Przegląd tematów Pinworms

Czym są pinworms?

Pinworms to rodzaj pasożyta, który żyje w układzie trawiennym ludzi. Są one powszechne na całym świecie.

Pinworms dorosłych to około 0,5 cala (12,7 mm) długo i wyglądają jak małe białe nici. Jaja wędrowne są tak małe, że potrzebujesz mikroskopu, aby je zobaczyć.

Co powoduje zakażenie wirusem Pinworm?

Większość osób zaraża się przez przypadkowe połknięcie jajek pinworm. Każdy może mieć cybuch, ale najczęściej są to dzieci w wieku szkolnym. Są one zazwyczaj rozproszone w następujący sposób:

 • Dziecko nuży do jaja pinworma i podróżują do jelit dziecka, w ciągu miesiąca jajka wylęgają się w robaki, w nocy kobiece robaki czołgają się przez odbytnicę i układają jaja wokół odbytu dziecka. / Li>
 • Gdy robaki układają jaja, może powodować świąd. Jeśli dziecko zadrapania, jaja mogą przylgnąć do palców dziecka i utknąć pod paznokciami.
 • Jaja trzymają się rzeczy, które dotyka dziecko, takie jak ubrania, naczynia, zabawki i meble. Jaja mogą żyć 2 do 3 tygodni poza organizmem.
 • Kiedy dotykasz czegoś dotkniętego przez dziecko, jaja dostają się na ręce. Wtedy, jeśli dotkniesz pokarmu lub ust, możesz połknąć jaja. To zaczyna cykl od nowa.

Pinworms rozprzestrzenia się łatwo w domach, ośrodkach opieki dziennej, szkołach i innych miejscach, gdzie grupy ludzi spędzają razem czas. Więc jeśli jedna osoba z rodziny ma pinworms, inne prawdopodobnie też.

W rzadkich przypadkach można wdychać jaja w powietrzu, ale rzadko jest to rzadkie, aby uzyskać tużaczki z basenu.

Pinworms są rozprzestrzeniane od osoby na osobę. Zwierząt domowych nie dostajesz pinwormów i nie rozprzestrzeniaj ich na ludzi.

Jakie są objawy?

Wielu ludzi z pinworms nie ma objawów i nie wie, że są one zainfekowane, gdy objawy występują, najczęściej są to:

 • Świąd wokół odbytu.
 • Bezsenny sen, ponieważ świąd jest często gorszy w nocy.

Pinworms może być irytujące. Ale nie przenoszą choroby i rzadziej powodują poważne problemy zdrowotne, czasem zdarza się, że osoby zakażone skórą są zarysowane.

Jak są diagnozowane wachty pinzy?

Aby dowiedzieć się, czy masz szpilki, lekarz zapyta o zdrowie w przeszłości i sprawdza skórę wokół odbytu.

Lekarz może poprosić o przeprowadzenie przejrzystego testu taśmy w domu. Aby wykonać test, naciskajesz czystą, lepką taśmę na skórze wokół odbytu rano, zanim wstaniesz. Lekarz umieści taśmę pod mikroskopem, aby szukać jaja pinworm. Być może trzeba powtórzyć ten test kilka razy.

Jak są leczone?

Możesz leczyć robaki bez recepty lub lekarstwa na receptę, które zabija robaki. Leczenie może powstrzymać Cię od ponownego zarażenia i rozprzestrzeniania infekcji na inne osoby.

Prawdopodobnie potrzebujesz dwóch dawek, oddalonych o dwa tygodnie. To dlatego, że lek zabija robaki, ale nie jaja, druga dawka zabija wszelkie robaki, które wylęgają się po pierwszym zabiegu.

Medycyna Pinworm może nie być bezpieczna dla dzieci w wieku poniżej 2 lat i kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, lekarz może zalecić, aby wszyscy inni członkowie gospodarstwa domowego byli leczeni lekiem.

Zadzwoń do lekarza, jeśli:

 • Medycyna nie usunęła infekcji.
 • Lekarstwo powoduje działania niepożądane.
 • Masz nowe lub gorsze objawy.

W jaki sposób można uniknąć rozprzestrzeniania się pinworms lub ponownego ich uzyskiwania?

Pinworms rozprzestrzeniają się łatwo i często wracają. Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji lub ponownego zarażenia:

 • Starannie i często umyj ręce. Naucz dzieci, aby robili to samo, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety i przed obsługą żywności.
 • Trzymaj paznokcie krótko i nie drapać swędzenia. Noszenie rękawiczek w nocy może pomóc zapobiec rysowaniu.
 • Kąpiel lub prysznic codziennie.
 • Nie dziel się ani nie używaj ręczników ani bielizny.
 • Każdego dnia zmieniaj bieliznę i pościel.
 • Umyj ubrania, pościel i ręczniki regularnie. Osusz je w gorącej suszarce.

jeśli ktoś w Twoim gospodarstwie domowym ma już Pinworms, cała rodzina może potrzebować lekarstwa.