dla każdego działania i ułatwić jego celowi zakoń czenie czynnoś ci przed czasem. Upewnij się, że nagradzasz sukces. Najlepszym podejściem jest najlepszy program, oparty na zasadzie motywacji z nagrodą za pozytywne zachowanie, ale musi istnieć konsekwencje braku znaczenia.

Na przykład możesz:

  • Powiedz swojemu dziecku: 'kuchnia otwarta jest o 7:30 o godz. 7:50, zamyka się'.
  • Ustaw alarm, aby wyjść o 7:30 rano, gdy zaczyna się śniadanie.
  • Ustal zasady, że jeśli dziecko nie będzie w kuchni o 7:50, nie otrzyma śniadania.
  • Egzekwowanie reguły. To nie pomoże, jeśli się nie trzymasz.

Twoje dziecko nie powinno polegać tylko na tym, aby utrzymać go zgodnie z harmonogramem. Poproś go o budzik, żeby się obudzić rano. Aby mieć świadomość czasu, możesz mu przynieść zegarek.

Organizowanie przestrzeni roboczych

Wyczyść bałagan w przestrzeni roboczej nastolatków, aby można było zorganizować pracę domową i przestrzeń na naukę. To niemożliwe, aby dzieci cokolwiek zrobić, gdy ich biurko jest pokryte niechlujną kupą papierów.

Mają organizatorów i pojemników do przechowywania papierów, ołówków i innych akcesoriów do biur w odpowiednich miejscach. Raz pokazać dziecku, jak zorganizować rzeczy, powiedz mu, że spodziewasz się, że będzie go zachowywał. Zaplanuj czas, aby odłożyć rzeczy. Nie tylko w przestrzeni roboczej, ale iw jego pokoju.

Będziesz miał dobre dni i złe dni. Twoje umiejętności zarządzania czasem nie poprawią się z dnia na dzień, ale jeśli trzymasz się tych kroków i pozostańcie niezmienni, Twój nastolatek lub nastolatek lepiej będzie się czuł w pracy.