Czy istnieją alternatywne schematy szczepionek dla niemowląt?

Farba Laura była przeznaczona do szczepień dzieciństwa, dopóki nie miała swojego pierwszego dziecka. Wtedy, gdy przeczytała teraz, co teraz nazywa 'przerażeniem mongering', jest zimno.

'Byłem bardzo przerażony szczepionkami', mówi dyfteryt, który mieszka w południowym delaware. 'To było moje nowe małe dziecko, był tak doskonały'.

Chciała ograniczyć szczepionki ze względu na obawy, że mogą zaszkodzić jej noworodkiemu synowi. Jej mąż, jared, chciał, aby ich nowy syn całkowicie zaszczepił. 'Miał wielką ciotkę, która miała polio i powiedział, że to się nigdy nie dzieje z naszym dzieckiem', mówi barwnik.

Debata dotycząca szczepionek była krótka, a każdy rodzic naciskał na to, co uważali za najlepsze dla swojego dziecka.

Naruszono. Oni rozstawali strzały swoich dzieci, więc otrzymał nie więcej niż 2 na każdą kontrolę. To zajmie mu dużo czasu, aby go zaszczepić niż zaleca CDC.

W tym czasie na pokładzie był barwnik. Ale w mniej niż 3 lata całkowicie zmieniła zdanie. Co się stało?

Czas jest wszystkim

Dzieci urodziły się do 27 szczepionek w ich drugim urodzin. Podczas niektórych wizyt mogą uzyskać aż 5 zdjęć.

Jest to część oficjalnego planu szczepień przeciwko CDC, mającego na celu 14 poważnych chorób, w tym koklusz, błonica, tężec, śwince, odrę, różyczka, rotawirus, polio, zapalenie wątroby typu B i zapalenie opon mózgowych.

Dlaczego tyle zdjęć, tak blisko siebie?

'Powodem jest to, że ludzie są szczególnie narażeni na te niebezpieczne choroby' - powiedziała MD, specjalista ds. Chorób zakaźnych w dzieciństwie w liceum medycyny na mountai sinai, na przykład koklusz i zapalenie opon mózgowych Zagrażać życiu bez ochrony szczepionki, w skrócie, po prostu nie mogę się doczekać.

Badania poparte badaniami klinicznymi i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem u pacjentów. Harmonogram jest bardzo specyficzny, aby chronić dzieci tak bezpiecznie, jak to możliwe, dopóki nie zostaną w pełni chronione.

'mamy największą wiedzę i zrozumienie, jak system odporności reaguje w tym czasie' - mówi kari simonsen, specjalista od chorób zakaźnych dzieci na uniwersytecie w Nebraska.

Według instytutu medycyny, harmonogram szczepionek działa, szczepionkami zapobiegającymi wielu przypadkach odry i innych chorobom zakaźnym.

Czy istnieją alternatywne harmonogramy?

Nie ma oficjalnych harmonogramów szczepionek alternatywnych. Żadna większa grupa medyczna ich nie zgadza. I nie ma żadnych badań pokazujących, że są one bezpieczne, mówi simonsen.

Mimo to niektóre rodzicielskie szczepienia kosmiczne są oddzielone, tak jak barwnik zrobił z synem. Inni pomijają trochę. Rodzice lub lekarze wymyślają niektóre z tych planów.

W książce szczepionek: podejmując właściwą decyzję dla dziecka robert sears, MD, pisze, że zaplanowane harmonogramy 'stosują odpowiednie odstępy między dawkami i zakresy wiekowe, na które każda szczepionka jest zatwierdzona. '

Większość innych pediatrów, amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) i CDC nie popiera żadnego planu, który wykracza poza oficjalny harmonogram.

Podobnie jak barwnik, rodzice, którzy stosują to podejście, martwią się, że zbyt wiele zdjęć zbyt wcześnie zahamuje system immunologiczny dziecka lub że ich szczepionka będzie im szkodliwa.

Ale faktycznie alternatywne harmonogramy mogą wzbudzić - a nie zmniejszyć - ryzyko.

Nie mają pożytku, 'tylko wady', dla dziecka i dla większej społeczności - mówi Paul, MD. Jest ekspertem w dziedzinie chorób zakaźnych w szpitalu dla dzieci w Filadelfii, który napisał kilka książek na temat szczepionek.

Alternatywne harmonogramy nie były formalnie badane, ale istnieją pewne dowody, że mogą przyczynić się do wybuchu choroby.

'stwierdza, że ​​duża liczba rodziców nie wybiera [szczepionek] wykazuje zwiększone ryzyko chorób zakaźnych', mówi doug opel, MD, pediatra w szpitalu dziecięcego Seattle 'to jest znaczące i to Głęboko '.

Są to niemowlęta zaszczepione. Ale stamtąd mówi, że to nie wielki skok, aby myśleć, że dzieci, które mają pewne, ale nie wszystkie strzały, także nie będą chronione.

Co mówi lekarz?

To nie jest główne nurty, ale niektórzy lekarze mogą być w porządku, trochę poprawiając harmonogram. Opel, uważa, że ​​niektóre szczepienia są lepsze od nikogo - ale najlepiej trzymać się oficjalnego planu.

Dr Stephanie Cave, MD, lekarz medycyny rodzinnej w batonu rouge, LA, nie postępuje zgodnie ze oficjalnym harmonogramem szczepienia dzieciństwa. Zamiast tego, mówi, że dostosowuje ją dla każdego pacjenta.

'Mam problem, że [oficjalny harmonogram] ma obejmować wszystkich i traktować wszystkich w ten sam sposób', mówi jaskinia, która napisała książkę o nazwie To, co lekarz nie może powiedzieć o szczepieniach dla dzieci , który kwestionuje bezpieczeństwo szczepionek. 'W mojej praktyce nie traktujemy wszystkich w ten sam sposób'.

AAP mówi, że nie ma pewności, czy dostosować harmonogram i wiedzieć, że Twoje dziecko będzie bezpieczne przed potencjalnie zagrażającymi życiu zakażeniami, ponieważ wszystkie dzieci są zagrożone. I to może oznaczać więcej strzałów w dłuższej perspektywie.

Syn Dye'a, który teraz ma 3 lata, nie miał problemów z planem szczepionek, z którymi rodziły się jego rodzice. Barwnik mówi, że jej lekarz poszedł wraz z tym, ponieważ jej syn ostatecznie dostał wszystkie swoje zdjęcia. Ale barwnik przyznaje, że był 'bólem', aby zaplanować wszystkie dodatkowe wizyty lekarskie, aby uzyskać szczegółowe zdjęcia.

Z perspektywy czasu mówi, że miała 'reakcję emocjonalną' oparta na 'szalonych artykułach o spiskach konspiracyjnych'. Powiedziała, że ​​postanowiła spojrzeć na to dalej i dowiedział się, że domniemany związek między autyzmem a szczepionkami 'był niepomyślny. '

Jedyne realne dowody naukowe, które mogłaby znaleźć skuteczność i skuteczność szczepionek. Więc jej córka, która ma już 7 miesięcy, uzyskuje wszystkie swoje zdjęcia na czas.

'Jestem absolutnie pewien, że moje dzieci są uspokajane, że nie zapobiegam chorobom, które nie potrzebują' - mówi dye.

Pozostali rodzice nadal nie są tego pewni.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje dziecko naprawdę potrzebuje wszystkich tych zdjęć - nawet jeśli wiesz, że nauka w znacznym stopniu wspiera bezpieczeństwo szczepionek - porozmawiaj z lekarzem. Są szanse, oboje chcą zrobić dobrą rzecz.

Dzię ki temu możesz się zdziwięć, że istnieje pewna wbudowana elastyczność w regularnym harmonogramie, nie wychodząc poza zalecenia.

Na przykład niemowlęta mogą otrzymać trzecią dawkę szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B w dowolnym czasie między 6 a 18 miesiącem życia. I mogą otrzymać szczepionkę przeciwko rotawirusowi w dwóch lub trzech dawkach, w zależności od konkretnego produktu szczepionki. To wszystko możesz poprosić o lekarza.

'rodzice mają prawo do informacji i do wyrażania swoich obaw' - mówi shust. 'Absolutnie chcemy ich usłyszeć'.