Gorączka, pocenie się i gorąca mocz (PDQ®): opieka wspomagająca - informacja o chorobie [NCI] - przyczyny potu i gorąca migracja u pacjentów z rakiem

Zabiegi, które pomagają pacjentom radzić sobie ze stresem i lękiem, mogą pomóc w walce z gorącymi błyskami.

Zabiegi, które zmieniają sposób postępowania pacjentów z stresem, niepokój i negatywne emocje mogą pomóc w walce z gorącymi błyskami. Są to psychiczne interwencje. Interwencje psychologiczne pomagają pacjentom poczuć kontrolę i rozwinąć umiejętności radzenia sobie w celu zarządzania objawami. Utrzymanie spokoju i zarządzanie stresem może obniżyć poziom hormonu zwanego serotoniną, który może powodować gorące błyski.

Interwencje psychologiczne mogą pomóc gorące błyski i związane z nimi problemy, gdy są stosowane razem z leczeniem farmakologicznym.

Hipnoza może pomóc złagodzić gorące błyski.

Hipnoza jest stanem podobnym do transu, który pozwala osobie być bardziej świadomym, skupionym i otwartym na sugestię. Pod hipnozą, osoba ta może bardziej skoncentrować się na konkretnej myśli, uczucia lub uczucie, nie będąc rozproszonym.

Hipnoza jest nowszym sposobem leczenia gorących błysków, które okazały się pomocne. W hipnozie, terapeuta pomaga pacjentowi głęboko odprężyć się i skupić się na chłodzeniu myśli. Może to obniżyć poziom stresu, wyrównać temperaturę ciała, uregulować tętno i oddychać.

Środki komfortu mogą pomóc złagodzić nocne poty związane z rakiem.

Środki komfortu mogą być stosowane w leczeniu nocnych potów związanych z rakiem. Ponieważ temperatura ciała wzrasta przed gorącym błyskiem, co może kontrolować temperaturę ciała i pomóc w kontrolowaniu objawów:

  • Nosić luźno dopasowane ubrania wykonane z bawełny.
  • Użyj wentylatorów i otwartych okien, aby utrzymać ruch powietrza.
  • ćwicz ćwiczenia relaksacyjne i powolne, głębokie oddychanie.

Z ostrożnością należy zachować ostrożność z ziołami i suplementami diety

Badania nad witaminą E w celu złagodzenia gorących błysków wskazują, że jest nieco lepiej niż placebo (pigułka, która nie działa). Większość badań soi i czarnej cohosh pokazują, że nie są lepsze niż placebo w zmniejszaniu gorących błysków. Soja zawiera substancje podobne do estrogenów; Wpływ soi na ryzyko rozwoju raka piersi lub nawrotu nie jest jasne. Badania dotyczące gruntowego lnu w leczeniu gorących błysków wykazały różne wyniki.

Roszczenia dotyczą gorących błyszczy dotyczących kilku innych produktów pochodzenia roślinnego i naturalnego. Są to dong quai, oset mleczny, koniczyna czerwona, wyciąg z korzenia lukrecji i jagód z czystego drzewa. Ponieważ niewiele wiadomo o tym, jak produkty te działają lub czy wpływają na ryzyko raka piersi, kobiety powinny zachować ostrożność w stosowaniu ich.

Akupunktura może być stosowana w leczeniu uderzeń gorąca.

Przeprowadzono badania pilotażowe dotyczące akupunktury i randomizowanych badań klinicznych, które porównują rzeczywistą terapię akupunkturą i nieumyślne leczenie u pacjentów z migotaniami gorąca. Wyniki nie są jasne i potrzeba więcej badań. (Więcej informacji można znaleźć w sekcji symptomów naczynioruchowych w streszczeniu z PDQ dotyczącym akupunktury).