Aimpulsywność i ADHD u dzieci: wskazówki dla rodziców

Jeśli dziecko ma ADHD, trudno mu kontrolować jego impulsy. Może działać, zanim zacznie myśleć w domu iw szkole. Ale można coś zrobić, aby pomóc.

Stosuj terapię zachowawczą

Pozwól dziecku poznać jego oczekiwane zachowania. Czynić proste, jasne zasady. Kiedy straci kontrolę, wyznaczył konsekwencje, takie jak czas wygaśnięcia lub utrata przywilejów.

Równie ważne jest zachęcanie do zachowań, które chcesz. Uważaj na dobre zachowanie. Kiedy zachowuje swoje impulsy pod kontrolą, nagradza go. Trochę chwały może przejść długą drogę. Możesz mu też nakleić naklejki lub wziąć go na lody.

Poproś swojego lekarza o doradców w Twojej okolicy, którzy prowadzą programy szkoleniowe dla rodziców. Nauczysz się sposobów zarządzania zachowaniem dziecka.

Praca z nauczycielami

Twoje dziecko spędza większość dnia w szkole. Wszelkie umiejętności związane z zachowaniem, jakie dziecko uczą się w biurze terapeuty lub w domu, muszą być wzmocnione w szkole, a nauczycielom twoim sojusznikom utrzymywać bliską relację ze wszystkimi nauczycielami Twojego dziecka.

  • Zapytaj często, jak Twoje dziecko zachowuje się w szkole.
  • Współpracuj z nauczycielami, aby znaleźć rozwiązania problemów, które pojawią się.

Ćwiczenie

Jeśli kiedykolwiek wysłałeś dziecko na zewnątrz, aby spalić trochę energii, gdy jest niewłaściwy, jesteś na dobrej drodze. Badania wykazują, że ćwiczenia pomagają kontrolować impulsy i inne problemy z zachowaniem u dzieci z ADHD.

Pomyśl o podpisaniu dziecka w klubie sportowym, takim jak koszykówka, piłka nożna czy baseball. Grając w sporcie nie tylko daje ćwiczenia dla niemowląt, ale również uczy ich ważnych umiejętności społecznych, takich jak postępowanie zgodnie z zasadami i na zmianę.

Porozmawiaj o lekarstwach z ADHD

Lekarz może zalecić leki dla swojego dziecka. Działają na związki chemiczne mózgu, które powodują impulsywne zachowanie.

Może być trochę próby i błędów, aby znaleźć właściwe lekarstwo i dawkę, aby zarządzać impulsami Twojego dziecka i mogą być potrzebne wraz z innymi zabiegami.

Bądź zaangażowany

Często zdarza się, że jesteś sfrustrowany podczas wychowywania dziecka z ADHD. Poczujesz się bardziej kontrolowany, jeśli wziąć pod uwagę aktywność dziecka.

  • Dowiedz się, ile możesz na temat ADHD i impulsywnych zachowań.
  • Trzymaj się w bliskim kontakcie z lekarzem, nauczycielami i terapeutami dziecka.
  • Dołącz do grupy wsparcia, aby dowiedzieć się od innych rodziców, którzy przeżyli te same problemy.

Wreszcie, nie poddawaj się, znajdziesz rozwiązania problemów związanych z impulsem Twojego dziecka, jeśli pozostaniesz spójny i zaangażuj zespół nauczycieli, terapeutów i innych ekspertów.