Leczenie raka nadnercza (PDQ®): leczenie - informacja o pacjencie [NCI] - opcje leczenia według etapu

rak tchawicy I w stadium I

Leczenie raka piersi w stadium I może obejmować:

 • Korekcja krtani i odcinka szyi z lub bez terapii radioterapią wysoką dawką do węzłów chłonnych szyi.
 • Częściowa laryngorefaryngektomia z lub bez terapii radioterapią dużymi dawkami do węzłów chłonnych po obu stronach szyi.

Sprawdź, czy w amerykańskich badaniach klinicznych z listy klinicznej raka kukurydzy NCI, które obecnie przyjmują pacjentów z rakiem jelita grubego w stadium I. Aby uzyskać dokładniejsze wyniki, udoskonalić wyszukiwanie, korzystając z innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacja badania, Rodzaj leczenia lub nazwa leku, porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być odpowiednie dla pacjenta. Ogólne informacje o badaniach klinicznych są dostępne na stronie internetowej NCI.

rak tchawicy II stopnia

Leczenie raka jamy przysadki II stopnia może obejmować:

 • Korekcja krtani i odcinka kręgosłupa. Wysoką dawkę promieniowania do węzłów chłonnych szyi można podawać przed lub po zabiegu.
 • Częściowa laryngophoronektomia. Wysoką dawkę promieniowania do węzłów chłonnych szyi można podawać przed lub po zabiegu.
 • Chemioterapia podana podczas radioterapii lub po jej zakończeniu lub po zabiegu.
 • kliniczne badanie chemioterapii, po której następuje radioterapia lub chirurgia.

Sprawdź, czy w amerykańskich badaniach klinicznych z listy klinicznej raka kukurydzy NCI, które przyjmują obecnie chorych na raka jelita grubego w stadium 2. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyniki, udoskonalić wyszukiwanie, korzystając z innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacja badania, Rodzaj leczenia lub nazwa leku, porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być odpowiednie dla pacjenta. Ogólne informacje o badaniach klinicznych są dostępne na stronie internetowej NCI.

rak jamy przysadki III stopnia

Leczenie raka piersi III stopnia może obejmować:

 • Terapia promieniowaniem przed lub po zabiegu.
 • Chemioterapia podana podczas radioterapii lub po jej zakończeniu lub po zabiegu.
 • kliniczne badanie chemioterapii, po której następuje operacja i / lub terapia radioterapeutyczna.
 • kliniczne badanie chemioterapii podane jednocześnie z radioterapią.
 • Badanie kliniczne operacji, a następnie chemioterapia w tym samym czasie co terapia promieniowaniem.

Leczenie i postępowanie w przypadku raka piersi w stadium III jest złożone i najlepiej jest nadzorowane przez zespół specjalistów z doświadczeniem i doświadczeniem w leczeniu tego typu raka. Jeśli usunięto całość lub część hypopharynx, pacjent może potrzebować chirurgii plastycznej i innej specjalnej pomocy w oddychaniu, jedzeniu i mówieniu.

Sprawdź, czy w amerykańskich badaniach klinicznych z listy klinicznej raka kukurydzy NCI, które przyjmują obecnie chorych na raka jelita grubego w stadium III, w celu uzyskania dokładniejszych wyników, udoskonalić wyszukiwanie, korzystając z innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacja badania, Rodzaj leczenia lub nazwa leku, porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być odpowiednie dla pacjenta. Ogólne informacje o badaniach klinicznych są dostępne na stronie internetowej NCI.

rak tchawicy przysadki IV stopnia

Leczenie raka piersi w stadium IV, które można leczyć za pomocą zabiegu chirurgicznego, może obejmować:

 • Terapia promieniowaniem przed lub po zabiegu.
 • kliniczne badanie chemioterapii, po której następuje operacja i / lub terapia radioterapeutyczna.
 • Badanie kliniczne operacji, a następnie chemioterapia w tym samym czasie co terapia promieniowaniem.

Leczenie chirurgiczne i obserwacja raka piersi w stadium IV są złożone i są nadzorowane przez zespół specjalistów z doświadczeniem i doświadczeniem w leczeniu tego typu raka. Jeśli usunięto całość lub część hypopharynx, pacjent może potrzebować chirurgii plastycznej i innej specjalnej pomocy w oddychaniu, jedzeniu i mówieniu.

Leczenie raka jamy przysadki w stadium IV, których nie można leczyć za pomocą zabiegu chirurgicznego, może obejmować:

 • Terapia promieniowaniem.
 • Chemioterapia podana jednocześnie z radioterapią.
 • Badanie kliniczne terapii radioterapią chemioterapią.

Sprawdź, czy w amerykańskich badaniach klinicznych z listy klinicznej raka kukurydzy NCI, które obecnie przyjmują pacjentów z rakiem piersi w stadium IV, w celu uzyskania dokładniejszych wyników, udoskonalić wyszukiwanie, korzystając z innych funkcji wyszukiwania, takich jak lokalizacja badania, Rodzaj leczenia lub nazwa leku, porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być odpowiednie dla pacjenta. Ogólne informacje o badaniach klinicznych są dostępne na stronie internetowej NCI.