ADHD u dorosłych: strategie behawioralne - omówienie tematu

Jeśli pacjent jest dorosłych, u którego występuje zaburzenie nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), prawdopodobnie zaobserwujesz poprawę swoich objawów podczas przyjmowania leku na stan. Interwencje behawioralne nie mają na celu traktowania nieuwagi, nadmiernej aktywności lub impulsywności. Ale mogą pomóc lepiej zorganizować i mieć zdrowe relacje międzyludzkie. Oto kilka wskazówek:

  • Zorganizuj się. najprawdopodobniej masz problemy z umiejętnościami organizacyjnymi. Znajdź codziennie organizatora lub planisty, który odpowiada Twoim potrzebom. Pisać notatki w organizatorze o terminach i innych sprawach, które musisz pamiętać.
  • Zmniejszenie rozproszenia . Środowisko może być ważną częścią organizacji. Skonfiguruj swoje środowisko pracy tak, aby były mniej zakłóceń. Można skorzystać ze słuchawek lub 'białego szumu'. Studenci mogą zorganizować cichą sytuację mieszkalną, taką jak pokój wieloosobowy.
  • Zatrzymaj się i pomyśl. jeśli jesteś impulsywny, pociągnij się, aby zatrzymać się i myśleć zanim zaczniesz działać. Jeśli masz skłonność do zamykania oświadczeń, które później żałowałeś, przygotuj się, aby spisać stwierdzenie i zastanowić się, czy to powinno być głośno powiedziane. Jeśli masz problem ze swoim temperamentem, użyj metody 'stop and think'. Jeśli to nie zadziała, porozmawiaj ze specjalistą ds. Zdrowia.
  • Praca w relacjach. szkolenie umiejętności społecznych może pomóc osobie dorosłej, która ma ADHD, związaną z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Również doradztwo małżeńskie lub terapia rodzinna może znacząco poprawić relacje i ogólną funkcję rodziny.
  • Znajdź zachowania zastępcze z powodu nadaktywności. przewiduj sytuacje, w których uważasz, że możesz czuć się niespokojny i zaplanować sposoby, aby poruszać się bez wpływu na innych. Na przykład odbieraj notatki podczas spotkań, a nie zastanawiając się.
  • Weź pomoc. dowiedz się jak najwięcej o ADHD i jak jego objawy wpływają na twoje życie. Zbadaj internet, aby znaleźć strony internetowe organizacji krajowych, aby uzyskać pomocne informacje na temat stanu. Poproś lekarza o lokalne zasoby lub książki, które mogą być pomocne.