Witaminy i suplementy dla ADHD: olej z ryb, melatonina, cynk i inne

Kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy alternatywne sposoby leczenia, takie jak witaminy i suplementy, mogą pomóc w objawach ADHD?

Są pewne rzeczy, które należy wiedzieć, zanim spróbujesz jakichkolwiek tak zwanych środków zaradczych.

Niektóre alternatywne sposoby leczenia są bezpieczne, niedrogie i łatwe, ale nie mogą być dowodem na to, że działają. A żadna z tych opcji nie ma zastąpić sprawdzonych metod leczenia ADHD.

Niektóre 'naturalne' lub alternatywne zabiegi mogą być niebezpieczne również. Niektóre mogą się niebezpiecznie mieszać z lekami na receptę. I nie zakładaj, że witaminy i suplementy są bezpieczne tylko dlatego, że są uważane za 'naturalne'. Większość nie musi być zatwierdzona przez amerykańską administrację żywności i leków (FDA).

Przed zastosowaniem leku należy porozmawiać z lekarzem o jakimkolwiek innym leczeniu alternatywnym. O tym wiemy o pewnych suplementach.

Cynk dla objawów ADHD

Niektóre badania sugerują, że dzieci z ADHD mogą mieć niższe stężenia cynku w ciele. A niektórzy naukowcy twierdzą, że dzieci z zaburzeniem, które przyjmowały suplementy cynku wraz z tradycyjnym leczeniem ADHD miały poprawę ich objawów.

Kilka badań wykazało spadek nadaktywności i impulsywności przy użyciu suplementów cynku. Te same badania nie wykazują jednak żadnej intymności, która jest kolejnym kluczowym objawem ADHD. Badanie z 2005 r. W Dzienniku psychofarmakologii dzieci i nastolatków wykazało związek między poziomem cynku a niedostateczną opieką nad dziećmi i dziećmi przez rodziców.

Żywność wysoka w cynku obejmuje ostrygi i inne owoce morza, czerwone mięso, drób, produkty mleczarskie, fasolę, orzechy, całe ziarna i zboża wzbogacone.

Istnieją pewne dowody, że olej z ryb może poprawić objawy ADHD. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3. Niektóre odkrycia sugerują, że dodatki do oleju z ryb mogą poprawić umysłowe umiejętności dzieci z zaburzeniem, które mają 8 do 12 lat. Na przykład może pomóc poprawić zdolność dziecka do organizacji zajęć.

Firma FDA zatwierdziła związek o działaniu przeciwzapalnym ADHD o dużej dawce. Ten związek nie jest technicznie lekarstwem. To uważa się za 'lekarstwa'.

Szczególny dodatek oleju z ryb i oleju z wiesiołka był stosowany w jednym badaniu. Wyniki wykazały ulepszenia z nadaktywnością, nieuwaga, zdolność do przemyślenia i ogólny zachowanie dzieci z ADHD, którzy mieli 7 do 12 lat.

ryby o wysokiej zawartości omega-3 obejmują łososie, tuńczyk albakowy, śledź, makrele, pstrągi i sardynki.

St. Ziele dziurawca: nie ma pomocy dla ADHD

Ten wspólny suplement ziołowy może wpływać na chemikalia w mózgu. Jest stosowany w leczeniu depresji, lęku i zaburzeń snu.

Ale badania nie zalecają stosowania go w leczeniu ADHD. Ostatnie badania wskazują, że św. Ziele johnowe nie ma wpływu na objawy zaburzenia.

Inne naturalne suplementy diety dla ADHD

Istnieją pewne dowody, że niektóre naturalne suplementy mogą pomóc. Kombinat żeń-szenia i liści ginkgo amerykańskiego poprawił objawy ADHD u dzieci w wieku od 3 do 17 lat w jednym badaniu. W celu potwierdzenia wyników konieczne jest więcej badań.

Naturalny hormon melatonina może również pomóc dzieciom z zaburzeniami, które przyjmują leki ADHD. Naukowcy twierdzą, że poprawiają one problemy z snem u tych dzieci. Ale melatonina nie wydaje się poprawiać objawów ADHD.

Naturalne suplementy, takie jak GABA i inozytol, nie są sprawdzone w celu zapobiegania objawom. Eksperci nie wiedzą, czy są bezpieczni.

Niektórzy ludzie uważają, że objawy ADHD stają się lub pogarszają się z powodu braku czegoś w ich dietach. Ale jury nadal pozostaje na temat tego, czy jakiekolwiek suplementy diety mogą wpływać na objawy ADHD.

Niektóre badania wskazują jednak, że dzieci z ADHD mogą nie mieć wystarczającej ilości żelaza. Jedną teorią jest, że uzupełnienie żelaza może poprawić objawy zaburzenia, ale to nie zostało udowodnione.

Przed oddaniem dziecka jakiegokolwiek dodatku skonsultuj się z lekarzem. Pobieranie zbyt dużej ilości żelaza, na przykład, może być toksyczne - nawet śmiertelne.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu naturalnego skontaktuj się z lekarzem. Zawiera mega dawki witamin lub minerałów. Istnieje szansa, że ​​mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i mogą powodować problemy z zalecanymi lekami.